Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μέσος όρος σε 4Κ.

100 / 76 * 100 = 31%

relative-performance_3840-2160.png

Δεν ξέρω πως βγάζουν το "relative performance" εκεί εγώ δεν έχω δει κανένα benmark που να είχε παραπάνω διαφορά πάνω απο 10 FPS τα ποσοστά περιττεύουν αν βάλανε αυτοί και το 8Κ και η μια σε 8κ βγάζει 30 και η άλλη 43 και ανεβαίνει το ποσοστό (αλλά η διαφορά πάλι 10FPS είναι) οκ ποιος χέστηκε...

 

σε όλα τα νορμάλ bench σε high/ultra settings σε νορμάλ αναλύσεις η διαφορά ειναι στα 10 FPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, X4Tz1S είπε

10-15fps διαφορά στο 4K, όχι στο FHD. άρα είναι αρκετά δυνατότερη 

Kαλα αρκετα δυνατοτερη δεν ειναι , oc με oc δεν ξεπερναει το 25% που ειναι αρκετα μικρη διαφορα ( ειδικα αν αναλογιστουμε τις τιμες ειναι τραγικο jump )  αλλα δεν ειναι και ετσι οπως τα λεει ο Pepper. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, billeiros είπε

Το bazooka παρελήφθη!

Screenshot_2020-11-03-14-40-28-339_com.viber.voip.jpg

Screenshot_2020-11-03-14-33-24-148_com.viber.voip.jpg

κάνε bench τοτε σε παρακαλώ  να μας πεις αν έχει πάνω απο 10 FPS διαφορά μιας και στην υπογραφή σου φαίνεται να έχεις 2080 ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Dr_Pepper said:

σε όλα τα νορμάλ bench σε high/ultra settings σε νορμάλ αναλύσεις η διαφορά ειναι στα 10 FPS

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3080-tuf-gaming-oc/15.html

doom-eternal-1920-1080.png

303.8FPS - 245.2FPS = 10 FPS?

doom-eternal-2560-1440.png

247.9 FPS - 192.6 FPS = 10 FPS ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dr_Pepper είπε

κάνε bench τοτε σε παρακαλώ  να μας πεις αν έχει πάνω απο 10 FPS διαφορά μιας και στην υπογραφή σου φαίνεται να έχεις 2080 ti

Oριστε 40 και 50 fps βλεπω εγω διαφορα σε 1080p . Τι θα απαντησεις σε αυτο εεε ;;

(Ασχετως που ειναι μικροτερο σε ποσοστα απο οτι σε 4κ )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Καλοδουλευτη  Βασίλη , να την χαίρεσαι. 

Ρε που καταντήσαμε,  κάνουμε λες και έκανε κόρη ο άνθρωπος.😛

Μόνο μη δώσεις σε κανεναν ποτέ τετοια ευχή αν κάνει κόρη 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Kαλα αρκετα δυνατοτερη δεν ειναι , oc με oc δεν ξεπερναει το 25% που ειναι αρκετα μικρη διαφορα ( ειδικα αν αναλογιστουμε τις τιμες ειναι τραγικο jump )  αλλα δεν ειναι και ετσι οπως τα λεει ο Pepper. 

με ποσοστά μιλάνε οι μαρκετίστες γιατί βγαίνουν πιο εντυπωσιακά νούμερα εσείς (θέλω να πιστεύω) gamer είστε να κοιτάτε τι κερδίζετε ουσιαστικά δηλαδή πόσα FPS διαφορά έχει .... ο άλλος πριν μου είπε αν παίζει η μια κάρτα στα 30 και η άλλη στα 40 τοτε η ποσοστιαία διαφορά ανεβαίνει Ε ΚΑΙ

 

η ουσία ειναι ότι έπαιζες πριν στα 30 και σκάς ένα χιλιάρικο για να παίζεις τώρα στα 40 (βάσει του επιχειρήματος) αλλά μπορείς να πεις ότι έχεις 30% διαφορά 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Oριστε 40 και 50 fps βλεπω εγω διαφορα σε 1080p . Τι θα απαντησεις σε αυτο εεε ;;

 

Τυφλός είσαι; τι θα απαντήσω; ότι έχει 10FPS διαφορά αυτό λέω.... θα δώσεις 1000 ευρώ για να πας απο τα 40 στα 50 και θα χαρείς επειδή το ποσοστό σε απόλυτο τιμή ανεβαίνει; ήμαρτον που λέει ο γεωργίου 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

Τυφλός είσαι; τι θα απαντήσω; ότι έχει 10FPS διαφορά αυτό λέω.... θα δώσεις 1000 ευρώ για να πας απο τα 40 στα 50 και θα χαρείς επειδή το ποσοστό σε απόλυτο τιμή ανεβαίνει; ήμαρτον που λέει ο γεωργίου 

Έλα πάμε λίγο 144-104=?

1581110434_Screenshot_20201103-231732_SamsungInternet.jpg.e574b1116eac1a3538af99242035a19c.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Proteus 12 είπε

Έχει παραλάβει κανείς 3080 από Amazon.de;

Παραγγελία από 17 Σεπτέμβρη, μου έστειλαν την προηγούμενη βδομάδα, μια μέρα μετά την ανακοίνωση των AMD GPUs, ότι έχουν delivery time 7-12 Νοέμβρη. Εννοείται μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει dispatch όποτε να χαμε να λέγαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...