Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, DIM1000 είπε

Βρε παλληκαροι... Απλα δεν χρειαζονται χαρακτηρισμοι εδω μεσα. Ολοι κ....νοι ειμαστε που μας πιανουν τον πισινο και λεμε κι ευχαριστω. Οσοι μπορουν να πληρωσουν το καπελο εις γνωση τους, καλως. Οσοι εχουν budget, οχι απαραιτητα γιατι δεν μπορουν να διαθεσουν αλλα γιατι θελουν να εχουν ορια και καλα κανουν, παλι καλως. Οσοι περιμενουν να πεσουν οι τιμες για να τους φτασει το μπατζετ παλι καλως. Κανεις δεν ειναι εξυπνος και κανεις χαζος. Θα μπορουσε να ειναι αδαης και να αγοραζε καινουργια μια 2080ti, γιατι αυτη ηταν η πιο ακριβη σε καποιο eshop αρα η καλυτερη και να την πληρωσει 1200. Ολοι εδω ομως, θεωρω οτι λειτουργουμε με πληρη επιγνωση, απλα με διαφορετικο επιπεδο παρορμητισμου. Προσωπικα δεν το βλεπω ουτε ως επιδειξη πλουτου, ουτε ως μηκος πεους. Την τρελα μας πληρωνουμε και το χομπυ μας και ανταλλαζουμε αποψεις. Τι τις θελουμε τις εντασεις.... 

Δεν χαρακτήρισα κανεναν χαζό.ειναι πιο βαθύ το νόημα αυτού που έγραψα.ολοι θεωρούν αυτό που κάνουν η μπορούν να κάνουν ως το καλύτερο.σεβαστο απόλυτα.απλα καλό είναι να μην προσπαθούν να πείσουν τους υπόλοιπους.αυτο εννοω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ έχω 5, διαγωνισμό κάνουμε? 

Δεν είπα ποτέ ότι έχω έτοιμο χρήμα τι; την καλύτερη, πάντα έλεγα μέχρι 1000-1200 σκοπεύω να δώσω για χοντρικά 100% πάνω από 1080ti. Άμα θες να σου βρω και τα ποστ δηλαδή. 

Το αν έχεις χρήμα πάντως δεν φαίνεται απτην gpu. Έχω ένα ποδήλατο (ποδήλατο μαν μου) που κοστίζει 2.5 φορές η καρτα σου... Άραξε. 

Πουθενά δεν έκανα επίδειξη πλούτου.ουτε σε χαρακτήρισα.τελος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στα 609 παραδοση 1-3 μερες

Screenshot_1.png

Τοσο δεν την εχει και το Πλαισιο;

Θα μπορουσε να ειχε μεγαλυτερα fanκαι καλυτερο φωτισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δεν χαρακτήρισα κανεναν χαζό.ειναι πιο βαθύ το νόημα αυτού που έγραψα.ολοι θεωρούν αυτό που κάνουν η μπορούν να κάνουν ως το καλύτερο.σεβαστο απόλυτα.απλα καλό είναι να μην προσπαθούν να πείσουν τους υπόλοιπους.αυτο εννοω

Δεν λεω για σενα bill. Για το κλιμα απο ορισμενους που στεκονται μονο στις τιμες λες και δεν το βλεπουμε αφου το πληρωνουμε. Οπως ειπες... Οποιος θελει περιμενει να παρει οταν βγει η 4 σειρα. Αλλιως να μας βρουνε πχ αυτη που πηρα εγω τωρα Ελλαδα στα 800 να πω ναι ειμαι χαζος. Απο εξωτερικο palit και μποτακ κλπκλπ.... Δεν με κανουν να αισθανθω χαζος. Με το ζορι να εθελοτυφλουμε οτι εστρωσε η κατασταση απο τιμες και διαθεσιμοτητα... Ε ακομα δεν... Με το ζορι?

Επεξ/σία από DIM1000
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Πουθενά δεν έκανα επίδειξη πλούτου.ουτε σε χαρακτήρισα.τελος

Eντάξει, ξέρουμε τι εννοούσες. Έκανα edit για να το λήξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Τοσο δεν την εχει και το Πλαισιο;

Θα μπορουσε να ειχε μεγαλυτερα fanκαι καλυτερο φωτισμο

Κατοπιν παραγγελιας ομως 

 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/asus-vga-dual-rtx3070-8g_3556166

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Διαθέσιμο - Ειδική Παραγγελία

Αυτο γραφει στον κοτσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lef80 είπε

ευτυχως δεν παιζω ! για 3d render κτλ  την αγορασα !

ειναι ελαφρώς πιο λεπτη απ οτι φαινεται ... απλα εχω βαλει και το στηριγμα που ειχε στο κουτι...

(2 θεσεις μου εχει πιασει από πίσω )

φτιάχνεις custom fan curve από το afterburner αν σε ενοχλούν οι θερμοκρασίες και θόρυβος από τα fan, έβγαλε μια καινούργια beta πρόσφατα, με τον 457.09 driver παίζει μια χαρά ,τον τελευταίο  457.30 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Και ποιο εξυπνοι απ΄ολους αυτοι που εχουν φτιαξει το μαρκετινγκ με την διαθεσιμοτητα και ετσι να τις πουλανε χρυσαφι στην αρχη.

 

Καλως ηρθες στην νεα εποχη του hype marketing .. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπλα μπλα μπλα άλλη μια κυκλοφορία που ακούγεται για "Δεκέμβριο".

Έχουν βγει φωτογραφίες και από τα κουτιά για τους άπιστους Θωμαδες

https://videocardz.com/newz/nvidia-official-geforce-rtx-3060-ti-performance-leaked

Αν δε φαίνεται καλά η φωτογραφία, κλικ στο άρθρο δε ξέρω γιατί βγαίνει λίγο χαμηλής ανάλυσης

NVIDIA-GeForce-RTX-3060Ti-Official-Performance-768x452.png

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

μπλα μπλα μπλα άλλη μια κυκλοφορία που ακούγεται για "Δεκέμβριο".

Έχουν βγει φωτογραφίες και από τα κουτιά για τους άπιστους Θωμαδες

λογικό να είναι γρηγορότερη από την 2080s με βάση τα χαρακτηριστική. Το θέμα είναι ότι θα γεράσουμε μέχρι να την δούμε και αυτήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

φτιάχνεις custom fan curve από το afterburner αν σε ενοχλούν οι θερμοκρασίες και θόρυβος από τα fan, έβγαλε μια καινούργια beta πρόσφατα, με τον 457.09 driver παίζει μια χαρά ,τον τελευταίο  457.30 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα. 

Εγώ με το beta 2 του afterburner το curve φαίνεται να λειτουργεί αν έχεις κάνει profile και το αφήνεις στο αυτόματο.Εκτός αν διαβάζει λάθος το fan speed.Περίεργα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

λογικό να είναι γρηγορότερη από την 2080s με βάση τα χαρακτηριστική. Το θέμα είναι ότι θα γεράσουμε μέχρι να την δούμε και αυτήν

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αυτό. Και τιμή πονταρω καμία 500αρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

μπλα μπλα μπλα άλλη μια κυκλοφορία που ακούγεται για "Δεκέμβριο".

Έχουν βγει φωτογραφίες και από τα κουτιά για τους άπιστους Θωμαδες

https://videocardz.com/newz/nvidia-official-geforce-rtx-3060-ti-performance-leaked

Αν δε φαίνεται καλά η φωτογραφία, κλικ στο άρθρο δε ξέρω γιατί βγαίνει λίγο χαμηλής ανάλυσης

NVIDIA-GeForce-RTX-3060Ti-Official-Performance-768x452.png

Τη φαση και αυτη κοντα σε 2080ti θα ειναι αλλα με 399 msrp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...