Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επίσης, μια χαρά πίτσα και σε μηδέν χρόνο γίνεται με τις πίτες τις έτοιμες αυτές που είναι για τα ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ, τα σουβλάκια που λένε στην Ελλάδα, αυτές που τυλίγουνε το καλαμάκι μέσα ντε. Στην λαϊκή τις πουλάνε στους πάγκους με τα αλλαντικά-τυριά, φρέσκες, 2 ευρώ οι 10. Μπαίνουν και στην κατάψυξη, για να υπάρχουν πάντα εύκαιρες, και ξεπαγώνουν σε λίγα λεπτά, οπότε ψήνεις την πίτα λίγα λεπτά στον φούρνο σκέτη, μετά της φέρεσαι σαν να ήταν ζύμη πίτσας, και μετά ξαναψήνεις μέχρι να λιώσουν τα ΚΑΣΕΡΙΑ. Γαμάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω που λετε κατι κλωναρακια βανιλιας στο κουτι τους ακομα σφραγγισμενα. δεν ξερω τι να τα κανω. εδω ειναι σχετικα φτηνα. ρε τουφα ριξε μια παλι την συνταγη. εχω κι ενα ρουμι λευκο οτι να ναι. επισης πως μπορω να ξερανω φρεσκα κρανμπερις (τα εχω βαλει στην καταψυξη τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης, μια χαρά πίτσα και σε μηδέν χρόνο γίνεται με τις πίτες τις έτοιμες αυτές που είναι για τα ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ, τα σουβλάκια που λένε στην Ελλάδα, αυτές που τυλίγουνε το καλαμάκι μέσα ντε. Στην λαϊκή τις πουλάνε στους πάγκους με τα αλλαντικά-τυριά, φρέσκες, 2 ευρώ οι 10. Μπαίνουν και στην κατάψυξη, για να υπάρχουν πάντα εύκαιρες, και ξεπαγώνουν σε λίγα λεπτά, οπότε ψήνεις την πίτα λίγα λεπτά στον φούρνο σκέτη, μετά της φέρεσαι σαν να ήταν ζύμη πίτσας, και μετά ξαναψήνεις μέχρι να λιώσουν τα ΚΑΣΕΡΙΑ. Γαμάτη.

 

Σταθερή αξία. Έχω γεμίσει πολλές μοναχικές γαστρονομικά νύχτες έτσι.  Btw, γυρόπιτες τις λέμε στον βορρά, αυτό που είναι δηλαδή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε τις πιτσες και δωστε μια καλη συνταγη για καλο χαμπεργκερ .

Με λιγα λογια συνταγη για το μπιφτεκι και το ψωμι και φυσικα μια καλη σος οπως μπαρμπεκιου.



με την ροκα εχω θεμα. Ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν μου αρεσει

Εγω σε σαλατα πχ ροκα-παρμεζανα τη τρωω ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε τις πιτσες και δωστε μια καλη συνταγη για καλο χαμπεργκερ .

Με λιγα λογια συνταγη για το μπιφτεκι και το ψωμι και φυσικα μια καλη σος οπως μπαρμπεκιου.

 

θεωρω αθλια την σαλτσα barbecue.

http://www.foodnetwork.com/recipes/alton-brown/burger-of-the-gods-recipe/index.html

http://aht.seriouseats.com/archives/2011/09/the-burger-lab-how-to-make-super-melty-cheese-slices-like-american.html

 

το ψωμι αστο, θελει παρα πολυ δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 Ροκα, μπαλσαμικο, λιαστη ντοματα, καρυδι, και παρμεζάνα σε σαλατα ειναι θεικός συνδυασμός! 

και κοτόπουλο :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ναι το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά τα ψωμάκια του εμπορίου είναι άθλια.
 
Διαφωνώ εντελώς η barbecue είναι από τις καλύτερες σε τέτοια φάση μαζί με γλυκόξινη βερίκοκο.

 

 Ροκα, μπαλσαμικο, λιαστη ντοματα, καρυδι, και παρμεζάνα σε σαλατα ειναι θεικός συνδυασμός! 

+ κομμάτια βραστού κοτόπουλου

+ μέλι

 

Τώρα είναι θεϊκή  :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ λες την σαλτσα του εμποριου. Χαλια τιγκα στον καπνο :(

 

http://aht.seriouseats.com/archives/2008/05/the-blumenburger-the-most-laborintensive-hamburger-in-the-world.html για τα ψωμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...