Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Πλέον δεν είναι δύσκολο μόνο να βρεις κάρτα.αλλα και να στη φέρει η μεταφορική.κολαση άρχισε να  γίνεται παιδιά με τα lockdown. Εκτιμώ ότι θα ανέβουν κι άλλο οι τιμές .και στοκ να υπάρξει, που χλωμό το κόβω, θα αργεί παρά πολύ να έρθει από χώρα σε χώρα....εδώ η κάρτα μου θα κάνει 7-10 εργάσιμες μας είπαν τώρα για να μετακινηθεί από ένα μέρος της Γερμανίας σε άλλο...να δω Ελλάδα πότε θα έρθει...

Λογικά θα κολλήσει Κάπρι κανά 10ήμερο υπολόγιζε.

Εγώ θα είμαι Γερμανία τα Χριστούγεννα οπότε θα την φέρω μαζί μου. Αν βέβαια είναι ανοιχτά τα σύνορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Καλα περιμενετε να πεσουν οι τιμες, οταν τα μαγαζια βλεπουν ''αρρωστους'' να καθονται 4-5 μερες ολη μερης ολη νυχτης εξω απο τα καταστηματα για να αγορασουν μια gpu εν μεσω πανδημιας , μπορουν να χρεωσουν και 2 φορες το msrp και θα ξεπουλησουν . 

Aυτό είχα γράψει και εγώ πρίν κάμποσες ημέρες. Εξορισμού η nvidia έκανε λάθος τιμολόγηση. Το βέλτιστο οικονομικό αποτέλεσμα είναι όταν υπάρχουν και κάρτες στο ράφι. Όταν ξεπουλάς, αυτό σημαίνει οτι η τιμή που έβαλες είναι πολύ χαμηλή και σε έπαιρνε και άλλο. Ο jensen θα τραβάει πωπώτριχες που δεν έσκασε MSRP στα 900+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περισσότερο stock πάντως πάει στο North America market και εκεί σε bestbuy/newegg/microcenter κλπ οι τιμές που παίζουν ειναι MSRP κάθε υλοποίησης. Αν είχε 900 MSRP η 3080 στα ράφια EU θα φτανε 1100 και όλα τα reviews για perf per dollar και γενικότερα το publicity θα ήταν πολύ διαφορετικό απ'ότι με 700 MSRP. Δεν τον έπαιρνε $ παραπάνω απο 700 τον πέτσινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Λογικά θα κολλήσει Κάπρι κανά 10ήμερο υπολόγιζε.

Εγώ θα είμαι Γερμανία τα Χριστούγεννα οπότε θα την φέρω μαζί μου. Αν βέβαια είναι ανοιχτά τα σύνορα :P

Υστερα από τις αψιμαχίες που χουν σημειωθεί μεταξυ μας ούτε gt 710 δε θα σου εμπιστευομουν να μου φέρεις.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rasmio είπε

παιδιά, επείδη εσείς ξέρετε
για απλές υλοποιήσεις τι τιμές είναι κάπως φυσιολογικές για 3070 και 3080;
ευχαριστώ πολύ

550 για 3070 και 750 για 3080. Οτιδήποτε παραπάνω είναι αδικαιολογητο καπέλο. Για strix κτλ πρόσθεσε ένα 50αρικο στις τιμές που έγραψα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Μην το κάψουμε κι όλας τα χιλιάδες pre orders που είναι εξοφλημένα σε διάφορα καταστήματα εδώ και εκεί αντιστοιχούν προφανώς σε όγκο παραγγελιών ανα κατάστημα όπου φυσικά και διάφορα καταστήματα έχουν και ειδικές συμφωνίες με AIBs κοκ

Π.χ. από case king

 Important information: This article is currently not available for pre-order due to lack of availability. Pre-orders will be reactivated at a time when delivery dates are more predictable. Follow us on our social media channels to get updates on availability.

Εχεις ενα point σε αυτο που λες, αλλα και παλι οταν το caseking ανακοινωνε τιμες, δεν ηξερε τον αριθμο των προπαραγγελιων, η τιμη του ομως εξακολουθουσε να ηταν καλυτερη απο τα ελληνικα μαγαζια. Δεν ειναι οτι πρωτα πηρε προπαραγγελιες και μετα ανακοινωσε τις τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, billeiros είπε

Πλέον δεν είναι δύσκολο μόνο να βρεις κάρτα.αλλα και να στη φέρει η μεταφορική.κολαση άρχισε να  γίνεται παιδιά με τα lockdown. Εκτιμώ ότι θα ανέβουν κι άλλο οι τιμές .και στοκ να υπάρξει, που χλωμό το κόβω, θα αργεί παρά πολύ να έρθει από χώρα σε χώρα....εδώ η κάρτα μου θα κάνει 7-10 εργάσιμες μας είπαν τώρα για να μετακινηθεί από ένα μέρος της Γερμανίας σε άλλο...να δω Ελλάδα πότε θα έρθει...

Και μιλάμε για Γερμανία .που σήμερα παραγγελνες κ αύριο το είχες....

Στο γκρι Θεσσαλονίκη και Σέρρες. Πάνω από το κόκκινο. Δεν θα κυκλοφορεί τίποτα το χειμώνα αν έρθει και ο H1N1 σε συνδιασμο με covid δεν θα μείνει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στο γκρι Θεσσαλονίκη και Σέρρες. Πάνω από το κόκκινο. Δεν θα κυκλοφορεί τίποτα το χειμώνα αν έρθει και ο H1N1 σε συνδιασμο με covid δεν θα μείνει τίποτα. 

Λογω της χρησης μασκας και αντισηπτικων, λογικα, θα ειναι καλυτερα τα πραγματα φετος με τον Η1Ν1...

Λογικα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

This is what peak performance looks like.

20201102_161633.jpg.b9c0ee514c1f7b1a615badfdace2ec01.jpg

Η 2080ti πετάει για Αγγλία, μια παλιά GTX 670 που βρήκα πεταμένη στο υπόγειο ήταν και αυτή χαλασμένη τελικά οπότε προς τα παρόν έχω ξεμείνει με την τιμημένη Intel UHD 630.

 

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Silverage είπε

This is what peak performance looks like.

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b9026958320201102_161633.jpg.b9c0ee514c1f7b1a615badfdace2ec01.jpg

Η 2080ti πετάει για Αγγλία, μια παλιά GTX 670 που βρήκα πεταμένη στο υπόγειο ήταν και αυτή χαλασμένη τελικά οπότε προς τα παρόν έχω ξεμείνει με την τιμημένη Intel UHD 630.

Ωρε φίλος καλώδιο. 

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Λογω της χρησης μασκας και αντισηπτικων, λογικα, θα ειναι καλυτερα τα πραγματα φετος με τον Η1Ν1...

Λογικα παντα...

Μακάρι αλλά δεν ξέρω. Κρυο γρίπη covid είναι αμείλικτος συνδιασμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ωρε φίλος καλώδιο. 

Η 2080ti ήθελε 3 καλώδια για ρεύμα. Τώρα βαριέμαι να τα βγάλω γιατί το κουτί του τροφοδοτικού είναι κάπου χαμένο στο υπόγειο οπότε τα στούμπωσα εκεί κάτω προσωρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ΑΝΤΩΝΗΣ Γ. είπε

...πάντως όχι τιμή Amazon

Dispatched from and sold by hardwarehasky*de. For Returns, please check the seller link.

Τρίτος πωλητής είναι και ως γνωστόν οι τρίτοι πωλητές βάζουν ότι τιμές γουστάρουν

(Το Amazon είναι και marketplace για όσους δε γνωρίζουν)

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Silverage είπε

Η 2080ti ήθελε 3 καλώδια για ρεύμα. Τώρα βαριέμαι να τα βγάλω γιατί το κουτί του τροφοδοτικού είναι κάπου χαμένο στο υπόγειο οπότε τα στούμπωσα εκεί κάτω προσωρινά.

Εγω αλλο αναρωτιεμαι τελικα τι εφτιαξες με τοσο αλευρι μεσα στο pc.. κουλουρακια ή ανοιξες φυλλο για σπανακοπιτα? :P :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...