Προς το περιεχόμενο

Τι σόι πάροχος είναι τούτος ; skytelecom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, karkariakis είπε

Μένω και εγω στο Ηρακλειο Κρητης και επειδη με την vodafone οι ταχήτητες κοιμενωνται απο 2-3 mbps σε idle και καθως κατεβαζω 0,30 mbps, σκευτομουν να παω σε skytelecom. Σκεφτομαι για την 24/1 συνδεση. Να παω skytelecom θα εχω εστω 15 mbps ή να κατσω στην γωνια μου να κλαιω περιμενοντας 5-6 χρονια να φτιαχτουν οι γραμμες?

Κάτσε εκεί που είσαι. Επιτέλους άρχισε να υλοποιεί το έργο η wind σε λίγο θα έχει vdsl σε μεγάλο μέρος της πόλης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, guzel είπε

Κάτσε εκεί που είσαι. Επιτέλους άρχισε να υλοποιεί το έργο η wind σε λίγο θα έχει vdsl σε μεγάλο μέρος της πόλης. 

Σε λίγο; Έχουν ήδη μπει εδώ και 4 μήνες και ακόμα τίποτα. Στην καλύτερη περίπτωση μιλάμε για τέλος του χρονου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Telumetar είπε

Σε λίγο; Έχουν ήδη μπει εδώ και 4 μήνες και ακόμα τίποτα. Στην καλύτερη περίπτωση μιλάμε για τέλος του χρονου

Δε νομίζω. Εμένα με κάλεσαν για upgrade την περασμένη εβδομάδα και το καφαο μπήκε πριν κάνα μηνα, επίσης βλέπω συνέχεια νέα καφαο της wind (vdsl) σε διάφορες γειτονιές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, guzel είπε

Δε νομίζω. Εμένα με κάλεσαν για upgrade την περασμένη εβδομάδα και το καφαο μπήκε πριν κάνα μηνα, επίσης βλέπω συνέχεια νέα καφαο της wind (vdsl) σε διάφορες γειτονιές 

Το καφαο στη δική μου γειτονιά μπήκε τότε. Δεν υπάρχει όμως τιποτα εντός του. Μιλάμε για ξερό κουτί. Σκέψου ότι πρέπει να ολοκληρωθούν και μετά να πάρουν κ ρεύμα. Σύμφωνα με την πρακτική αυτό χρειάζεται στην καλύτερη περίπτωση 6 με 9 μήνες καθώς εμπλέκονται κι οι φορείς των δήμων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπες αφοβα μην κολωνεις θα πιανεις καθαρα 24 σε καλη οπτικη με την κεραια και αναλογα την αποσταση αντε να πεσεις μεχρι τα 22. εγω πληρωνω 35αρα και πιανω φαντασου 42. 

για gaming δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι εχεις λιγο ανεβασμενα Ping αλλα σε ταινιες και σουρφινγκ δεν θα εχεις προβλημα.

δεν εχω καμμια σχεση απλος συνδρομητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βάλει Skytelecom κάποιος στον Νέο Κόσμο (προφανώς σε σημείο που δεν έχει πρόσβαση σε καμπίνες VDSL, αλλά μόνο στο AK);

Να μας πει εντυπώσεις;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα σύνδεση πριν ένα μήνα . Βρίσκομαι στο κέντρο του Ηρακλείου αλλά υπάρχουν πολλά προβλήματα . Συνεχόμενες  αποσυνδέσεις . Μιλώντας με το τεχνικό τμήμα τους μου είπαν ότι κάνουν αναβαθμίσεις στα συστήματα τους.

Εγώ ψάχνω τώρα να δω πως θα διακόψω το συμβόλαιο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Babis1967 είπε

Έκανα σύνδεση πριν ένα μήνα . Βρίσκομαι στο κέντρο του Ηρακλείου αλλά υπάρχουν πολλά προβλήματα . Συνεχόμενες  αποσυνδέσεις . Μιλώντας με το τεχνικό τμήμα τους μου είπαν ότι κάνουν αναβαθμίσεις στα συστήματα τους.

Εγώ ψάχνω τώρα να δω πως θα διακόψω το συμβόλαιο .

Δεν εισαι ο μονος,μικροπροβληματακια εμφανιζοντουσαν συχνα πυκνα αλλα αυτο το χαλι των τελευταιων ημερων δεν εχει προηγουμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/10/2020 στις 7:13 ΜΜ, Sotosgl είπε

Δεν εισαι ο μονος,μικροπροβληματακια εμφανιζοντουσαν συχνα πυκνα αλλα αυτο το χαλι των τελευταιων ημερων δεν εχει προηγουμενο

Ναι η αλήθεια ειναι πως δεν μπορουμε να δουλέψουμε σωστά. Φαντάσου απο τις 7.30 που ξεκινησα δουλειά, για να μπορώ να εργαστώ είμαι με 4g μόνιμα στο σπίτι... 

Θ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες διαμένω στο Ηράκλειο Κρήτης, περιοχή Κορακοβούνι. Εδώ και κανένα τριμηνο η Wind έχει τοποθετήσει νέα καφάο κοντά στο σπίτι μου, αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης, δεν ήξεραν πότε θα παραδοθούν για χρήση (!). Η ερώτηση μου τώρα είναι: Εγώ με το ζόρι πιάνω 5-6mbps (έχω Cosmote). Αξίζει να μεταβώ σε Skytelecom (σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, μ είπαν ότι έχω επαφή με την κεραία στο Γιούχτα), που μ είπαν ναι για 50αρα και υπο προϋποθέσεις 100αρα ή να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω ΠΟΤΕ θα τελειώσει η Wind το έργο στην περιοχή μου;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, aresfou είπε

Παίδες διαμένω στο Ηράκλειο Κρήτης, περιοχή Κορακοβούνι. Εδώ και κανένα τριμηνο η Wind έχει τοποθετήσει νέα καφάο κοντά στο σπίτι μου, αλλά σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το τμήμα εξυπηρέτησης, δεν ήξεραν πότε θα παραδοθούν για χρήση (!). Η ερώτηση μου τώρα είναι: Εγώ με το ζόρι πιάνω 5-6mbps (έχω Cosmote). Αξίζει να μεταβώ σε Skytelecom (σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, μ είπαν ότι έχω επαφή με την κεραία στο Γιούχτα), που μ είπαν ναι για 50αρα και υπο προϋποθέσεις 100αρα ή να κάτσω στα αυγά μου και να περιμένω ΠΟΤΕ θα τελειώσει η Wind το έργο στην περιοχή μου;

Ευχαριστώ!

Κατσε εκει που εισαι και περιμενε την Wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

Κατσε εκει που εισαι και περιμενε την Wind

Δεν αξίζει ούτε να σκεφτώ δλδ την προοπτική της Sky? Γιατι και για την Wind σαν εταιρία δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aresfou είπε

Δεν αξίζει ούτε να σκεφτώ δλδ την προοπτική της Sky? Γιατι και για την Wind σαν εταιρία δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Καλως ή κακως την σιγουρια του καλωδιου δεν την εχεις με κανεναν Wisp και στο λεω εγω που εχω κοντα ενα χρονο Skytelecom και καθε μηνα με περιμενει μια καινουργια εκπληξη.
Η Wind αργησε υπερβολικα να τελειωσει το εργο της αναβαθμισης ενω ο ΟΤΕ το πηγε σφαιρα και ειναι θεμα εβδομαδων να συνδεθουν με το ρευμα οι καμπινες οποτε λιγη υπομονη ακομα (να δεις και πως θα παει) αξιζει απο το να βρεθεις με ενα διετες συμβολαιο στην πλατη για μια γραμμη που θα εχει προβληματα.
Αν καιγεσαι υπαρχει και η λυση της data networks που δεν εχουν ρητρα.
Τωρα καβατζα εχω την ADSL της Wind οταν πεφτει η Sky και ευτυχως που δεν την διεκοψα ποτε και παρα το κλασικο 10 down / 1 up του ADSL ειναι Rock Solid για χρονια.
Ενα κακο ζευγος,κακη εσωτερικη καλωδιωση,αποσταση απο το κεντρο ειναι ικανα να υπαρχει γκρινια αλλα καθε περιπτωση ειναι και ξεχωριστη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Sotosgl είπε

Καλως ή κακως την σιγουρια του καλωδιου δεν την εχεις με κανεναν Wisp και στο λεω εγω που εχω κοντα ενα χρονο Skytelecom και καθε μηνα με περιμενει μια καινουργια εκπληξη.
Η Wind αργησε υπερβολικα να τελειωσει το εργο της αναβαθμισης ενω ο ΟΤΕ το πηγε σφαιρα και ειναι θεμα εβδομαδων να συνδεθουν με το ρευμα οι καμπινες οποτε λιγη υπομονη ακομα (να δεις και πως θα παει) αξιζει απο το να βρεθεις με ενα διετες συμβολαιο στην πλατη για μια γραμμη που θα εχει προβληματα.
Αν καιγεσαι υπαρχει και η λυση της data networks που δεν εχουν ρητρα.
Τωρα καβατζα εχω την ADSL της Wind οταν πεφτει η Sky και ευτυχως που δεν την διεκοψα ποτε και παρα το κλασικο 10 down / 1 up του ADSL ειναι Rock Solid για χρονια.
Ενα κακο ζευγος,κακη εσωτερικη καλωδιωση,αποσταση απο το κεντρο ειναι ικανα να υπαρχει γκρινια αλλα καθε περιπτωση ειναι και ξεχωριστη 

Ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...