Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

412 ευρώ είναι τα 399$ με 24% ΦΠΑ. Οπότε όταν στρώσουν οι τιμές, σε κάνα 3μηνο δηλαδή, 440-450 καλά θα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

412 ευρώ είναι τα 399$ με 24% ΦΠΑ. Οπότε όταν στρώσουν οι τιμές, σε κάνα 3μηνο δηλαδή, 440-450 καλά θα είναι..

θα δούμε αν θα είναι τρίμηνο, μην ξεχνάμε την είδηση με την αύξηση τιμής των wafers το '21.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι 412 και 450 ρε; 500αρα προς 550αρα μη πω και λίγο παραπάνω θα μείνει μόνιμα η 3060TI και από 610 -700 και πάνω η 3070. Όπου MSRP + 100 ( το παλιό καπέλο των "founders" ) που δεν φαίνεται σε ταμπελακι και έχετε τη τιμή πχ 460$ δολλάρια η gigabyte Gaming Oc ? 560 και βρήκατε την τιμή πώλησης

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες τιμές το ψήνω για κονσόλα αλλά μόνο PS5, δεν βλέπω κάποιο λόγο να πάρω SeX. Με 400 ευρά μια χαρά θα είναι το PS5 αλλά είναι άθλιο στην εμφάνιση. Πως πήγαν και το έκαναν έτσι τεράστιο και άσπρο; Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα φέτος :P Ευτυχώς η κάρτα που έχω την παλεύει με αυτό το monitor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, atsddd είπε

Σχετικα με το boost.

Η δικια μου η Vision 3090 oc, σε full load πιανει παντα 1965-1995 mhz. Σταθερα χωρις περαιτερω ανεβοκατεβασματα.

Ενω το αναγραφομενο ακομα και στο site της gigabyte ειναι 1755.

Κι αυτο χωρις να πειραξω κατι. Μονο τους studio drivers της nvidia εχω βαλει.

 

Μηπως εδωσαν επιτηδες πολυ χαμηλα νουμερα αυτη τη φορα για ασφαλεια?

Μπορείς να δοκιμάσεις ένα timespy OCed να δούμε που φτάνει? Ρωτάω γιατί με έψηνε η vision άσχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Να δούμε μήπως η AMD επισπεύσει το release της αντίστοιχης 3060Ti (6700XT;)..

Με αυτά που έχω δει δεν περιμένω θαύματα ουτε και από την amd 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Herald είπε

Μπορείς να δοκιμάσεις ένα timespy OCed να δούμε που φτάνει? Ρωτάω γιατί με έψηνε η vision άσχημα

Γενικά τις καρτες δεν τις τρέχω στο τέρμα (πέρα από κει που τος οδηγεί το ίδιο το πρόγραμμα η παιχνίδι), γιατί φοβάμαι μην τους δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα. 

Επειδή λόγο δουλειάς ρενταρω συνεχώς, η κάρτα μπορεί να δουλεύει και 24 ώρα ακατάπαυστα ανά περίπτωση. Όποτε προσπαθώ να μην τις επιβαρύνω. 
 

Αν ήταν φυσιολογικά τα πράγματα και υπήρχε και διαθεσιμότητα, θα το δοκίμαζα. Αλλά αυτή τη στιγμή όπως είναι τα πράγματα διστάζω. 
Παντως και στο Valhalla όταν παίζω πάνω από 1995 δεν την έχω δει να πάει ποτέ. Με κατανάλωση γύρω στα 360 watt μέγιστο. 

 

 

 

 

Επεξ/σία από atsddd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Να δούμε μήπως η AMD επισπεύσει το release της αντίστοιχης 3060Ti (6700XT;)..

Καλό Ιανουάριο αυτή, φυσικά και εκεί η τιμή θα είναι πάνω από 500€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φήμες για 12GB VRAM στην 3060 Ti τελικά πήγαν κουβά.

Καλές οι κάρτες, αν κυκλοφορήσουν στο MSRP +50$ το πολύ (δηλαδή από 410 ως 460 ευρώ για Ελλάδα) θα είναι πολύ καλή επιλογή. Αν βγουν στα 500-550 τότε υπάρχει πρόβλημα.

Με ενόχλησε που στο review του HWU δεν αναφέρει MSRP για κανένα από τα 4 μοντέλα που παρουσίασε. Του έκανα και comment, δεν απάντησε ακόμα.

Από το USA site της EVGA πάντως, η FTW3 είναι στα 440$ ενώ η XC Gaming στα 400$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...