Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, geodimos7 είπε

Φιλαρακι βρες μου 2-3 3090 strix oc που θελω!

Amazon βγαζει συνεχεια 3090 τελευταια, απλα οχι strix.

 

2-3 3090 συγκεκριμενα strix? Καπως υποπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, geodimos7 said:

Available soon βρισκουμε απο τις 17 Σεπτεμβρη γι'αυτο το ειπα.

Υπαρχουν αν το ψαξεις και δεν σε απασχολουν τα χρηματα

 

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B08HJGNJ81/ref=dp_olp_afts?ie=UTF8&condition=all&qid=1605870367&sr=1-20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, valantis123 είπε

δεν έχουν asus tuf.. διαθέσιμη

(το ελληνικό μαγαζί)

Αν κοιταξα καλα,δεν αναγραφεται πουθενα στο site τους η διαθεσιμοτητα των καρτων.

Και δυστηχως βλεπω δεν εχουν καν επιλογη για αγορα με καρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω το μεταξυ με το coil wine στις 3080 και 3090 εχετε δει τι γινετε?

Στη δικη μου δεν εχω παρατηρησει κατι, αλλα γνωστος μου με 3080 fe κιολας μου παραπονιεται γι αυτο.

Κοιταξα στο Google Μηπως του βρω καποια λυση και ειδα οτι τεραστιο ποσοστο εχουν το συγκεκριμενο προβλημα.

Το οποιο απ οτι καταλαβαινω δεν δημιουργει καποιο προβλημα αλλα ειναι απλα εννοχλητικο?

 

(Δεν ειχα ιδεα τι ειναι αυτο μεχρι που ψαξα τα συμπτωματα που μου περιεγραψε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά ενοχλητικό, δεν δημιουργεί πρόβλημα. Έχει να κάνει με τον τύπο των πηνίων που έχει η κάρτα, κάποια είναι πιο prove σε coil wine λόγω της κατασκευής τους που αφήνει περιθώριο να δονείται το πηνίο μέσα στο housing. Αλλά δεν πειράζει, είναι επειδή χαίρεται η κάρτα από τα πολλά fps και κάνει έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atsddd είπε

Ενω το μεταξυ με το coil wine στις 3080 και 3090 εχετε δει τι γινετε?

Στη δικη μου δεν εχω παρατηρησει κατι, αλλα γνωστος μου με 3080 fe κιολας μου παραπονιεται γι αυτο.

Κοιταξα στο Google Μηπως του βρω καποια λυση και ειδα οτι τεραστιο ποσοστο εχουν το συγκεκριμενο προβλημα.

Το οποιο απ οτι καταλαβαινω δεν δημιουργει καποιο προβλημα αλλα ειναι απλα εννοχλητικο?

(Δεν ειχα ιδεα τι ειναι αυτο μεχρι που ψαξα τα συμπτωματα που μου περιεγραψε)

Δεν είναι κάποιο πρόβλημα απλά τυγχάνει. Απλά κλείδωσε τα fps μέχρι εκεί που φτάνει το Monitor και λογικά δε θα έχει θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Είναι απλά ενοχλητικό, δεν δημιουργεί πρόβλημα. Έχει να κάνει με τον τύπο των πηνίων που έχει η κάρτα, κάποια είναι πιο prove σε coil wine λόγω της κατασκευής τους που αφήνει περιθώριο να δονείται το πηνίο μέσα στο housing. Αλλά δεν πειράζει, είναι επειδή χαίρεται η κάρτα από τα πολλά fps και κάνει έτσι :P

 

Μόλις τώρα, valantis123 είπε

Δεν είναι κάποιο πρόβλημα απλά τυγχάνει. Απλά κλείδωσε τα fps μέχρι εκεί που φτάνει το Monitor και λογικά δε θα έχει θέμα. 

 

Θα τον χαροποιησω απ τη μια θα τον απογοητευσω απ την αλλη:)

Τωρα αν κανει τοσο θορυβο αυτο το πραγμα η αν απλα ειναι υπερβολικος αυτος....

 

Το καλο ειναι οτι δεν θα μενει χωρις καρτα γιατι ουτε και στην γαλλια η διαθεσημοτητα τους ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη.

 

Ευχαριστω παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, atsddd είπε

Θα τον χαροποιησω απ τη μια θα τον απογοητευσω απ την αλλη:)

Τωρα αν κανει τοσο θορυβο αυτο το πραγμα η αν απλα ειναι υπερβολικος αυτος....

Το καλο ειναι οτι δεν θα μενει χωρις καρτα γιατι ουτε και στην γαλλια η διαθεσημοτητα τους ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη.

Ευχαριστω παιδια.

Να τον απογοητεύσεις γιατί; Θέλει να παίζει να fps πάνω από το refresh rate του monitor; Του αρέσει το tearing;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Να τον απογοητεύσεις γιατί; Θέλει να παίζει να fps πάνω από το refresh rate του monitor; Του αρέσει το tearing;

Μαλλον δεν ειχε ενεργοποιησει vsync. Δεν ξερω και τι Monitor εχει. Λογικα 144αρι.

Επισης δεν καταλαβα αν αυτο του το κανει μονιμα η σε καποια σημεια (μες το παιχνιδι η οχι).

Εγω η πολυ επιστημονικη πληροφορια που ειχα ηταν οτι ''Ρε φιλε η καρτα μου σφυριζει''  😛

 

Του μετεφερα τις απαντησεις σας παντως και αλλες που βρηκα στο reddit :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, z1000 είπε

Εφαγα 3 ακυρωσεις σε 3070 founders πριν λιγες ημερες, τους στειλα στο chat και μου ειπαν αυτο ναι.

Απο Mindfactory γνωριζεις αν μπορουμε να παραγγειλουμε και να ερθει μεσω mailboxde? Γνωριζω οτι θελει εταιρικο ΑΦΜ για να στειλει κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Να τον απογοητεύσεις γιατί; Θέλει να παίζει να fps πάνω από το refresh rate του monitor; Του αρέσει το tearing;

Εγώ πάντως δεν βλέπω tearing στα unlimited fps που εχω και το valorant και το cod warzone... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...