Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τους ποντους ομως πως θα τους εξαργυρωσεις τωρα με το lockdown ειναι το θεμα..

Μεσω τηλεφωνου μου ειπαν οτι μπορω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Αφου σου ειπαν οτι γινεται ετσι,τοτε κομπλε.

Απλα θα ηθελα να ξερω ποσο ουρα εχουν, και δεν μου λενε με τιποτα... Δεν θελω να περιμενω 2 μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DionGR είπε

Απλα θα ηθελα να ξερω ποσο ουρα εχουν....

Τρομαξα λιγο στην αρχη οταν το διαβασα αυτο.. 🤣🤣

Και εγω δεν τονιζω δεν σε κρινω lmao

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, DionGR είπε

Απλα θα ηθελα να ξερω ποσο ουρα εχουν, και δεν μου λενε με τιποτα... Δεν θελω να περιμενω 2 μηνες...

Εχε το νου σου να υπολογίζεις και χρόνο αποστολής. Τα κουριερ έχουν μπουκώσει και όσο πλησιάζουν οι γιορτές θα μπουκώνουν κι άλλο. Ήδη εντός Αθηνών από 3 μέρες έχει πάει πάνω από εβδομάδα. Δηλαδή αν παραλάβει μέχρι τέλος μήνα σε εσένα θα έρθει + 5 εργάσιμες. Με Black friday κλπ αν παραλάβει πχ 10 Δεκεμβρίου βλέπω μετά τα Χριστούγεννα. Το καλύτερο σενάριο είναι να έχει στοκ μέχρι 30 Νοεμβρίου για να παραλάβεις μέχρι 10-15 Δεκεμβρίου αλλιώς μετά τους έφτασες τους 2 μήνες για πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

@pirmen56 Για να μην ξεφεύγουμε στο άλλο θέμα. Στο Control με DLSS quality γύρω στο 35% perf παίρνω. 45 native, 60 κάτι με DLSS quality..

Έχει λιγότερα tensor cores η 2060. Εγώ παίρνω γύρω στο 70% boost με την 2080 στην ίδια ανάλυση. Στο Legion κάτι έχουν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Τρομαξα λιγο στην αρχη οταν το διαβασα αυτο.. 🤣🤣

Και εγω δεν τονιζω δεν σε κρινω lmao

Ο φίλος είναι πιτσιρικάς απο οτι θυμαμαι, νεοεισελθοντας φοιτητής. Δεν έχει τέτοια άγχη. Εμεις οι μεγαλύτερης ηλικίας το έχουμε και βλέπουμε εξετασεις ουρων και αίματος μπροστα μας γεροντα μου. 😛

Δικαιολογημενος επομενως.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Έχει λιγότερα tensor cores η 2060. Εγώ παίρνω γύρω στο 70% boost με την 2080 στην ίδια ανάλυση. Στο Legion κάτι έχουν κάνει.

Έβγαλαν driver για το Legion μετά από λίγες μέρες, ίσως το τεστ από εκείνο το site να ήταν προ του driver. Δεν μπορώ να βρω κάπου την 2060 στο legion με DLSS ΟΝ και RTX OFF..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Έβγαλαν driver για το Legion μετά από λίγες μέρες, ίσως το τεστ από εκείνο το site να ήταν προ του driver..

Δηλαδή τώρα δίνει τα αναμενόμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δηλαδή τώρα δίνει τα αναμενόμενα;

Δεν ξέρω, δεν το έχω το game, και ούτε πρόκειται να το αγοράσω, δεν με ψήνει, εκτός αν πάει 10 ευρώ ξέρω γω..

Εδώ ελάχιστα δίνει όντως. 66 χωρίς, 70-72 με Quality. Κάτι έχουν κάνει τανάπου στο Legion και αυτό πρέπει να είναι μετά τον driver..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, yiannis1991 said:

Δεν ξέρω, δεν το έχω το game, και ούτε πρόκειται να το αγοράσω, δεν με ψήνει, εκτός αν πάει 10 ευρώ ξέρω γω..

Εδώ ελάχιστα δίνει όντως. 66 χωρίς, 70-72 με Quality. Κάτι έχουν κάνει τανάπου στο Legion και αυτό πρέπει να είναι μετά τον driver..

Το έχω εγω από την κάρτα. Καμία αλλαγή μετά patch στα FPS απλά λιγότερο stuttering όταν οδηγείς στην πόλη. Παρολαυτα τα 55αρια πάνε σύννεφο σε 1440p όταν οδηγείς. 
 

Edit: με balance η performance DLSS πολύ μικρές διάφορες 

Επεξ/σία από Parapas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...