Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 [PC]


nzeppos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα συγχαρητήρια μου στην εταιρεία για το performance μετά το update..

Πραγματικά οι άνθρωποι κάνανε δουλειά.

Προσωπικά στις μεγάλες πόλεις πια δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ώρα ξανά για λιώσιμο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το update πηρε 4 ωρες σε 100αρα γραμμη, οποτε δεν προλαβα να δω τι γινεται. Ισως σημερα.

Καποιος που πεταει το FBW A32NX (και δε βρισκεται σε παραλια!) να μας πει εντυπωσεις/bugs?

Επεξ/σία από stcp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μέχρι στιγμής τα σχόλια στο επίσημο φόρουμ είναι μάλλον αποκαρδιωτικά, αφού ναι μεν αναφέρονται βελτιώσεις στο performance (ειδικά σε παλιές κάρτες γραφικών), αλλά παράλληλα υπάρχει και άφθονη γκρίνια για πάρα πολλά CTDs από ανθρώπους που δεν είχαν πρόβλημα μέχρι τώρα (ακόμα και CTD σε Xbox X!), θέματα με αργά downloads (συνηθισμένο πλέον), stuttering, pop in σε γραφικά όταν γυρίζει απότομα η κάμερα, θολά μακρινά textures επιπέδου Xplane και γενικά μια μουρμούρα για ελάττωση της ποιότητας των γραφικών.

Γενικά δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί τόσα πολλά αρνητικά σχόλια μετά από κάποιο SU update. Μάλλον θα πάρει καιρό για να στρώσει.

Δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα και, εκτός από κάποιες σκόρπιες πτήσεις με το Piper Arrow III, τον τελευταίο καιρό πιο πολύ παλεύω να σετάρω το Elgato streamdeck με το CJ4 WT παρά οτιδήποτε άλλο. Έγινε καλή δουλειά πάντως, γιατί κατάφερα να κάνω map σχεδόν τα πάντα στο 15άρι Elgato και κυρίως όλο το MCDU. Τα υπόλοιπα (DCP/CCP panels και AP) τα έβαλα παράλληλα και στο Xtouch Mini. Απλώς δεν έχω προλάβει να τα δοκιμάσω στην πράξη και τώρα με το SU5 θα πάνε όλα πίσω.

Με τις διακοπές και τα υπόλοιπα βλέπω να πηγαίνει από Σεπτέμβρη, όπου ελπίζω να έχουν λυθεί τα περισσότερα προβλήματα μέχρι τότε.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβες!

Απο αυτα που διαβαζω, μαλλον εγινε αυτο που φοβομουν...optimization για Xbox.

https://forums.flightsimulator.com/t/disappointed-in-sim-update-5/426991

Θα ριξω μια ματια το απογευμα, αλλα πραγματικα με βαρεια καρδια...

Μου φαινεται θα βλεπω το video απο ενα  approach στη Σαντορινη με ηλιοβασιλεμα πριν 15 μερες που μου εμεινε αξεχαστο, για να θυμαμαι τι ειχαμε και πως καταντησε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροί που το κατεβάσατε, εμένα ακόμα να εμφανιστεί το update στο Store, 25 ώρες μετά την έναρξη του.
Γιατί δεν μπορούν να κάνουν μια καλύτερη εφαρμογή; Ρητορικό το ερώτημα, μην απαντήσετε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα FPS ειναι σιγουρα παραπανω. Τα γραφικα ειναι σιγουρα παρακατω (σαν να ηταν σε high end αντι για ultra), τα textures απο υψος μου εμοιαζαν θολα. 

Το FBW A32NX 6.01 stable με αρκετα θεματα, αλλα flyable.

Αναμενουμε βελτιωσεις λοιπον, αν και πιστευω οτι το FS θα ειναι Xbox driven απο εδω και μπρος. Κοινως, οσοι εχουμε εναν πιο δυνατο υπολογιστη, μαλλον δεν θα τον εκμεταλλευτουμε αλλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω ως προς τα textures..που δεν είναι και χάλια απλά κατέβηκαν ένα επίπεδο για να μπορούμε να πετάμε στις πόλεις που τα πράγματα εκεί πριν το update ήταν αποκαρδιωτικά..

Ως προς το αλλά που αναφέρθηκαν δεν έχω κανένα πρόβλημα..

Προσωπικά θα προτιμήσω το game ως έχει και βλέπουμε για μελλοντικές διορθώσεις...

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Δεν ξερω για αυτο συγκεκριμενα, παντως διαφορα κουλα υπηρξαν. Κατ' αρχην ο φωτισμος των διακοπτων με mouse οver, κομμενο και ραμμενο για οσους δουλευουν με χειριστηριο Χbox (διορθωνεται αν επιλεξεις legacy στις επιλογες). Στο FBW A32NX δεν λειτουργουσαν τα φωτα. Αν εγκαταστησεις τη development λειτουργουν τα φωτα, αλλα δε λειτουργει σωστα το heading και altitude knob του ΑP. Επισης με το TCA Airbus χειριστηριο που χρησιμοποιω, δεν εκκινουσε ο No 1 κινητηρας (ενω εκκινουσε ο 2). Χρειαστηκε remapping.

Οσο για τον ATC, ενω ειχαν βελτιωθει αρκετα τα πραγματα, τα εχουν κανει παλι μανταρα. Εχουν κωτσαρει και το "Good Day!"  στο τελος...το οποιο επειδη εχει ηχογραφηθει μονο του δεν κολλαει με την υπολοιπη συνομιλια...

Αναμενουμε βελτιωσεις σιγα σιγα...

Μεχρι το επομενο update και ξανα μανα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...