Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ειδικη παραγγελια λέει άρα όχι αμεσα διαθεσιμη,εκτός αν ήταν μια και εφυγε

Την πήρε ο @rsttlsκαι άλλαξε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H EVGA νομίζω έχει στήσει το δικαιότερο σύστημα queue, λαμβάνεις ατομική ειδοποίηση και από εκείνη την στιγμή έχεις 6 ώρες για να κάνεις παραγγελία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο forum της evga λέγανε απο του χρόνου πως θα δώσουν στοκ στο EU Store αλλά απ'ότι φαίνεται μετά απο το κράξιμο που έπεσε κάτι θα αρχίσουν να δίνουν. FTW3 Ultra 900E με shipping βγαίνει, οκ τιμή για top tier SKU, όταν εδώ μαγαζάκια δίνουν XC3 black χωρίς καν backplate και με πατάτα cooler 900.

Εχουνε και spreadsheet, που βάζεις πότε έκανες register στο autonotify και βγαίνει ενα estimated queue position, αλλά έχει λίγα άτομα, δε νομίζω να'ναι και πολύ ακριβές.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSq5nCC5t97F8mQk0bWVb6SPK1qIu1DD_4Ya7-uw1kfSWa9Z6unWieUbKMNVG9Gsm-JUJupc8VHdPFh/pubhtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, morehp είπε

H EVGA νομίζω έχει στήσει το δικαιότερο σύστημα queue, λαμβάνεις ατομική ειδοποίηση και από εκείνη την στιγμή έχεις 6 ώρες για να κάνεις παραγγελία

Για μένα με αυτό που έκανε πήρε πολλούς πόντους. Πάντα evga προτιμούσα γιατί βάζω μπλοκ στις κάρτες και δεν έχει τα χαζό στικερακια void. Φέτος γλυκοκοιτάζω τις TUF αλλά μετά από το σύστημα queue που έβαλε τελείωσε, είναι η μόνη σοβαρή και μόνο αυτή θα παίρνει τα λεφτά μου. Σε vga πάντα. 

Να ρωτήσω και γω από περιέργεια έχει κανείς εμπειρία από το rma του κοτσωβολου? Σε parts υπολογιστών. Είναι σοβαροι η την πας και περιμένεις κάνα δίμηνο? Γιατί απέφευγα να πάρω από εκεί για αυτόν και μόνο τον λόγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Το καλοκαιρι σιγουρα αλλα μην περιμενεις και σοβαρη πτωση αλλα πιστευω οι καλες θα εχουν 600 ευρω.

Μια χαρα εισαι με την 1050 εγω μεχρι προχθες ημουν με μια 4870 512mb και τωρα με μια 560 Ti 1gb :lol:

Πραγματικα το ελπιζω να σταθεροποιηθουν λιγακι οι τιμες (και λιγο πιο χαμηλα) γιατι εχω βαλει στο ματι την TUF 3070. Ελπιζω να καταφερω να μαζεψω μανια ως τοτε, ειμαι και φοιτητης παναθεμα με.

Επεξ/σία από Necrogenisis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Την πήρε ο @rsttlsκαι άλλαξε.

Έτσι νόμιζα και γω... Πριν λίγο προστέθηκε αυτό στην εικόνα...

 

 

Asus.png

Επεξ/σία από rsttls
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rsttls είπε

Ευχαριστώ φίλε, την έριξα την παραγγελία. Με αντικαταβολή, το κυριότερο.

στειλε μολις εχεις ενημερωση σε παρακαλω.. περιμενω απο 29/9..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες το eu.evga ειναι dead μηνες τωρα, ουτε ποντικι δεν εχει να αγορασεις, ποσο μαλλον σειρα 3*. 

Ολο το βαρος πεφτει στο USA που φευγουν σαν τα καρβελια οι 30αρες....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσάς που περιμένετε από EVGA στο πλαίσιο έχει άμεσα διαθέσιμη την 3080 xc3 ultra, scalping τιμή δυστυχώς

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/evga-vga-geforce-rtx-3080-xc3-ultra-gaming-10-gb_3586707

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, csaris είπε

Παιδες το eu.evga ειναι dead μηνες τωρα, ουτε ποντικι δεν εχει να αγορασεις, ποσο μαλλον σειρα 3*. 

Ολο το βαρος πεφτει στο USA που φευγουν σαν τα καρβελια οι 30αρες....

Τότε πρέπει να είμαι ο κωλοφαρφος του αιώνα. Καλύτερα να έπαιζα Τζόκερ το προηγούμενο Σάββατο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, csaris είπε

Παιδες το eu.evga ειναι dead μηνες τωρα, ουτε ποντικι δεν εχει να αγορασεις, ποσο μαλλον σειρα 3*. 

Ολο το βαρος πεφτει στο USA που φευγουν σαν τα καρβελια οι 30αρες....

Μα το είπε ο ίδιος ο Global Product Manager της EVGA στο tweet που ανέβασα και πιο πάνω, πως αυτήν και την επόμενη βδομαδα θα έρθει κάποιο στοκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αποφασισα λογικα την Δευτερα να κανω παραγγελια απο Κωτσοβολο για την ASUS TUF 3080 με κατι bonus points (-150ευρω)...

 

Ελπιζω να μην αργησει πολυ και ολα να πανε καλα...

 

Επεξ/σία από DionGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DionGR είπε

Αποφασισα λογικα την Δευτερα να κανω παραγγελια απο Κωτσοβολο για την ASUS TUF 3080 με κατι bonus points (-150ευρω)...

Τους ποντους ομως πως θα τους εξαργυρωσεις τωρα με το lockdown ειναι το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...