Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο patch 1.33 GB https://forums.flightsimulator.com/t/discussion-update-6-1-10-11-0/317907

Δεν διορθώνει πολλά πράγματα αλλά ό,τι διορθώνει είναι πολύ σημαντικό:

NAVIGATION

  • Navblue data has been updated
  • Navigation data date is now dynamically set in the avionics

ATC

  • ATC window should now list the entire name of approaches
  • ATC should respond to requests for changing an approach into an airport
  • User should now have the option to request an IFR clearance in the air even if they have a flight plan entered / loaded in their GPS
  • ATC should now respond to requests for changing runways while near / on approach to an airport

PLANES

  • The Fly-by-wire bank oscillation has been fixed for the Airbus A320neo
  • The overpowered engine of the Boeing 787-10 Dreamliner has been reduced
  • Fixed broken plane instruments when switching to Metrics via the options menu
  • Fixed cockpit interactions that were either getting mixed up or not working on 3rd party airplanes
  • All liveries should now be accessible in game and properly loaded

WEATHER

  • Lightning should no longer be triggered in clear skies

INPUT

  • The sensitivity curve methodology has been adapted for the different inputs

MISC

  • New temporal anti-aliasing (TAA), along with new sharpen filter using AMD FidelityFX CAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα καλά του OnAir Company:

  • Συνεχίζω να παίζω ακάθεκτος σε καθημερινή βάση και δεν έχω κουραστεί ή βαρεθεί καθόλου. Μεροδούλι μεροφάι (αλλιώς grind) έχω μαζέψει κοντά 40 χιλιάρικα μετά από 50+ ώρες στο Cessna 172 G1000. Στο Euro Truck Simulator 2 προχωράει αρκετά πιο γρήγορα η υπόθεση. Να 'βγαινε έτσι και στην πραγματική ζωή το μεροκάματο για τους τίμιους επαγγελματίες των μεταφορών.
  • Κάποια στιγμή είπα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό, γιατί το Cessna πάει πιο αργά και από τη βέσπα του αείμνηστου Βέγγου και βαστάει μόνο μία εκ των παρακάτω κατηγοριών: 2 επιβάτες (κατά προτίμηση επιβάτιδες), πέντε τελάρα μανταρίνια από το χωριό, δύο τσουβάλια ελιές ώριμες ή χαρούπια, διαλέγετε και παίρνετε. Κοινώς αν το στουμπώσεις με πεντακόσες λίμπρες φορτίο, να είσαι έτοιμος να προσγειωθείς με  τα καυσαέρια γιατί αν του βάλεις πολύ καύσιμο θα ξεπεράσει το όριο βάρους. Αν λοιπόν φτάσεις με καύσιμα που επαρκούν για λιγότερη από μισή ώρα πτήσης, αυτομάτως συνεπάγεται -0.50% reputation στο OnAir και το ρεπιουτέισιο ανεβαίνει δύσκολα. Μπορεί ό,τι έχεις κερδίσει σε 5 κοντινές πτήσεις των 30 μιλίων έκαστη να το χάσεις μέσα σε δευτερόλεπτα από ένα ελάχιστο stall λίγο πριν το touchdown (ευτυχώς το στολάρισμα ακριβώς πάνω στο touchdown, πχ. στα 10-20 πόδια, στο συγχωρεί αφού μπορεί να είναι και φυσιολογικό).
  • Ορμώμενος από τους παραπάνω προβληματισμούς ήμουν έτοιμος να νοικιάσω το Baron G58 σε τιμή ευκαιρίας (από τα αγαπημένα μου στο FSX) μέχρι που είδα α) ότι το αεροπλάνο υπάρχει μόνο στην Deluxe έκδοση και β) πόσο κάνει η Deluxe έκδοση και τι παραπάνω προσφέρει. Όχι πολλά που να δικαιολογούν το κόστος, καλύτερα απευθείας η Ultimate. Πήγα πάσο προς το παρόν, δεν είμαστε για τέτοια έξοδα τώρα. Πρέπει αναβάθμιση PC και απόκτηση σωστών περιφερειακών (αυτή τη βδομάδα κοιτάω το yoke και throttle της Honeycomb, την επόμενη βδομάδα πιστεύω θα είναι κάτι άλλο).
  • Παίζοντας στον Thunder server που δεν επιτρέπει AI pilots, δεν χρειάζεται να ασχολούμαι με το μανατζάρισμα της εταιρείας, το σχεδιασμό δρομολογίων των άλλων πιλότων κλπ. Απλώς φορτώνω τα χαρούπια μου και πετάω αμέριμνος για τον επόμενο προορισμό.
  • Έμαθα λίγη περισσότερη γεωγραφία αφού για να βγει το προς το ζην έχω πάρει σβάρνα όλα τα μικρά αεροδρόμια χωράφια που αμφιβάλω αν υπάρχουν ακόμα και στο κτηματολόγιο. Από το airfield του Μώλου στη Λαμία (LGMO), μέχρι κάτι θλιβερούς βάλτους στα σύνορα Βουλγαρίας-Ρουμανίας και από κάτι αγροτεμάχια-φιλέτα στη Θήβα μέχρι το "αεροδρόμιο" στο Πόρτο Χέλι δίπλα στην Ταβέρνα της Γιαγιάς στη Χινίτσα (σας την προτείνω ανεπιφύλακτα). Το τελευταίο ναι μεν εμφανίζεται σαν γραφικό μέσα στο MSFS αλλά δεν υπάρχει καν στην database του αφού είναι κλειστό εδώ και πολλά χρόνια, ωστόσο το είχε το OnAir και όταν κατάλαβα την ασυμφωνία μεταξύ addon και παιχνιδιού αναγκάστηκα να ανοίξω Google Maps για να καταλάβω που ακριβώς έπρεπε να πάω ερχόμενος από Σάμο.
  • Highlights τα πάμπολλα μεγάλα αεροδρόμια γύρω από τη Σμύρνη στην Τουρκία και κυρίως το ανεπανάληπτο μοντελοδρόμιο του Ντούνη (LGMR). Θα μου πείτε τι δουλειά έχω εγώ σε διάδρομο 230 μέτρων. Ε λοιπόν αν θέλετε να μάθετε το OnAir μου έβγαλε δρομολόγιο για εκεί, οπότε λέω για να το έχει το MSFS καλό θα είναι. Στα μισά της πτήσης μέσα στην άγρια νύχτα κάτι άρχισα να υποψιάζομαι και με λίγο γκουγκλάρισμα 20 μίλια πριν φτάσουμε διαπίστωσα με τρόμο ότι δεν είναι κανονικό αεροδρόμιο αλλά πίστα για μοντελισμό. Δεν ξέρω πως κατάφερα να το προσγειώσω, σίγουρα πήρα σβάρνα 2-3 δέντρα μετά το touchdown αλλά το παιχνίδι δεν φαίνεται να έχει collision detection αν είσαι στο έδαφος παρά μόνο αν πετάς. Η δε απογείωση με γεμάτο φορτίο ήταν πραγματικά κλαυσίγελος, μιας και αναγκάστηκα να πάρω φόρα εκτός του διαδρόμου ξεκινώντας μέσα από κάτι αυλές σπιτιών στη νότια άκρη (το Google Maps δεν λέει τίποτα για σπίτια εκεί αλλά δεν βαριέσαι, μπορεί από τότε που βγήκαν οι φωτογραφίες να έχει έρθει η ανάπτυξη στην περιοχή). Πιθανολογώ ότι οι επόμενες γενεές των περίοικων θα μνημονεύουν για πολλά χρόνια το συμβάν με τον Παλαβό Με Το Τσέσνα που ήρθε να απογειωθεί έξω από τη μάντρα του μπαρμπα-Τσίτσιρη.

Τα κακά του OnAir Company:

  • Οι πιο πολλές πτήσεις εκτός Σαββατοκύριακου γίνονται νύχτα, οπότε η γεωγραφία που λέω ότι έμαθα είναι κατά βάση επί χάρτη και όχι επί πραγματικών παραστάσεων, μιας και το μόνο που φαίνεται έξω είναι μια μαυρίλα. Το OnAir σου δίνει τη δυνατότητα να αλλάξεις το ρολόι του και να παίζεις σε διαφορετική ώρα από την πραγματική, αλλά προτιμώ να μην το κάνω.

ps: Επιτέλους βροχή. Μόλις ανακάλυψα ότι αν έχεις windshield effects στο medium, δεν βλέπεις σταγόνα βροχής όσο χάλια και να είναι ο καιρός. Πρέπει να το γυρίσεις από high και πάνω. Υπάρχει βέβαια η γκρίνια ότι ακόμα και στο Ultra δεν προσομοιώνει τη δυνατή βροχή ή τις καταιγίδες, γιατί η ορατότητα παραμένει σχετικά καλή σε σχέση με την πραγματικότητα.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, nzeppos είπε

στο Πόρτο Χέλι δίπλα στην Ταβέρνα της Γιαγιάς στη Χινίτσα (σαν την προτείνω ανεπιφύλακτα)

Sigh...

Παλιά σε καλύτερες εποχές, πηγαίναμε σχεδόν κάθε χρόνο στο Πόρτο Χέλι και πεταγόμασταν μέχρι την παραλία της Χινίτσας για μπάνιο. Good times...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2020 στις 8:10 ΠΜ, newlynx είπε

Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ τα τελευταία χρόνια, εξαιρετικό εργαλείο που σε βοηθά να χτίσεις την πτήση. Μετά τη δημιουργία της διαδρομής την εισάγω στο Little Navmap  για να ελέγξω καλύτερα τα στοιχεία της και να έχω και τις συχνότητες για ILS, NDB, VOR κ.α

Φίλος, μόλις έβαλα Little Navmap και έπαθα σοκ! Τότε που μου το είχες προτείνει δεν ασχολήθηκα περισσότερο από μια γρήγορη ματιά στο site της εφαρμογής, γιατί ήθελα πρώτα να μάθω κάπως καλύτερα το Simbfrief. Μέχρι που έτυχε να δω σήμερα στην τουαλέ... αραχτός στο σαλόνι άλλο ένα καταπληκτικό βίντεο του υπέροχου Clumsy και παρατήρησα ότι χρησιμοποιεί το Little Navmap, οπότε θυμήθηκα την προτροπή σου.

Έβαλα να το τσεκάρω πριν μισή ώρα και έπαθα πολιτισμικό σοκ με το πόση πληροφορία έχει μέσα και πόσα πράγματα μπορεί να κάνει. Πραγματικά απίστευτο. Πως μπορούσα τόσο καιρό χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nzeppos είπε

Έβαλα να το τσεκάρω πριν μισή ώρα και έπαθα πολιτισμικό σοκ με το πόση πληροφορία έχει μέσα και πόσα πράγματα μπορεί να κάνει

To απίστευτο είναι πως είναι δωρεάν όταν άλλα αντίστοιχα προγράμματα είναι επί πληρωμή. Για να αποδώσει καλύτερα θα πρέπει να έχει το τελευταίο AIRAC Navigation Data Cycle (το ενσωματωμένο είναι αρκετά παλιό) ώστε να συμβαδίζουν τα δεδομένα με αυτά του MSFS 2020. Επομένως ή γράφεσαι με μηνιαία/ετήσια συνδρομή στη Navigraph ή "ψάχνεις" στο δίκτυο.

Επίσης για δωρεάν χάρτες αεροδρομίων (TAXI,SID,STAR,APPR) υπάρχει το https://chartfox.org/ που μαζεύει ότι υπάρχει διαθέσιμο από επίσημες πηγές και το προσφέρει στους ψηφιακούς πιλότους.
image.png.fc3397547963ded7a169ebf4d2c935ee.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, newlynx είπε

Για να αποδώσει καλύτερα θα πρέπει να έχει το τελευταίο AIRAC Navigation Data Cycle (το ενσωματωμένο είναι αρκετά παλιό) ώστε να συμβαδίζουν τα δεδομένα με αυτά του MSFS 2020. Επομένως ή γράφεσαι με μηνιαία/ετήσια συνδρομή στη Navigraph ή "ψάχνεις" στο δίκτυο.

Έψαξα. Με κάποιο τρόπο που ούτε που κατάλαβα τι έπρεπε να κάνω και τι τελικά έκανα, τώρα το Little Navmap λέει AIRAC 2011 (η προτελευταία έκδοση σε σχέση με την τωρινή), άρα πιστεύω είμαι ΟΚ. Κάποια στιγμή θα πάρω το ετήσιο subscription της Navigraph αλλά για τα πειράματα που κάνω τώρα μου αρκεί και αυτό.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bug? που χάνει το gps συνεχίζει να υπάρχει πάντως. Εχω ξεκινήσει πτήση για Xαβάη για Ναρίτα με ενδιάμεσους σταθμούς σε μικρά αεροδρόμια για ανεφοδιασμούς καθώς το αεροπλάνο που πετάω δεν την βγάζει με τα καύσιμα που μπορεί να κουβαλήσει με την μια μέχρι εκεί. 

Δηλαδή να εξηγήσω όταν φτάνω σε αεροδρόμιο για ανεφοδιασμό και ζητήσω άδεια προσγείωσης μετά την απογείωση χάνετε στο gps η πορεία που έχω δώσει. Πρέπει δλδ ξανά να την βάλω manual στην κονσόλα του αεροπλάνου για τον επόμενο σταθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει τύχει να διαβάσω για τέτοιο bug στα διάφορα forum που περιπλανιέμαι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει (μαζί με πάμπολλα άλλα που ακόμα μας ταλαιπωρούν).

Κατά τ' άλλα νομίζω έχει κλειδώσει πλέον η λίστα για το μεγαλύτερο μέρος του επερχόμενου upgrade με Ryzen 5600X, 32GB@3600CL16 (μάλλον τίποτα GSkill TridentZ Neo), B550 Tomahawk και Samsung Evo 970 1TB NVME. Ίσως με καμια ψύκτρα σαν αυτή. Το αν θα καταφέρω να τα πάρω πριν τις γιορτές είναι άλλη ιστορία βέβαια λόγω της παρούσας κατάστασης. Για GPU θα δούμε αν και όταν βγουν οι 3060 ή οι 3070 κατέβουν σε πιο λογικά λεφτά ή βγουν οι 6000 της AMD και είναι διαθέσιμες.

Μιας και το game pass από Δευτέρα πάει στα 10 ευρώ/μήνα από τα 4 που πλήρωνα μέχρι τώρα, το έκοψα (αφού πρακτικά δεν παίζω άλλα παιχνίδια στο PC αυτό τον καιρό) και αγόρασα το Premium Deluxe να ξεμπερδεύω. Στα 95 ευρώ από κλειδάδικο αντί για 120 της κανονικής τιμής. Κατεβάζει τώρα τα 10GB της διαφοράς αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνω να δω το Baron G58, πάει για αύριο.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Δεν έχει τύχει να διαβάσω για τέτοιο bug στα διάφορα forum που περιπλανιέμαι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει (μαζί με πάμπολλα άλλα που ακόμα μας ταλαιπωρούν).

Κατά τ' άλλα νομίζω έχει κλειδώσει πλέον η λίστα για το μεγαλύτερο μέρος του επερχόμενου upgrade με Ryzen 5600X, 32GB@3600CL16 (μάλλον τίποτα GSkill TridentZ Neo), B550 Tomahawk και Samsung Evo 970 1TB NVME. Το αν θα καταφέρω να τα πάρω πριν τις γιορτές είναι άλλη ιστορία βέβαια λόγω της παρούσας κατάστασης. Για GPU θα δούμε αν και όταν βγουν οι 3060 ή οι 3070 κατέβουν σε πιο λογικά λεφτά ή βγουν οι 6000 της AMD και είναι διαθέσιμες.

Μιας και το game pass από Δευτέρα πάει στα 10 ευρώ/μήνα από τα 4 που πλήρωνα μέχρι τώρα, το έκοψα (μιας και δεν πρακτικά δεν παίζω άλλα παιχνίδια αυτό τον καιρό), αγόρασα το Premium Deluxe να ξεμπερδεύω. Στα 95 ευρώ από κλειδάδικο αντί για 120. Κατεβάζει τώρα τα 10GB της διαφοράς αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνω να δω το Baron G58, πάει για αύριο.

το παράξενο είναι ότι στο χάρτη του load μου βγάζει ακριβώς και την πορεία που έχω βάλει και την θέση του αεροπλάνου. Αν μπω μέσα στο game όλα αυτά πάνε περίπατο. Το gps είναι κενό, στην εξωτερική κάμερα μου έχει βέλος πορεία για πίσω Τοκυο όπως και ο "σύντροφος" πιλότος :P πάει και αυτός για τοκυο αν του αφήσω το αεροπλάνο 

Σπαστικό τελείως γιατί δεν μπορείς να κάνεις με αυτό το τρόπο μεγάλα ταξίδια με ενδιάμεσους ανεφοδιασμούς πολύ εύκολα καθως πρέπει να βάζεις manual το επόμενο προορισμό συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε συνεχόμενα δρομολόγια έχω δει κι εγώ να κάνει περίεργα, αν και συνήθως το εφαρμόζω για VFR πτήσεις χωρίς ραδιοβοηθήματα οπότε απλώς βάζω ένα direct-to τάδε και δεν ασχολούμαι άλλο. Όμως σε αυτές τις περιπτώσεις από το δεύτερο αεροδρόμιο και μετά παύουν να εμφανίζονται τα βελάκια του taxiing και κάνει διάφορα άλλα μικροπερίεργα που δεν τα θυμάμαι ακριβώς γιατί δεν τους δίνω σημασία. Που θα πάει, κάποια στιγμή θα το στρώσουν το ρημάδι. Αρκεί να σταματήσουν αυτό που κάνουν τελευταία, που σε κάθε νέο patch ένα πράγμα φτιάχνουν και δύο χαλάνε (από το νυχτερινό φωτισμό μέχρι τα cursor keys).

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με βάση τα ήδη υπάρχοντα bugs αλλά και τα νέα που προστίθενται μετά από κάθε patch, θεωρώ ότι το τρίμηνο είναι πολύ αισιόδοξη πρόβλεψη. Ίσως μόνο αν η Asobo ρίξει όλο το βάρος στη διόρθωση των προβλημάτων, όμως αν έχω καταλάβει καλά παράλληλα θέλουν να ολοκληρώσουν και το integration με τους 3rd parties ώστε να αρχίσουν επιτέλους να βγαίνουν περισσότερα αεροδρόμια, αεροπλάνα κλπ.

Χθες βράδυ είδα νέα προβλήματα που δεν είχα ξαναπετύχει ποτέ.

1) Κατά το taxiing του Cessna το elevator trim μουλάρωσε και κόλλησε στο 100%. Ό,τι και να έκανα, αυτό έμενε εκεί. Έφτιαχνε μόνο όταν ενεργοποιούσα τον AP (στο έδαφος) αλλά μόλις τον έσβηνα τσουπ, νάτο πάλι το 100%. Αναγκάστηκα να κάνω quit. Δεν θεωρώ ότι είναι ίδιο πρόβλημα με το αντίστοιχο 100% εν ώρα πτήσης, αυτό έμοιαζε περισσότερο σαν να είχε κολλήσει κουμπί. Βρήκα μερικά post σε reddit και αλλού που αναφέρουν το bug από τον Αύγουστο.

2) Χθες βράδυ έληξε το αγροτικό μου με το Cessna 172 στο OnAir, αφού έγραψα 55 ώρες πτήσης και κατάφερα να μαζέψω αρκετά λεφτά για να νοικιάσω King Air 350. Στο checkride που έκανα, το αεροπλάνο σε τουλάχιστον 2-3 περιπτώσεις τρελάθηκε και έκανε τα δικά του: αρχικά κόλλησε εν πτήσει το rudder trim (χωρίς να το πειράξω) και έστριβε συνέχεια προς τα δεξιά. Το έφερα με το χέρι στο μηδέν και κάπως έστρωσε. Αργότερα, λίγο πριν την προσγείωση, κόλλησε η ροδέλα στο VS decrease και ακουγόταν σαν να γυρίζει συνέχεια ό,τι και να έκανα. Έκλεισα ΑΡ και πήρα τον έλεγχο οπότε κατάφερα να το προσγειώσω οριακά. Η δε ροδέλα συνέχιζε να γυρίζει σαν τρελή ακόμα και την ώρα που φτάσαμε στο parking. Τραγικές καταστάσεις. Σε κάθε πτήση βλέπουμε και νέα κουλά. Σε λίγο θα ξεκινήσω 4ωρη πτήση για Βαλτική, με 1,8 τόνους εμπόρευμα. Να δούμε τι άλλο θα γίνει...

Τώρα για τα μόνιτορ, παραδοσιακά για τέτοια flight/racing sims το ιδανικό setup είναι τρεις οθόνες. Είτε 23άρες στα 1080, είτε 27άρες στα 1440 ανάλογα με το χώρο και τα χρήματα που διαθέτεις. Ειδικά για το MSFS που δεν χρειάζεται (ή δεν σηκώνει) περισσότερα από  60fps, δεν χρειάζεται να κοιτάξει κάποιος για gaming οθόνες των 120+ Hz. Άλλη εναλλακτική (και συχνά φθηνότερη) είναι το ultrawide, γύρω στις 34 ίντσες. Το θέμα όμως είναι για ποιο ακριβώς λόγο τη θέλεις την οθόνη. Θα είναι μόνο για MSFS; Θα την χρησιμοποιείς και για καθημερινές δουλειές γραφείου ή για ταινίες; Σε ενδιαφέρει να έχει ηχεία για να συνδέεις πχ καμια κονσόλα; Είναι πολλές οι παράμετροι.

Προσωπικά παίζω σε Dell U2713HM (1440@60), την οποία όμως χρησιμοποιώ για τα πάντα. Κάποια στιγμή αν και όταν πάρω σωστά flight controls (κατά προτίμηση το σετ της Honeycomb), θα το γυρίσω στην ultrawide που έχω από δίπλα για να παίζω ραλάκια (LG 34UC79G), που ναι μεν έχει μικρότερη ανάλυση (2560x1080) αλλά βολεύει το εύρος αφού πρακτικά είναι σαν κανονική 27άρα με προέκταση μιας παλάμης δεξιά και αριστερά.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μονο αεροπλανο που δεν μου βγαζει προβληματα ειναι το Cessna 208 B Aircraft .
Την οθονη θελω,προς το παρων ,να την καρφώσω σε ενα λαπτοπ MSI  GL65 · 9th Gen Intel® Core™ i7 processor · GeForce® GTX 1660 Ti .
Σε ενα 6μηνο θα στήσω καλο μηχανημα .

Επεξ/σία από psaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτό, δεν κατάλαβα αν είναι για fsx ή για το καινούργιο. Βλέπω κάνουν για fsx, xplane

https://www.facebook.com/GayaSimulations/posts/1500877876749529?d=m 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...