Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σας εχει τυχει μετα απο καποια αναβαθμιση σε drivers η 3080 να μην δουλευει στο 100% σε καποια games?

εμενα προσωπικα οπως το ειδα μετα απο update του  RDR2 η καρτα καπως χαμηλωσε τo usage σε καποια games με αποτελεσμα να δουλευει στο 65-70% πχ Pubg max 100fps (ρυθμισεις ολα full Πριν το update ηταν πχ 170fps)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Από δώθε ο δράκος έπρεπε να είναι πράσινος (άντε, emerald).

καταγγέλω αθέμιτες πρακτικές διαφήμισης, ο dragon είναι πασίγνωστο λογότυπο εταιρείας που εικάζεται πως δραστηριοποιείται στην κατασκευή GPU 😋

Επεξ/σία από morehp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

καταγγέλω αθέμιτες πρακτικές διαφήμισης, ο dragon είναι πασίγνωστο λογότυπο εταιρείας που εικάζεται πως δραστηριοποιείται στην κατασκευή GPU 😋

Αρνούμαι μετά βδελυγμίας τις κατηγορίες.

Τα παράπονά σας στο epic fantasy lore, παρακαλώ (άντε, στο homam).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Αρνούμαι μετά βδελυγμίας τις κατηγορίες.

Τα παράπονά σας στο epic fantasy lore, παρακαλώ (άντε, στο homam).

είναι πλέον αργά, του θέματος έχει επιληφθεί ο αξιότιμος εισαγγελέας κος Μουτασφίγκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Πώς αγόρασες από κει ενώ δεν στέλνει; ( λίγες σελίδες πίσω αρκετά ποστ συμφωνούν στο ότι δεν έχει ανοίξει ακόμη το Ευρωπαϊκό τμήμα ) // Έχεις τίποτα επαγγελματικά αφμ κ τέτοια ψιψιψονια?

Όχι τίποτα επαγγελματικά. Έμπαινα και χάζευα. Σε κάποια φάση έβαλε κουμπί notify, Λέω δεν το πατάς για πλάκα. Και σε μια εβδομάδα μου ήρθε email και έμεινα κάγκελο. Κωλοφαρδία πεστο? Ξέρω γω. Γιατί κάτι αλλά παιδιά από εδώ περιμένουν μήνες λέει. 

1 ώρα πριν, FeelsBadMan είπε

Για ποια κάρτα συγκεκριμένα και πότε register? 3070 και 3090 κάτι γίνεται με το queue, 3080 σχεδόν τίποτα. 

3090 Xc3 ultra. Εδώ δίπλα σε μια 5700ΧΤ

20201204_164037.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Agen2004 είπε

Όχι τίποτα επαγγελματικά. Έμπαινα και χάζευα. Σε κάποια φάση έβαλε κουμπί notify, Λέω δεν το πατάς για πλάκα. Και σε μια εβδομάδα μου ήρθε email και έμεινα κάγκελο. Κωλοφαρδία πεστο? Ξέρω γω. Γιατί κάτι αλλά παιδιά από εδώ περιμένουν μήνες λέει. 

Πόσο βγήκε τελική και για ποια υλοποίηση (3090); Να έχουμε μια εικόνα 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Πόσο βγήκε τελική και για ποια υλοποίηση; Να έχουμε μια εικόνα 

3090 Xc3 ultra 1767.με μεταφορικά DHL express πληρωμενα. 

20201204_171113.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FeelsBadMan είπε

Για ποια κάρτα συγκεκριμένα και πότε register? 3070 και 3090 κάτι γίνεται με το queue, 3080 σχεδόν τίποτα. 

τι γινεται με την 3070 γιατί είμαι στο queue από 15 δευτερόλεπτα μετά το άνοιγμα στις 29 και ακόμα δεν ήρθε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Agen2004 είπε

Όχι τίποτα επαγγελματικά. Έμπαινα και χάζευα. Σε κάποια φάση έβαλε κουμπί notify, Λέω δεν το πατάς για πλάκα. Και σε μια εβδομάδα μου ήρθε email και έμεινα κάγκελο. Κωλοφαρδία πεστο? Ξέρω γω. Γιατί κάτι αλλά παιδιά από εδώ περιμένουν μήνες λέει. 

Για 3090 είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα μιας και το κοινό που απευθύνεται πολύ μικρότερο. Οι περισσότεροι στο eu queue σε 1-2 βδομάδες έιχαν πάρει mail. Για 3080 άλλη ιστορία, σχεδόν τίποτα ακόμα απο day 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agen2004 είπε

3090 Xc3 ultra 1767.με μεταφορικά DHL express πληρωμενα. 

20201204_171113.jpg

Δηλαδή για να το έχουμε ως παράδειγμα σε άλλες 

~ 1411+24%=1749.64€+18€ μεταφ=1767

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...