Προς το περιεχόμενο

Τι σόι πάροχος είναι τούτος ; skytelecom


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/11/2020 στις 11:05 ΜΜ, TzortzisJosh είπε

Έχει κανείς Sky Telecom στη Θεσσαλονίκη; Αξίζει; Αν δεν είχαν 24μηνο συμβόλαιο θα έβαζε σίγουρα αλλά...

μπορεις να δεις δοκιμαστικα για 3 ημερες την υπηρεσια, και αν δεις οτι παιζει καλα προχωρας, αλλα πρεπει να προπληρωσεις τον εξοπλισμο, και σου επιστρεφονται τα χρηματα αν δεν συνεχησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, manoskost είπε

μπορεις να δεις δοκιμαστικα για 3 ημερες την υπηρεσια, και αν δεις οτι παιζει καλα προχωρας, αλλα πρεπει να προπληρωσεις τον εξοπλισμο, και σου επιστρεφονται τα χρηματα αν δεν συνεχησεις.

Απλά αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μπορεί τις 3 πρώτες ημέρες να παίζει σούπερ και μετά να τρέχω και να μην φτάνω. Αυτό έχω διαβάσει δεκάδες φορές σε διαφορά φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μακρια απο SkyTelecom μπορείτε να δείτε εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads/1179425-Sky-Telecom-στη-Θεσσαλονίκη.

Επισης σμρ δεν ειχα ιντερνετ για μερικες ωρες και η επικοινωνια με το τεχνικο τμημα ειναι αδυνατη.

μπορείτε να δείτε και στο forum του adslgr οτι 8 στους 10 θελουν να σπασουν το συμβολαιο.

Στις 21/10/2020 στις 12:48 ΜΜ, Babis1967 είπε

Έκανα σύνδεση πριν ένα μήνα . Βρίσκομαι στο κέντρο του Ηρακλείου αλλά υπάρχουν πολλά προβλήματα . Συνεχόμενες  αποσυνδέσεις . Μιλώντας με το τεχνικό τμήμα τους μου είπαν ότι κάνουν αναβαθμίσεις στα συστήματα τους.

Εγώ ψάχνω τώρα να δω πως θα διακόψω το συμβόλαιο .

Θέλω να σπάσω το συμβόλαιο αλλά δεν θέλω να πληρωσω κατι σε αυτη την εταιρία.. οποιος αλλος ειναι σε τετοια φαση ας δει εδω https://www.ipetitions.com/petition/skytelecom-cancel-contract μπορει αν μαζευτούμε πολλοι κάτι να γινει

Επεξ/σία από Johnstefan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

είμαι και εγώ ένας από τους πολλούς όπως βλέπω δυσαρεστημένους συνδρομητές της Lamda Helix πλέον και όχι Skytelecom.
Είμαι 1 τετράμηνο μαζί τους και προχθές τους έκανα καταγγελία στο ΕΕΤΤ.
Πληρώνω για 35/3 και αυτό που καταφέρνουν να μου δώσουν είναι στη καλύτερη 6/0,15 με συνεχόμενες διακοπές. Δεν είναι λίγες οι φορές που βλέπω και 1,5/0. Η κατάσταση αυτή είναι για 2 εβδομάδες τώρα. Πριν από αυτές ήμουν στα 12/1,5.
Το μήνα αυτό δεν πρόκειται να τους πληρώσω τη συνδρομή μου μπας και συγκινηθούν. Κάθε μέρα τους στέλνω τα αποτελέσματα των τεστ που κάνω αλλά ούτε απαντούν. Αν απαντήσουν θα στείλουν ένα μήνυμα του στιλ θα δούμε το πρόβλημά σας και θα σας ενημερώσουμε για την εξέλιξή του. Μάλιστα ύστερα στέλνουν και εμαιλ για να αξιολογήσω τον τεχνικό που έκανε την επικοινωνία μαζί μου.
Προς υποψήφιους συνδρομητές το μόνο που έχω να τους συμβουλέψω, είναι μακριά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως ενα χρονο και, πλεον συνδρομητής, η εμπειρία μου ειναι αρκετά καλή σε γενικες γραμμες.

Ναι υπήρξαν περιοδους με υψηλό ping, κι ακόμα το Ping δεν ειναι κι οτι καλυτερο

Ναι υπάρχουν που κ που αποσυνδέσεις, αλλά σε σχέση με τις adsl/vdsl που εχουμε στο Ηράκλειο την θεωρώ πολυ καλυτερη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, υπαρχει κανεις στην περιοχη Θερμη Θεσσαλονικης να μας πει εμπειρια? Ενδιαφερομαι σημερα να παραγγειλω την προσφορα με τον δωρεαν εξοπλισμο αλλα ειναι με δεσμευση 2 ετων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Καλησπερα, υπαρχει κανεις στην περιοχη Θερμη Θεσσαλονικης να μας πει εμπειρια? Ενδιαφερομαι σημερα να παραγγειλω την προσφορα με τον δωρεαν εξοπλισμο αλλα ειναι με δεσμευση 2 ετων. 

Είμαι αρκετά κοντά, στην περιοχή κάτω από το πλαγιάρι. Πήρα την προσφορά για το 35άρι και έβαλα και try and buy για 3 ημέρες. Είναι 50/50 αν θα δουλέψει, με βάση τις κριτικές που διαβάζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

Είμαι αρκετά κοντά, στην περιοχή κάτω από το πλαγιάρι. Πήρα την προσφορά για το 35άρι και έβαλα και try and buy για 3 ημέρες. Είναι 50/50 αν θα δουλέψει, με βάση τις κριτικές που διαβάζω

Με το black friday εννοεις? 

Ναι και γω σημερα την εκανα την αιτηση με δοκιμαστικη. Ο διπλανος μου εχει συνδεση με κεραια αλλα παιρνει απο το Χορτιάτη δωρεαν επειδη δουλευει στις τηλεπικοινωνιες. Το καλο ειναι οτι δεν εχουμε πολυκατοικιες στην περιοχη μας. 

Οποτε θα γραψουμε εντυπωσεις μολις συνδεθουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Με το black friday εννοεις? 

Ναι και γω σημερα την εκανα την αιτηση με δοκιμαστικη. Ο διπλανος μου εχει συνδεση με κεραια αλλα παιρνει απο το Χορτιάτη δωρεαν επειδη δουλευει στις τηλεπικοινωνιες. Το καλο ειναι οτι δεν εχουμε πολυκατοικιες στην περιοχη μας. 

Οποτε θα γραψουμε εντυπωσεις μολις συνδεθουμε. 

Ναι ναι, πήρα τον εξοπλισμό 150 ευρώ τσάμπα. Εμάς που είμαστε πιο κεντρο-ανατολικά θα μας στείλουν από Πανόραμα μου είπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Συνδέθηκα και εγώ πριν μερικές μερες με την προσφορά της black friday. Οι ταχύτητες είναι αυτές που υπόσχονται και τα ping είναι χαμηλά. Δεν έχω κανένα προβλημα σε download, upload ή gaming. Έχω παρατηρήσει όμως δυο άλλα προβλήματα.

1) δεν μπορουμε να συνδεθουμε απο κανενα υπολογιστη ή κινητο στην σελίδα bet365.gr. Προς το παρόν δεν έχω βρεί άλλη σελίδα να το κάνει, ούτε καν του ίδιου είδους (στοιχηματική).  Αν αλλάξουμε την σύνδεση σε cosmote wifi ή δεδομενα κινητου, μπαινει κανονικα. 

2)Δεν μπορώ να συνδέσω το wifi extender που είχα μέχρι τώρα στο δικτιο cosmote. Ενώ γίνεται η εγκατάσταση και βλεπει το skytelecom 2,4GHZ το δικτιο που βγάζει το extender δεν έχει ιντερνετ. Αντίθετα αν συνδέσω το wifi της cosmote με το extender το ενισχύει κανονικα.

Προφανώς δεν απαντάει κανείς από το τεχνικό τους τμήμα γι αυτο απευθυνομαι εδώ μηπως ξέρει καποιος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μείνετε μακριά. 
Οι άνθρωποι έχουν εξοπλισμό για 100 π.χ πελάτες και προσπαθούν να εξυπηρετήσουν 10000.  Απαράδεκτοι. 
Μετάνιωσα από την 1η μέρα που τους έβαλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βλέπω ότι έρχονται κι άλλοι δυσαρεστημένοι πελάτες. Μπείτε εδώ να μαζευτούμε https://www.ipetitions.com/petition/skytelecom-cancel-contract. Πραγματικά αξίζουν μια μήνυση για την αδυναμία παροχής αυτών που υπόσχονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/12/2020 στις 3:44 ΜΜ, aresfou είπε

Συνδέθηκα και εγώ πριν μερικές μερες με την προσφορά της black friday. Οι ταχύτητες είναι αυτές που υπόσχονται και τα ping είναι χαμηλά. Δεν έχω κανένα προβλημα σε download, upload ή gaming. Έχω παρατηρήσει όμως δυο άλλα προβλήματα.

1) δεν μπορουμε να συνδεθουμε απο κανενα υπολογιστη ή κινητο στην σελίδα bet365.gr. Προς το παρόν δεν έχω βρεί άλλη σελίδα να το κάνει, ούτε καν του ίδιου είδους (στοιχηματική).  Αν αλλάξουμε την σύνδεση σε cosmote wifi ή δεδομενα κινητου, μπαινει κανονικα. 

2)Δεν μπορώ να συνδέσω το wifi extender που είχα μέχρι τώρα στο δικτιο cosmote. Ενώ γίνεται η εγκατάσταση και βλεπει το skytelecom 2,4GHZ το δικτιο που βγάζει το extender δεν έχει ιντερνετ. Αντίθετα αν συνδέσω το wifi της cosmote με το extender το ενισχύει κανονικα.

Προφανώς δεν απαντάει κανείς από το τεχνικό τους τμήμα γι αυτο απευθυνομαι εδώ μηπως ξέρει καποιος..

 

Καλησπέρα.

Λίγες περισσότερες πληροφορίες σε παρακαλώ για την γραμμή ? Τι πακέτο έβαλες αρχικά και πόσο πιάνεις ? Διακοπές ? Σκαμπανεβάσματα ? Το ping πόσο είναι ? 

Πέραν αυτού πόσες μέρες χρειάστηκαν απο την ημέρα πληρωμής του εξοπλισμού ? Έκαναν κάποιο τέστ πρίν στο βάλουν να δούν αν πιάνει καλά ?

Εγώ είμαι έξω απο Φορτέτσα , τεχνικά Μαραθίτης. Στην ταράτσα βλέπω όλο το Ηράκλειο και τη Ρογδιά αλλά και πίσω το Γιούχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας, 

βρίσκομαι σε περιοχή με μεγάλο πρόβλημα στη διαθεσιμότητα γραμμών ΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη, δεν προχωράει καμία αίτηση και είμαστε συνεχώς στην αναμονή, κοινώς χωρίς ίντερνετ. Ακόμα και γείτονες μας είπαν ότι περίμεναν 2 χρόνια (!) για θέση και νέα σύνδεση. Πάνω στην απελπισία μου, βρήκα την Skytelecom, η οποία υποτίθεται ότι παρέχει ασύρματη σύνδεση με 10% μέγιστη απόκλιση στην ταχύτητα. Ο εκπρόσωπος ενώ ενδιαφερόμουν για 24αρα σύνδεση μου πρότεινε με "προωθητικό κωδικό" να πληρώνουμε το πρόγραμμα για 24 αλλά να μας αναβαθμίσουν σε 35άρι, γεγονός που μου φάνηκε κάπως περίεργο και ύποπτο γιατί το πρότεινε αφού ρώτησα αν ισχύει η έκπτωση 10% για φοιτητές και ήταν σαν αντιπρόταση.

Εν συνεχεία με καλεί μία κυρία από το οικονομικό τμήμα λέγοντάς μου ότι έχει αποστείλει μειλ για την πληρωμή του εξοπλισμού 99,90€ κι ότι πρέπει να γίνει εντός 24ώρου (;;). Μου φαίνονται κάπως όλες αυτές οι κινήσεις και φοβάμαι μη βρεθώ δεσμευμένος σε ένα πρόγραμμα με μη σταθερό ίντερνετ. Υποτίθεται ότι ο εκπρόσωπος έλεγξε την τοποθεσία του σπιτιού και τι υπάρχει τριγύρω και είπε "Δε νομίζω να έχετε πρόβλημα" (;;;)

Για το συμβόλαιο δε μου έχει αναφερθεί κάτι και τώρα επικοινώνησα χωρίς να έρθει κάποια απάντηση (ακόμα). Το συμβόλαιο πότε το υπογράφεις; Υπάρχουν εγγυήσεις, το οτιδήποτε; Το 3ημερο try&buy δε μπορώ να πω ότι με καθησυχάζει για να προβώ σε υπογραφή 24-μηνου συμβολαίου και αγορά 100€ εξοπλισμού εκ των προτέρων, αλλά από την άλλη οι επιλογές μας είναι τόσο περιορισμένες. Δεν θέλουμε κάτι τρελό και με φάση 15mbps είμαστε κομπλέ όμως να υπάρχει σταθερό ίντερνετ, χωρίς να κόβεται συνεχώς λόγω απώλειας σήματος κλπ. Επίσης όλες αυτές οι περίεργες κινήσεις και η "δωρεάν" αναβάθμιση σε 35άρα τι φάση αλήθεια; 

Υπάρχει περίπτωση να είναι όλα φούσκα μέχρι να υπογράψεις και μετά μην τους είδατε; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...