Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφωτιστε με λιγακι συμφορουμιτες μου!

Ποια sites του εξωτερικου πρεπει να κοιταω για να αγορασω gpu ΟΤΑΝ υπαρξει αποθεμα? 

Ειδα της EVGA οι τιμες ειναι πολυ καλες. Αν το συνδυασω και με τιμολογιο νομιιζω η αγορα σε αυτη την τιμη ισως αξιζει. Με χαλανε τα 10GB βεβαια. Oh well, 1st world problems

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, dante82 είπε

Διαφωτιστε με λιγακι συμφορουμιτες μου!

Ποια sites του εξωτερικου πρεπει να κοιταω για να αγορασω gpu ΟΤΑΝ υπαρξει αποθεμα? 

Ειδα της EVGA οι τιμες ειναι πολυ καλες. Αν το συνδυασω και με τιμολογιο νομιιζω η αγορα σε αυτη την τιμη ισως αξιζει. Με χαλανε τα 10GB βεβαια. Oh well, 1st world problems

τσέκαρε mindfactory.de εχει στοκ τώρα που βλέπω απ ολες τις σειρες αλλά θελει vat id γιατι δε στέλνει σε καταναλωτες εκτός Γερμανίας. Τωρα αν βγαινουν ακριβές είναι άλλο θεμα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zygorito είπε

τσέκαρε mindfactory.de εχει στοκ τώρα που βλέπω απ ολες τις σειρες αλλά θελει vat id γιατι δε στέλνει σε καταναλωτες εκτός Γερμανίας. Τωρα αν βγαινουν ακριβές είναι άλλο θεμα 😛

Το γνωριζω αυτο το site. Εχουν ψωνισει φιλαρακια πολλες φορες απο Ελλαδα, γιατι δε στελνει εκτος Γερμανιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dante82 είπε

Διαφωτιστε με λιγακι συμφορουμιτες μου!

Ποια sites του εξωτερικου πρεπει να κοιταω για να αγορασω gpu ΟΤΑΝ υπαρξει αποθεμα? 

Ειδα της EVGA οι τιμες ειναι πολυ καλες. Αν το συνδυασω και με τιμολογιο νομιιζω η αγορα σε αυτη την τιμη ισως αξιζει. Με χαλανε τα 10GB βεβαια. Oh well, 1st world problems

Σε τι ανάλυση παίζεις και σε προβληματίζουν τα 10GB ; Το Warzone μόνο ζητάει περισσότερα σε 4Κ επειδή έχει τεράστιο χάρτη, ακόμα και το CP 2077 για max settings και RT Ultra ζητάει 10GB σύμφωνα με τα requirements και μιλάμε για open-world παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, αν δεν είχα φανεί τυχερός που βρήκα μία 3080 κυριολεκτικά στην τύχη και δεν είχα τη δυνατότητα για τιμολόγιο, δεν  θα είχα χτίσει υπολογιστή αυτή την περίοδο. Βάλε κι ένα διάστρεμμα+πατερίστες κι η απόφαση πάρθηκε μόνη της 😅.

 

5 λεπτά πριν, dante82 είπε

... Με χαλανε τα 10GB βεβαια. Oh well, 1st world problems

Ειλικρινά κι εμένα λίγο, αλλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω την αγορά μίας 3090 όταν σε 4k η διαφορά της από την 3080 είναι περίπου 10 fps και περίπου 100% πάνω σε τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε τι ανάλυση παίζεις και σε προβληματίζουν τα 10GB ; Το Warzone μόνο ζητάει περισσότερα σε 4Κ επειδή έχει τεράστιο χάρτη, ακόμα και το CP 2077 για max settings και RT Ultra ζητάει 10GB σύμφωνα με τα requirements και μιλάμε για open-world παιχνίδι.

Προς το παρον 1440p αλλα αυτο ισως αλλαξει. Και αν παω να παιξω sub-native χωρις internal scaler καληνυχτα.

Προτιμω να ξεριζωσω τα ματια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dante82 είπε

Το γνωριζω αυτο το site. Εχουν ψωνισει φιλαρακια πολλες φορες απο Ελλαδα, γιατι δε στελνει εκτος Γερμανιας?

Στέλνει αυτο εγραψα -απ οτι καταλαβα που λεει στο σαιτ- απλα πολλα site στελνουν μονο τιμολογιο να μη μπλεκουν με φπα, ειναι πιο ευκολο χωρις φπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zygorito είπε

Στέλνει αυτο εγραψα -απ οτι καταλαβα που λεει στο σαιτ- απλα πολλα site στελνουν μονο τιμολογιο να μη μπλεκουν με φπα, ειναι πιο ευκολο χωρις φπα

Ολο και καποιο φιλαρακι θα βρω να το κοψει το τιμολογιο. 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ κυρίως τις θερμοκρασίες φοβάμαι να σου πω την αλήθεια και κανα τρελό coil whine. Επίσης με 650w psu gold και 8700k έχω κάτι να φοβάμαι?

Επεξ/σία από Manos112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zygorito είπε

τσέκαρε mindfactory.de εχει στοκ τώρα που βλέπω απ ολες τις σειρες αλλά θελει vat id γιατι δε στέλνει σε καταναλωτες εκτός Γερμανίας. Τωρα αν βγαινουν ακριβές είναι άλλο θεμα 😛

Noμιζω απο το 2017 εχει σταματησει να στελνει αυτο το site .. το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη ελλαδα δεν στελνει... δοκιμασα να κανω αγορα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MAFIA είπε

Noμιζω απο το 2017 εχει σταματησει να στελνει αυτο το site .. το σιγουρο ειναι οτι αυτη τη στιγμη ελλαδα δεν στελνει... δοκιμασα να κανω αγορα ...

Εγώ είδα εδώ που λεει https://www.mindfactory.de/info_center.php/icID/92 οτι στέλνει με τιμολόγιο αν κατάλαβα καλά, δεν είπα για consumers με απόδειξη. 
Πάντως με τιμολόγιο αν ενδιαφέρεται κανείς έχει σποραδικά drops Founders στο https://www.notebooksbilliger.de/ αλλά θέλει το alert γιατί φεύγουν σε 1-3λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...