Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, sarpan είπε

Απο Mindfactory γνωριζεις αν μπορουμε να παραγγειλουμε και να ερθει μεσω mailboxde? Γνωριζω οτι θελει εταιρικο ΑΦΜ για να στειλει κατευθειαν

Στέλνει και με προσωπικό αφμ, έκανα δοκιμή να παραγγείλω και με mailbox.de και προχωράει κανονικά. Δεν την ολοκλήρωσα τη παραγγελία, αλλά νομίζω όλα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από γαλλικό amazon παραγγελία χθές.

Σήμερα ήρθε κ η πρώτη 3070...

Εντυπώσεις κ φώτο το απόγευμα!

Επίσης μόλις έλαβα mail για έναν χρόνο δώρο geforce now.

 

Και μια ερωτηση:

Αξίζει να πάρω zotac 3090 trinity στα 1173€ η να περιμένω να πάρω μια 6900xt?

IMG_20201120_150419.jpg

Επεξ/σία από isaias1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν υπαρχει αυτη η τιμη ποτε ομως για strix.. Εχουν msrp 1800

Ειναι χωρις ΦΠΑ. Με 24% ΦΠΑ παει στα 1900ευρω χωρις μεταφορικα ή μαλλοον κοντα 1940ευρω με μεταφορικα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ειναι χωρις ΦΠΑ. Με 24% ΦΠΑ παει στα 1900ευρω χωρις μεταφορικα.

Α νομιζα ηταν τελευταιο βημα στην πληρωμη..Οτι strix εχω δει 2100-2200 ακατεβατα στο amazon βγαινει τελικη.. Και τα 1900 λιγα ακουγονται για αυτην και ειδικα για την απιστευτα περιορισμενη διαθεσιμοτητα που εχει η συγκεκριμενη σειρα και σε 3080 και σε 3090..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Εγώ πάντως δεν βλέπω tearing στα unlimited fps που εχω και το valorant και το cod warzone... 

Το ότι δεν το βλέπεις/προσέχεις εσύ συγκεκριμένα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Όταν τα fps της κάρτας είναι περισσότερα από τα fps της οθόνης πάντα θα υπάρχει tearing γιατί θα έρθει καινούργιο frame πριν προλάβει η οθόνη να προβάλει το προηγούμενο οπότε στην οθόνη σε ένα κομμάτι της οθόνης υπάρχει ακόμη το προηγούμενο frame και στο υπόλοιπο κομμάτι το καινούργιο και εκεί που συναντιόνται είναι το tearing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

Στέλνει και με προσωπικό αφμ, έκανα δοκιμή να παραγγείλω και με mailbox.de και προχωράει κανονικά. Δεν την ολοκλήρωσα τη παραγγελία, αλλά νομίζω όλα κομπλέ.

Μία ερώτηση:

Όταν πληκτρολογείς προσωπικό ΑΦΜ, κόβει τον ΦΠΑ; (λογικά όχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση προς ολους! Αυτη τη στιγμη μ αυτα τα δεδομενα! Αν καποιος θελει να αγορασει καρτα και δεν τον ενδιαφερουν οι τιμες σε ποια θα παει! 6800xt η 3080! Την 3090 τη βγαζω εκτος γιατι δεν αξιζει για τα λεφτα που προσφερει για gaming μιλαμε παντα! Αν μπορει κιολας καποιος να αιτιολογησει..Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γενικα η υλοποιηση της 3080 παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο?

γιατι βρηκα αυτην ετοιμοπαραδοτη απο Ελλαδα και την παρηγγειλα

ελπιζω δλδ να ειναι σχετικα καλη

αυτην πηρα

 https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/evga-vga-rtx-3080-xc3-black-gaming-10gb_3553418

Επεξ/σία από stel106
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, stel106 είπε

γενικα η υλοποιηση της 3080 παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο?

γιατι βρηκα αυτην ετοιμοπαραδοτη απο Ελλαδα και την παρηγγειλα

ελπιζω δλδ να ειναι σχετικα καλη

αυτην πηρα

 https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/evga-vga-rtx-3080-xc3-black-gaming-10gb_3553418

Από ότι δείχνουν όλα τα reviews η μέγιστη διαφορά να είναι 5% σε ιδανικές συνθήκες? Κάπου εκεί παίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Το ότι δεν το βλέπεις/προσέχεις εσύ συγκεκριμένα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει. Όταν τα fps της κάρτας είναι περισσότερα από τα fps της οθόνης πάντα θα υπάρχει tearing γιατί θα έρθει καινούργιο frame πριν προλάβει η οθόνη να προβάλει το προηγούμενο οπότε στην οθόνη σε ένα κομμάτι της οθόνης υπάρχει ακόμη το προηγούμενο frame και στο υπόλοιπο κομμάτι το καινούργιο και εκεί που συναντιόνται είναι το tearing..

Τότε η λογική πάνω στο cs go που κοιτάνε να βγάζουν 300 και 500 fps και πολλοί ρίχνουν ακόμα και ανάλυση πως το εξηγείς αυτό? 

πάντως με βάση το rivatuner όταν κλείδωσα 144hz είχα 8 ms ή ns που δείχνει και όταν το άφησα unlock και πήγε 500+ έλεγε 1.4/2.2

Επεξ/σία από LIGHT1NG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Τότε η λογική πάνω στο cs go που κοιτάνε να βγάζουν 300 και 500 fps και πολλοί ρίχνουν ακόμα και ανάλυση πως το εξηγείς αυτό? 

πάντως με βάση το rivatuner όταν κλείδωσα 144hz είχα 8 ms ή ns που δείχνει και όταν το άφησα unlock και πήγε 500+ έλεγε 1.4/2.2

Ε παίζουν με tearing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ειναι χωρις ΦΠΑ. Με 24% ΦΠΑ παει στα 1900ευρω χωρις μεταφορικα ή μαλλοον κοντα 1940ευρω με μεταφορικα.

Είναι χωρίς ΦΠΑ.1845€ είχε με ΦΠΑ.την έχω ήδη παραγγείλει απλά δεν εχω βάλει λεφτά στη κάρτα για να τραβήξουν.

1562.46€ είναι τελική τιμή με γρήγορα μεταφορικά.

Επίσης πήρα κ μια zotac 3090 trinity στα 1173€ τελική με γρήγορα μεταφορικά...

Αλλά δεν ξέρω αν αξίζει επειδή λένε ότι είναι από τις χειρότερες υλοποιήσεις που υπάρχουν...

 

Screenshot_2020-11-20-19-49-05-609_com.twitter.android.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...