Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, X4Tz1S είπε

Έχει ποστάρει το από πάνω πριν λίγη ώρα , αν κάνεις συνέχεια refresh την σελίδα πετυχαίνεις το λινκ όταν ποστάρεται και το προϊόν στο άμαζον. Τώρα πως είσαι τόσο σίγουρος ότι ακυρώθηκαν όσοι παρήγγειλαν από άμαζον, εντύπωση μου κάνει. Ναι ίσως κάποιες παραγγελίες να ακυρώθηκαν αλλά σίγουρα όχι όλες.

Ρώτα τα παιδιά εδώ μέσα.ολες ήταν με ημερομηνία παράδοσης πιο μετά κ απ' όσο ξέρω επεσαν ακυρωτικα.ισως δεν παρακολουθείς από την αρχή το νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Ρώτα τα παιδιά εδώ μέσα.ολες ήταν με ημερομηνία παράδοσης πιο μετά κ απ' όσο ξέρω επεσαν ακυρωτικα.ισως δεν παρακολουθείς από την αρχή το νημα

To θέμα είναι ότι ξέρω και άτομα που πήραν από amazon 3080 και 3090. Επίσης φαίνεται ότι αρχίζει να φτιάχνει μετά από 2 μήνες όλο αυτό και ίσως οφείλεται και στην πίεση που αρχίζει να έρχεται από την AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο έχει αρχίσει να στρώνει ρε παιδιά? Θα μας τρελάνετε.αλλος εδώ μέσα έχει παραγγείλει από caseking από Σεπτέμβρη κ ακόμη δεν ξερει ποτέ θα παραλάβει.ξερετε πόσα λινκ με άγνωστη ημερομηνία από Γερμανία(που δε στέλνει Ελλάδα) μπορώ να σας παραθέσω εδώ μέσα? Ψάχνετε μηοως για μεταχειρισμενη κ αρχίσατε αγώνα για να ρίξετε τις τιμές στα λόγια? Εσείς όσοι προτείνετε επίσης αυτές τις κάρτες γιατί δεν τις πηρατε?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3090 + 3070 υπάρχει κινητικότητα, 3080 δεν είναι τόσο καλά τα πράγματα. Οι τιμές βέβαια έχουν ΠΟΛΥ δρόμο ακόμα για να έρθουν σε "λογικά" επίπεδα, από αυτά που βλέπω αυτό το συμπέρασμα βγάζω

Σκοπός είναι ότι πάρεις να το ευχαριστηθείς και πολλές φορές δεν έχει σημασία αν πληρώσεις κάτι παραπάνω εφόσον μπορείς και το θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, billeiros είπε

Aν κατάλαβα καλά από us στέλνει.αρα έχει τελωνείο.αλλα τι συζητάμε τώρα...

Δεν είδα κάπου ότι στέλνει από US πάντως. Το κανάλι είναι στην Ολλανδία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ποιο έχει αρχίσει να στρώνει ρε παιδιά? Θα μας τρελάνετε.αλλος εδώ μέσα έχει παραγγείλει από caseking από Σεπτέμβρη κ ακόμη δεν ξερει ποτέ θα παραλάβει.ξερετε πόσα λινκ με άγνωστη ημερομηνία από Γερμανία(που δε στέλνει Ελλάδα) μπορώ να σας παραθέσω εδώ μέσα? Ψάχνετε μηοως για μεταχειρισμενη κ αρχίσατε αγώνα για να ρίξετε τις τιμές στα λόγια? Εσείς όσοι προτείνετε επίσης αυτές τις κάρτες γιατί δεν τις πηρατε?

Ορίστε ξανά , σχετικά με τις τιμές που κυκλοφορούν αν κάποιος θέλει ότι νάνε 3080 μπορεί να την πάρει

https://www.amazon.fr/dp/B08JCKYYL8?tag=recursivege00-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, X4Tz1S είπε

Ορίστε ξανά , σχετικά με τις τιμές που κυκλοφορούν αν κάποιος θέλει ότι νάνε 3080 μπορεί να την πάρει

https://www.amazon.fr/dp/B08JCKYYL8?tag=recursivege00-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Τρομερή τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Ποιο έχει αρχίσει να στρώνει ρε παιδιά? Θα μας τρελάνετε.αλλος εδώ μέσα έχει παραγγείλει από caseking από Σεπτέμβρη κ ακόμη δεν ξερει ποτέ θα παραλάβει.ξερετε πόσα λινκ με άγνωστη ημερομηνία από Γερμανία(που δε στέλνει Ελλάδα) μπορώ να σας παραθέσω εδώ μέσα? Ψάχνετε μηοως για μεταχειρισμενη κ αρχίσατε αγώνα για να ρίξετε τις τιμές στα λόγια? Εσείς όσοι προτείνετε επίσης αυτές τις κάρτες γιατί δεν τις πηρατε?

Το amazon το Σεπτέμβρη μου ακύρωσε 5 * 3080 που είχα παραγγείλει...έχεις απόλυτο δίκιο.

Από προχθές έχω παραγγείλει 15+ κάρτες...έχω ήδη ακυρώσει τις 10 γτ έπαιξαν φτηνότερες τιμές.

Μόλις έχω mail από amazon ότι έγινε dispatched κάποια θα ενημερώσω εδώ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@isaias1983 πιστεύω πως ότι δεν αναφέρει άμεσα διαθέσιμο είναι preorder με ότι συνεπάγεται αυτό. Οι τιμές είναι ασανσερ λόγω ισοτιμιών συναλλάγματος και φυσικά καπέλου

 @billeiros την "πάτησα" (preorder εν γνώση μου) από βασιλιά κασέλα και ότι ποστάρω προσπαθώ να είναι link σε προϊόν άμεσα διαθέσιμο 🙂 κατά τα άλλα συμφωνώ, δεν υπάρχει βελτίωση και δεν νομίζω να αλλάξει και πολύ η κατάσταση ακόμα κι αν πέσουν τεμάχια από AMD. Μια από τα ίδια θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την επομενη εβδομαδα θα βρεξει καρτες απο τον ουρανο και η Nvidia με το μπακαλικο,δεν κυκλοφορουσε νωριτερα 3080 να τις πουλησει χωρις ανταγωνισμο,μονο περιμενε την Amd για να το κανει αυτο.....

Σαν τα ρυζια που λεγανε καποιοι ''οικονομικοι αναλυτες'' εδω μεσα στο forum

-ελα μωρε,επεξεργαστες ειναι,σιγα μην εχουμε τα ιδια με τις καρτες γραφικων'.

10μερες μετα και ακομα και ο φθηνοτερος ryzen 5 5600X,αφαντος απο skroutz και εξωτερικο.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω άλλη εξήγηση από το να μην τους βγαίνουν τα κουκιά από την παραγωγή, οικονομικά δεν στέκει κάτι άλλο.

Όποιος θέλει να αγοράσει Ampere φέτος ας ετοιμαστεί να πληρώσει κάτι παραπάνω 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Την επομενη εβδομαδα θα βρεξει καρτες απο τον ουρανο και η Nvidia με το μπακαλικο,δεν κυκλοφορουσε νωριτερα 3080 να τις πουλησει χωρις ανταγωνισμο,μονο περιμενε την Amd για να το κανει αυτο.....

Σαν τα ρυζια που λεγανε καποιοι ''οικονομικοι αναλυτες'' εδω μεσα στο forum

-ελα μωρε,επεξεργαστες ειναι,σιγα μην εχουμε τα ιδια με τις καρτες γραφικων'.

10μερες μετα και ακομα και ο φθηνοτερος ryzen 5 5600X,αφαντος απο skroutz και εξωτερικο.

Εδώ δεν υπάρχουν ούτε σαν μοντέλο στα σκρουτζομαγαζα οι zen 3 5χχχ. ΚΑι οι ιντελ δεν υπάρχουν...  Οταν μου κανανε το μαγικο με το πλαίσιο που τον έκλεισα σε διαθεσιμότητα και ως δια μαγείας είχε χαθεί, βρήκα ενα τελευταίο 10900κ στο eshop και βέβαια 130 ευρω πανω. Λέω οκ αυτα εχει η ζωη και παιρνω τηλ για να δω αν οντως είναι διαθεσιμος. Ηταν ενα τελευταίο κομάτι, οπότε δεν το έκλεισα για να μην εχουμε τα ίδια με το πλαισιο και κυνηγάω να μου γυρίσουν χρήματα απο δυο επεξεργαστες και μια καρτα πλεον. Ο KF λες και δεν υπήρχε στο μυαλό μου αλλά ευτυχώς με φωτισε γιατί ειναι ελαφρώς καλυτερη η κατασταση. Ολοι οι ιντελ 30 μερες κλπ. Και αυτοι που λενε μεχρι 10 μερες παραδοση... ουτε καν. Δεν ξερω τι στα κοματια γινεται. Μου θυμίζει η κατασταση μας, κατι αυτοκράτορες που πετάγανε λίρες στον πεινασμενο λαο και απο κατω μαχαιρωνόντουσαν για το ποιος θα τις παρει. Η ζήτηση λογω εγκλεισμου είναι αυξημενη, αλλά δεν μιλάμε πλέον για μικρή δυσχέρεια παραγωγής... Εδω υπάρχει σοβαρό θέμα και στην άλλωτε βασικη παραγωγή...

Επεξ/σία από DIM1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1800 ευρω για palit..... τι βιωνουμε θεε μου.... Δεν ειναι τυχαιο που παραμενουν ακομα σε στοκ. Αν ηταν asus,evga,gigabyte και γενικα καποια καλη aib θα ειχαν εξαφανιστει σε μερικα κλασματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το PS5 με το ζόρι θα κάνει 4Κ/30 σε games με σοβαρά γραφικά και με console settings ενώ η 3080 κάνει 4Κ/60. Δεν έχουν καμία σχέση..

Πες μου μια κάρτα (δεν σου βάζω τα υπόλοιπα parts) που κοστίζει όσο το ps5 και έχει 4Κ/60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...