Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Με RT είναι αυτές; Καλά οι κονσόλες σιγά μην τρέχουν RT GI, κάνα shadows και reflections..

Shadows μόνο ή reflections μόνο και αυτό με dynamic res που θα πέφτει σε 1080P και 30 καρέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

settings ultra psycho 🤣ο ταπεινός 6700k με την TUF 3090 βγάζει 48-58 μέχρι στιγμής και στις πρώτες μάχες μέσα στην πόλη (corpo background)

Μέρα με την νύχτα, με την νύχτα κερδίζει σε αυτή την περίπτωση 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω γτ μόλις το έβαλα...

3070 κ 10850κ σε 3440*1440....

Rt ultra settings(όχι Psycho) χωρίς dlss κ είδα 3-6fps....

Με dlss quality 30-40fps...

K dlss ultra performance 90-110 fps αλλά το παιχνίδι φαίνεται πολύ χάλια....

Με κάτω από 50fps ζαλίζομαι κ μου έρχεται για εμετό....

Έχω στην άκρη μια 2κ 1440p οθόνη.θα δοκιμάσω κ εκεί μήπως έχω καλύτερη τύχη....

Αλλιώς uninstall k ξανά δοκιμάζουμε σε 2χρινια με 4090....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Με κάτω από 50fps ζαλίζομαι κ μου έρχεται για εμετό....

 

πάρε δραμαμίνες 🤣

19 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Με ανοιχτό rt κ χωρίς dlss?

τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...DLSS on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, narta είπε

Αν και εφόσον τα παιχνιδια ειναι optimized με βρισκεις συμφωνο. Το θεμα ειναι οτι γενικα το software και οι devs αρεσκονται να κανουν optimazation μονο για κονσολες που εχουν ιδιο hw και να βασιζονται στο brute force των pc. Φτασαμε σε σημειο να εχουμε 16c/32t commercial cpu και gpu με ισχυ μικρου πυρινηκου εργοστασιου και να μην μπορουν να κρατησουν 60fps/4k. Ναι το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι θεοβαρο αλλα θα περιμενε κανεις με τοσο hype να καταφερει κατι καλυτερο μια current gen Titan που αξιζει 3 κονσολες μονη της σε msrp 

Να τα μας πάλι με το ptomization στις κονσόλες 😂

Το ένα παιχνίδι τρέχει χειρότερα στο series x (πυρηνικό εργοστάσιο από θέμα κάρτας γραφικών) από ότι σε μια ποταπη 2060 Super,το άλλο από ότι μια ποταπη 5700xt. Τρελό optimization λέμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δείτε vram limitation με το που πάει να φορτώσει τα νέα decals η 3070 βαράει 8gb και πέφτει στα 66% usage. Ενώ χωρίς αυτό κρατούσε άνετα 50+ fps.

 

και σε ένα συγκριτικό που είδα στα 4k, ενώ ήταν όλα καλά, σε σκηνές η 3080 έβγαζε 34fps και η 3070 έπεφτε στα 12-14 λόγο vram

Επεξ/σία από Sakiz105
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FeelsBadMan είπε

Επιτέλους ήρθε χτες το απόγευμα κι η δικιά μου 3080 Vision, σαν γκολ στο 95', λίγο πριν το cyberpunk. Έχει όμως το θέμα μα τα connectors που χουν πολλές gigabyte και το αριστερό 8pin δεν μπορεί να κουμπώσει καλά μέχρι τέρμα μέσα. Ευτυχώς έχω return window μέχρι 31 Γενάρη οπότε αν δεν το φτιάξω ως τότε θα τη στείλω να ψάξω για καμιά Strix ή FTW3.

IMG_20201210_130721.jpg

IMG_20201210_130829.jpg

Καλησπερα μεγιες φιλε, και μενα χτες μου ηρθε αλλα αυτο που λες για το 8πινο πρωτη φορα το ακουω, 

image.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FeelsBadMan είπε

Επιτέλους ήρθε χτες το απόγευμα κι η δικιά μου 3080 Vision, σαν γκολ στο 95', λίγο πριν το cyberpunk. Έχει όμως το θέμα μα τα connectors που χουν πολλές gigabyte και το αριστερό 8pin δεν μπορεί να κουμπώσει καλά μέχρι τέρμα μέσα. Ευτυχώς έχω return window μέχρι 31 Γενάρη οπότε αν δεν το φτιάξω ως τότε θα τη στείλω να ψάξω για καμιά Strix ή FTW3.

IMG_20201210_130721.jpg

IMG_20201210_130829.jpg

Όχι ρε φίλε, κρίμα.

Το διάβασα εκ των υστέρων ότι υπάρχει αυτό το θέμα σε κάποιες από αυτές, ευτυχώς η δικιά μου δεν το είχε.

Ελπίζω να βγάλεις άκρη γρήγορα τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, morehp είπε

πάρε δραμαμίνες 🤣

τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...DLSS on

Έχω δοκιμάσει...

4-5 διαφορετικά χάπια όταν πήρα το ps vr,στο μισάωρο εμετό...

Γενικά το ίδιο πρόβλημα είχα κ με το warzone, οτιδήποτε κάτω από 60fps μου προκαλεί τρομερό πονοκέφαλο κ τάση προς εμετο.

Με την 3070 παίζω warzone όλα full+rt με 120-130fps κ παίζω χωρίς διάλειμμα για 4-5 ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα....

Έχω κ ps4 pro κ όταν έβαλα να παίξω εκεί επειδή δεν είχα gpu πάλι τα ίδια...ούτε μισή ώρα...

Δεν ξέρω αν το είπες για πλάκα αλλά δοκίμασα κ τα χάπια...

Σταματώ με το off topic...

 

Καλορίζικες οι κάρτες σε όλους!

Δευτέρα περιμενω μια msi 3080 gaming trio να δούμε τι πουλιά πιάνει! 🤣

Επεξ/σία από isaias1983
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Manolo Sismanidis είπε

Καλησπερα μεγιες φιλε, και μενα χτες μου ηρθε αλλα αυτο που λες για το 8πινο πρωτη φορα το ακουω, 

 

Δυστυχώς έπαιξε παρτίδα/παρτίδες σε όλη την σειρά της gigabyte με "ελλατωματικά" 8pin connectors στo power extension που διάλεξαν να βάλουν.

Κάποιοι την γλύτωσαν καθώς ήταν απλά λίγο στραβά, αλλού ήταν βυθισμένα...κακό quality control σε τόσο κρίσιμο component. Ένας ακόμα λόγος που ακύρωσα παραγγελία (πέραν της καθυστέρησης 🤬)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, morehp είπε

Δυστυχώς έπαιξε παρτίδα/παρτίδες σε όλη την σειρά της gigabyte με "ελλατωματικά" 8pin connectors στo power extension που διάλεξαν να βάλουν.

Κάποιοι την γλύτωσαν καθώς ήταν απλά λίγο στραβά, αλλού ήταν βυθισμένα...κακό quality control σε τόσο κρίσιμο component. Ένας ακόμα λόγος που ακύρωσα παραγγελία (πέραν της καθυστέρησης 🤬)

Από που την είχες παραγγείλει από περιέργεια; Ελλάδα;

Γιατί εγώ αγόρασα την δικιά μου από ακύρωση άλλου ατόμου από το πουθενά και την είχα σε 3 μέρες σπίτι.

Λες να πήρα τη δικιά σου;🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Έχω δοκιμάσει...

4-5 διαφορετικά χάπια όταν πήρα το ps vr,στο μισάωρο εμετό...

Γενικά το ίδιο πρόβλημα είχα κ με το warzone, οτιδήποτε κάτω από 60fps μου προκαλεί τρομερό πονοκέφαλο κ τάση προς εμετο.

Με την 3070 παίζω warzone όλα full+rt με 120-130fps κ παίζω χωρίς διάλειμμα για 4-5 ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα....

Έχω κ ps4 pro κ όταν έβαλα να παίξω εκεί επειδή δεν είχα gpu πάλι τα ίδια...ούτε μισή ώρα...

Δεν ξέρω αν το είπες για πλάκα αλλά δοκίμασα κ τα χάπια...

Σταματώ με το off topic...

 

Καλορίζικες οι κάρτες σε όλους!

Δευτέρα περιμενω μια msi 3080 gaming trio να δούμε τι πουλιά πιάνει! 🤣

Σε τι αναλυση παίζεις warzone full + RT στα 120 fps? Η εννοείς με dlss τέρμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...