Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθώς τα παρακάτω δεν είναι κομμάτι του NDA (υπάρχουν και στο δίκτυο) να πως ότι η δημιουργία πόλεων και τοποθεσιών γίνεται με τρεις τρόπους.
1. Φωτογραμμετρία - αν κατεβάσετε την εφαρμογή Windows Maps από το Win store και βρείτε δεξιά τις 3d πόλεις θα μπορέσετε να τις δείτε όπως ακριβώς θα είναι στο παιχνίδι.
2. Autogen περιοχές όπου με ΑΙ διαβάζει τη γεωγραφία και δημιουργεί τις πόλεις.
3. Δημιουργία με το χέρι (3d modelling).

Γενικά θα υπάρχει μεγάλη αγορά για τρίτους δημιουργούς scenery που θα δημιουργήσουν προϊόντα που θα απεικονίζουν τα πάντα.

 

  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 ώρα πριν, Skywalker333 είπε

Κλασσικές πρώτες κινήσεις σε κάθε MS Flight Sim:

α. Πετας πάνω από το σπίτι σου και σπιτια φίλων.

β. Πετας πανω απο την πόλη σου κ μετα χώρα σου.

γ. Αρχιζεις αναγκαστικές προσγειώσεις σε δρόμους κοντα στο σπιτι σου.

δ. Αρχιζεις καθετες καμικαζι εφορμήσεις σε γνωστά κτίρια, για να δεις αν υπαρχει κανα καλο destruction model :P 

ε. Κανει μια κανατα 2 λιτρα καφε την παρασκευη μετα τη δουλεια κ ο καφές τελειώνει καποτε κατα Κυριακη βραδυ πριν παρεις χαμπαρι πως περασε ο χρονος.

αραγε ενα flight stick και throttle 15-20ετιας που εχω στο παταρι να δουλευει? (no chance in hell!) :P 

Ψηφίζω ναι σε όλα απαρεγκλίτως. Ειδικά στο (δ). Θυμάμαι ένα ωραίο damage model mod στο FSX που έσπαγαν τα φτερά του αεροπλάνου, οπότε έπαιρνα το Cessna, πήγαινα downtime Chicago και το κοπάναγα στους ουρανοξύστες για να δω πως θα σπάσει το φτερό και πόση ώρα θα κάνω να φτάσω μέχρι το έδαφος μετά.

Επίσης στο (γ) υπάρχει πάντα η περίπτωση να μην μπορείς να βρεις δρόμο της προκοπής, οπότε απλώς το ρίχνεις στο κοντινότερο βουνό να το πάρει ο διάολος.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν το έχετε ήδη αναφέρει αλλά στο steam θα έχει και vr υποστήριξη? ΜΙλάμε θα είναι μοναδική εμπειρία το vr σε αυτό το game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, chek2fire είπε

δεν ξέρω αν το έχετε ήδη αναφέρει αλλά στο steam θα έχει και vr υποστήριξη? ΜΙλάμε θα είναι μοναδική εμπειρία το vr σε αυτό το game. 

https://www.engadget.com/flight-sim-2020-vr-fall-hp-reverb-070123550.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAABsTSzUK6naeduLVwh9Mrfn6E0eFbkg0SzT4wXEOo3j5GBh4wSCJgS9l0QxGO0uGLA1c7wAsSWmooRL3-h7QO2qoz2OI20t3ZqxSyeEn8EJ3-hW2bnfwIZN7-QRGxKcnQ67nJ8TGqYz4ATv-GAjb19Tx8laqf5kMThqWH6ssJaCt

Επεξ/σία από Skywalker333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έφερε η κουβέντα, πολύ φρέσκο βίντεο για crashes, damage αλλά και καιρό. 

 

Μιας και το έφερε η κουβέντα, πολύ φρέσκο βίντεο για crashes, damage αλλά και καιρό. 

Δυστυχώς οι τράκες και το overstress οπτικά δεν φαίνεται να διαφέρουν ιδιαίτερα από το FSX, δηλαδή δεν γίνεται τίποτα. Μόνο μαύρη οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση 

Μην περιμένετε να δείτε τρομερές αλλαγές στα άλλα  αεροδρόμια σε σύγκριση με το fsx, xplane P3P, στις 3 διαφορετικές εκδόσεις που θα κυκλοφόρησουν η κάθε έκδοση έχει τα δικά της add αεροπλάνα και add αεροδρόμια. Μόνο σε αυτά τα αεροδρόμια θα βρείτε τρόμερες  αλλαγές στα γραφικά σε σύγκριση με τις άλλες εκδόσεις Simulator. Όσο αναφορά της ρυθμίσεις για τα γραφικά, πιστεύω ότι το κρασαρισμα θα συνεχιστεί στα foul settinings,  εδώ οι πολλοί πυρήνες του cpu δεν θα παίξουν ρόλο όσο η συχνότητα που επεξεργαστή. Μνήμη όχι πάνω αο 32, δηλαδή είτε βάλετε 32 είτε 64 διάφορες δεν θα δείτε. Η ιδανική κάρτα θα είναι μια 2080rtx super. Αυτό που σίγουρα θα δώσει ωθήσει στο αιχνιδι είναι η συστηχια raid 0 από 2 , m.2 ssd ( δοκιμασμένο). 

Δυστηχως κάποια hardawre δεν θα είναι συμβατα με το νέο fs 2020,πρωτου αγοράσετε ελενξετο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, pikoriko είπε

Μια διευκρίνηση 

Μην περιμένετε να δείτε τρομερές αλλαγές στα άλλα  αεροδρόμια σε σύγκριση με το fsx, xplane P3P, στις 3 διαφορετικές εκδόσεις που θα κυκλοφόρησουν η κάθε έκδοση έχει τα δικά της add αεροπλάνα και add αεροδρόμια. Μόνο σε αυτά τα αεροδρόμια θα βρείτε τρόμερες  αλλαγές στα γραφικά σε σύγκριση με τις άλλες εκδόσεις Simulator. Όσο αναφορά της ρυθμίσεις για τα γραφικά, πιστεύω ότι το κρασαρισμα θα συνεχιστεί στα foul settinings,  εδώ οι πολλοί πυρήνες του cpu δεν θα παίξουν ρόλο όσο η συχνότητα που επεξεργαστή. Μνήμη όχι πάνω αο 32, δηλαδή είτε βάλετε 32 είτε 64 διάφορες δεν θα δείτε. Η ιδανική κάρτα θα είναι μια 2080rtx super. Αυτό που σίγουρα θα δώσει ωθήσει στο αιχνιδι είναι η συστηχια raid 0 από 2 , m.2 ssd ( δοκιμασμένο). 

Δυστηχως κάποια hardawre δεν θα είναι συμβατα με το νέο fs 2020,πρωτου αγοράσετε ελενξετο. 

και ολα αυτα με ποιον γνωμονα τα γραφεις? γιατι εγω που ασχολουμε με το ''αθλημα'' απο το 1994  εκτος των ωρων που εχω γραψει σε ολα τα flightsim .... αλλα γνωριζω! το 1/10 αυτων που γραφεις ισως εχει μια δοση πραγματικοτητας !  το δικο μου hardware σε πληροφορω το εχω φτιαξει για αυτον τον λογο για το fs 2020 ενημερωτικά εισαι μια χαρα  και με μια 1080ti και με ryzen 7 8core και 16 gb ram και ανετος κιολας !  μην φερνουμε την καταστροφη..

Επεξ/σία από giorgoskav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπραβο.......αφου ασχολησαι απο το 1994 , μπορεις να ποσταρεις κατι απο τοτε σε παρακαλω  και καποια αρθρα σου.

Επεξ/σία από pikoriko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pikoriko είπε

μπραβο.......αφου ασχολησαι απο το 1994 , μπορεις να ποσταρεις κατι απο τοτε σε παρακαλω  και καποια αρθρα σου.

απλώς μην παραπληροφόρουμε τον κόσμο αυτό ! δεν έχω λόγο να αποδείξω τίποτα και σε. Κανένα. Δεν με ενδιαφέρει κανένως η αποδοχή γνωρίζω εγώ και μου αρκει ! Και μην κάνετε reviews πάνω σε δημοσιεύσεις από YouTube τα περισσότερα είναι fake.  Στο θέμα του sim οποίος έχει γνώσεις και έχει ασχοληθεί ουσιαστικά και με διάβασμα μου αρέσει να βλέπω γραπτά του και φυσικά όχι μόνο εδώ....  Τώρα για τους υπόλοιπους ένα θα πω , η μιμαθεια είναι χειρότερη της αμάθειας , τέλος . Καλο θα είναι από το να κάνουμε τους έξυπνους ας διαβάζουμε λίγο κάποιον που ξέρει τι λέει και ας μην καταστροφολογουμε ανούσια. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, psaras είπε

ψυχραιμια συναδελφοι.... Κοντός ψαλμός αλληλούια :)
fs1995.jpg.1b24af5310e29c7523218d524ceab7e5.jpg

τι μου θυμησες αυτο το ειχα παρει απο παπασωτηριου πολλα χρονια πισω γερασαμε.....

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι η φάση με το  Xbox Game Pass for PC ;

Απλά πληρώνω συνδρομή του τύπου 5ε/μήνα και θα μπορώ να κατεβάσω το fs2020 και να το έχω χωρίς να χρειάζεται να πληρώσω ντουκου 70ε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πληρώνεις τη συνδρομή, και μπορείς να παίζεις όλα τα παιχνίδια του Gamepass όσο έχεις ενεργή συνδρομή. Αν τη διακόψεις, δε θα μπορείς να παίξεις παρόλο που θα είναι κατεβασμένα στο pc σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...