Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Ζήτηση και προσφορά.

Θα δείξει 18/11 και γενικότερα την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας των RX6000.Αν πλέον βρίσκουμε 3070/80/90 να "φυτρώνουν και στα δέντρα", ε ναί...δάκτυλος...

Επειδη μιλαμε για nvidia δινω πιθανοτητα στο να ηταν εσκεμμενη η μικρη διαθεσιμοτητα ωστε να τρεξει ο κοσμος να αγορασει σε οτι τιμες να ναι μεχρι να βγουν οι amd. Αν οσο περνανε οι μερες και ειδικα μετα τις 18 πεσουν οι τιμες στο msrp και γενικως υπαρχει διαθεσιμοτητα τοτε κατι δεν μας ειπαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το πρωί που δεν έχω τι να κάνω είμαι πάνω απο το pc κ ψάχνω...

Έχω προλαβει να παραγγείλω πάνω από 10 κάρτες μόνο σήμερα....

Μετά από 2-3 ώρες κανω cancel την αγορά γιατί βγαίνει κάποια φτηνότερη....

Όλες είναι 3070 κ 3090...

3080 δεν έχω προλάβει να βάλω στο καλάθι αν κ έπαιξαν στα 750-850€ σήμερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Επειδη μιλαμε για nvidia δινω πιθανοτητα στο να ηταν εσκεμμενη η μικρη διαθεσιμοτητα ωστε να τρεξει ο κοσμος να αγορασει σε οτι τιμες να ναι μεχρι να βγουν οι amd. Αν οσο περνανε οι μερες και ειδικα μετα τις 18 πεσουν οι τιμες στο msrp και γενικως υπαρχει διαθεσιμοτητα τοτε κατι δεν μας ειπαν. 

Καμια λογική σε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Από το πρωί που δεν έχω τι να κάνω είμαι πάνω απο το pc κ ψάχνω...

Έχω προλαβει να παραγγείλω πάνω από 10 κάρτες μόνο σήμερα....

Μετά από 2-3 ώρες κανω cancel την αγορά γιατί βγαίνει κάποια φτηνότερη....

Όλες είναι 3070 κ 3090...

3080 δεν έχω προλάβει να βάλω στο καλάθι αν κ έπαιξαν στα 750-850€ σήμερα....

Δεν στέλνεις κανα link να πάρουμε και μείς :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Καμια λογική σε αυτό 

Πως εξηγεις την διαθεσιμοτητα που υπαρχει τις τελευταιες μερες μετα την παρουσιαση των amd? Δεν ειναι λιγο ξαφνικο ολο αυτο? Δεν ειπα οτι ισχυει αλλα ποτε δεν ξερεις τι παιχνιδια παιζονται απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Πως εξηγεις την διαθεσιμοτητα που υπαρχει τις τελευταιες μερες μετα την παρουσιαση των amd? Δεν ειναι λιγο ξαφνικο ολο αυτο? Δεν ειπα οτι ισχυει αλλα ποτε δεν ξερεις τι παιχνιδια παιζονται απο πισω.

Την ελάχιστη ξαφνική διαθεσιμότητα μπορείς να την εξηγήσεις και για τους αγοραστές που ακύρωσαν για να πάρουν AMD τώρα πια και γι'αυτούς που πάγωσαν την αγορά για τον ίδιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν στέλνεις κανα link να πάρουμε και μείς :P 

https://www.hagglezon.com/

Εδώ μπαίνω.εχω φτιάξει μια λίστα με favorites κ τσεκαρω κάθε λίγο κ λιγάκι τις τιμές...

Επειδή δεν ανανεώνονται συνέχεια στο hagglezon πατάω κ τα links κ μπαίνω στa Amazon.

Αγοράζω μόνο ότι υπάρχει με πωλητή το Amazon.

Με βάση αυτά που βλέπω χθες κ σήμερα κ αν συνεχίσει έτσι τις επόμενες μέρες θα έχουμε πολλά κομμάτια διαθεσιμα σε κανονικές τιμές η ακόμα κ χαμηλότερες....

Προσωπική άποψη όλα αυτά,μην τα χάσετε σχοινί κορδόνι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, X4Tz1S είπε

Την ελάχιστη ξαφνική διαθεσιμότητα μπορείς να την εξηγήσεις και για τους αγοραστές που ακύρωσαν για να πάρουν AMD τώρα πια και γι'αυτούς που πάγωσαν την αγορά για τον ίδιο λόγο.

Oτι και να ισχυει χαιρομαι που τελευταια υπαρχει εμφανης αυξηση της διαθεσιμοτητας και εξομαλυνση των τιμων. Καλο για ολους τους gamers ειναι αυτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, isaias1983 είπε

539 πριν απο λιγο η ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 Twin Edge OC.

Προβλεπω μετα τις 18/11 να πεφτουν κατω απο 500 ευρω οι 3070...

τέτοια θέλω. :P . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

με το δάχτυλο στο μονιτορ και κάρτα είσαι χαχαχα

Πολλά σενάρια παίζουν. Θέλω να δω τι θα παιχτεί στις τιμές των 3070, 6800/ΧΤ, τι θα γίνει με το PS5 και τη διαθεσιμότητα σε όσους παραγγείλαμε πρόσφατα και δεν είμαστε πρώτο δεύτερο κύμα ΚΑΙ τι θα δούμε στις προσφορές τέλος του μήνα. Αν και ίσως μας κάνει παρέα το PS5 (489€ pre order που έριξα) για αρκετούς μήνες μέχρι να σταθεροποιηθεί η αγορά, να παίξω κάποια παιχνίδια που θέλω και βλέπουμε.

Οθόνη θα είναι η αμέσως επόμενη αγορά όμως ανεξάρτητα τι δρομάκι θα επιλέξω.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...