Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Kαι μέτα κράζουμε τον κακό πέτσινο και την nvidia. Συγνώμη κιόλας, και στα 900-950 που έχουν φτάσει οι 3080 χάρη μας κάνουνε. Εγώ άμα ήμουν στη θέση του πέτσινου 1200 θα τις έβαζα τις 3080, πάλι όλες θα ξεπούλαγαν. Μην ξανακούσω λοιπόν για την κακιά nvidia, θα βγάλω φλύκταινες. 

Τι σχεση  έχει το ένα με το άλλο ρε? Άσε που αυτά εγώ δεν τα πολύ πιστεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Τι σχεση  έχει το ένα με το άλλο ρε? Άσε που αυτά εγώ δεν τα πολύ πιστεύω 

Καλά δεν μιλάω για τα bids στο θεό. Γενικά αφού οι κάρτες είναι minimum 150-200€ πάνω απτο MSRP και παραυτά δεν βρίσκεις να αγοράσεις, φεύγουν σαν κουλούρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος αγόρασε 3080 στα 50000 δολάρια . Με τους ψυχικά άρρωστος σαν αυτόν την πληρώνουμε και οι υπόλοιποι . 
Βαλε ρε Microsoft support σε όλα τα παιχνίδια  στο xbox για keyboard and mouse και δεν ξανά ασχολούμαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Deathy είπε

Καρτες και αειφωνια των 1000+ ευρω σε χωρα που ο βασικος ειναι στο 500ρικο γουσταρω. Δωσε αναπτυξη με Γεωργιαδη υπουργο.

Τι σχέση έχει ο βασικός; Αυτός που παίρνει βασικό δεν θα πάει να πάρει 3080. Μην πω δεν θα πάρει καν κάρτα, ειδικά αν έχει οικογένεια..

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Ο άλλος αγόρασε 3080 στα 50000 δολάρια . Με τους ψυχικά άρρωστος σαν αυτόν την πληρώνουμε και οι υπόλοιποι . 
Βαλε ρε Microsoft support σε όλα τα παιχνίδια  στο xbox για keyboard and mouse και δεν ξανά ασχολούμαι 

Πάρε απλά gpu ισάξια με του XBOX τότε, πιθανώς 3060/αντίστοιχη AMD και έχεις και KM και δεν θα έχει και 900+ ευρά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Herald είπε

Καλά δεν μιλάω για τα bids στο θεό. Γενικά αφού οι κάρτες είναι minimum 150-200€ πάνω απτο MSRP και παραυτά δεν βρίσκεις να αγοράσεις, φεύγουν σαν κουλούρια. 

Εγώ φίλε κρατάω ακόμα, δεν αγοράζω :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, billeiros είπε

Έτσι όπως μας τρελλαναν τον εγκέφαλο ούτε εμείς καλά καλά δεν ξέραμε τι πως και από που θα αγοράσουμε.Δεν είναι ότι απλα πας στο κατάστημα όπως παλιά και αγοράζεις από το ράφι...Στα υπόλοιπα έχεις δικιο

Spoiler

 

Μα για αυτο το λογο και εγω προσωπικα εδω και καιρο απεχω απο τετοιες τοποθετησεις τυπου''η 3080 στα 1100ευρω ειναι πεταμενα λεφτα. Οποιος την παρει ειναι κοροιδο κλπ κλπ''.

Οχι μονο γιατι ειναι προφανως ανουσιες,αλλα και γιατι ετσι οπως αλλαξαν τα πραγματα απο περυσι με intel/Nvidia/Amd λογω ανταγωνισμου,δεν ειναι πλεον οι επιλογες μονοδρομος οπως παλιοτερα.

Δηλαδη ενω παλιοτερα περνουσε απο το μυαλο μου το ενδεχομενο μονο για 3070 ή 3080,ετσι οπως εγιναν τα πραγματα τωρα κοιταζω και 6800/XT. 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η NV στις 3080/3090 έπρεπε να δίνει bundle οπωσδήποτε το CP 2077 και το Cold War ή Watch Dogs: Legion αφού είναι RTX τίτλοι. Και με αγορά 3070 ένα παιχνίδι με επιλογή του χρήστη. Αυτή θα ήταν σωστή τακτική εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχει και single campaign..

 

E και ? Παραμένει ένα Fast pace παιχνίδι.. Εκτός αμα είσαι απο αυτούς που  κάνουν παύση να απολάυσουν την φύση και τη θέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, leros2004 είπε

E και ? Παραμένει ένα Fast pace παιχνίδι.. Εκτός αμα είσαι απο αυτούς που  κάνουν παύση να απολάυσουν την φύση και τη θέα 

Εντάξει αλλά δεν θα πάθεις κάτι αν δεν έχεις 4575147 fps σε single player game. Δεν θα πέσει το κιλ-του-ντεθ ρεϊσιο αν έχεις υψηλότερο ινπουτ λαγκ. Φαντάζομαι κόσμος με 3000 κάρτα θα ανοίγει το RTX στο campaign ακόμη και just for gigs and giggles..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billeiros είπε

Μέσα από discord σε πετάει μόλις πατήσεις το λινκ

Φιλε μπορεις να δωσεις το discord server που εισαι για την επομενη φορα να το εχω γιατι και εγω περιμενα σημερα για μια 3080 4 ωρες απο τους πρωτους και οταν μιλησα μαζι τους αφου δεν καταφερα να παρω, μου ειπαν οτι εγινε λαθος στο waiting room και καταλαθος μπηκαν αλλοι αντι για εμενα και οτι οντως ημουν απο τους πρωτους. Για πολλα καντηλια οι τυποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

@7nisiotis οπως βλεπεις παιζει ρολο η υλοποιηση στις φθηνοτερες καρτες.

Η Asus Dual για παραδειγμα αποδιδει σε καποια σεναρια ελαφρως(ελαχιστα fps βεβαια)κατω και απο founders edition

Αγοράζεις fe και τέλος :P ή κανείς το εξής:  ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ευθύνεται το BIOS της υλοποίησης. Εάν έχει dual bios switch φλασαρεις της FE

499 μαζί με παιχνίδι ΘΑ έπρεπε

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

For a limited time, get Call of Duty: Black Ops Cold War with a purchase of a qualifying GeForce RTX 3080 or 3090 graphics card or gaming desktop.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/campaigns/cod-black-ops-cold-war-bundle/

3070 απεξω,ειναι πολυ ''φθηνη''καρτα για 1 δωρεαν παιχνιδι.

Ισχυει μονο για τις FE ή γενικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω για εσας αλλά εμένα σε σύγκριση με τα ~1300€ που έδωσα για 2080ti μου φαίνεται λουκούμι η 3080 στα ~900€.

Επίσης, έριξα μια παραγγελία στο alternate.de την Asus Rog Strix 3080. Δεν είναι διαθέσιμη αλλά είναι το μόνο site που αφήνει να κάνεις παραγγελία. Είχα ξαναψωνίσει απο αυτό τότε με τα capital controls την 980ti γιατί είχε επιλογή για αντικαταβολή. Δίνει και το COD Cold War και συνδρομή Geforce NOW.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sarpan είπε

Ισχυει μονο για τις FE ή γενικα?

ισχυει λογικα για ολες. Το προβλημα ειναι οι συνεργαζομενοι πωλητες που δινουν αυτους τους κωδικους.

Απο Ελλαδα πχ συνηθως Πλαισιο και Msystems αν συνεργαζονται με nvidia.

Bundle begins October 30, 2020 through December 10, 2020 or while supplies last.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...