Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με iPhone 11 Pro Max


koufontinas000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ρε παιδιά,έχω στην κατοχή μου τον τελευταίο μήνα το 11 Pro Max,απίστευτο τηλέφωνο κλπ κλπ.

Υπάρχει ένα προβληματάκι τώρα τελευταία,αν θυμάμαι καλά από τότε που πήρα την 13.2.2.
Θέλω να έχω πολλές ώρες την ημέρα το κινητό συνδεμένο με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου μέσω bluetooth για να ακούω μουσική από Spotify. Όσο όμως βρίσκομαι εν κινήσει το κινητό ζεστένεται υπερβολικά και χάνει ραγδαία ποσοστά της μπαταρίας σε ελάχιστο χρόνο. Μιλάμε για 1% κάθε 2-3 λεπτά.
Οταν κλείνω το Spotify όλα καλά. Οι τοποθεσία είτε ανοιχτή είτε κλειστή δεν προκαλεί κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά κάνε update στο 13.2.3 (όχι OTA) και ξαναεγκατέστησε το Spotify. Αν το πρόβλημα παραμένει εγκατέστησε το 13.2.3 αλλά με set up as new device.

 

Επεξ/σία από flyer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koufontinas000 είπε

Έκανα restore μέσω iTunes την 13.2.2,μία μέρα πριν βγει η 13.2.3,την οποία την κατέβασα OTA. 

Με το restore παντως δεν παρατήρησα διαφορά...

Παρε apple music. Ισως θελει καποια  αναβαθμιση το spotify και το παθαινεις αυτο.

Επειδη εχω και εγω spotify δεν μου το κανει αυτο. Ειμαι σε 13.3 ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13.3 beta φαντάζομαι. Δοκίμασα το Apple Music,αλλά επειδή συνήθως ακούω offline,παρατήρησα πως τα αρχεία έχουν πολύ μεγαλύτερο μέγεθος σε σχέση με την αποθήκευση από Spotify...
Εκτός αυτού,για κάποιο λόγο νομίζω πως το Spotify είναι πιο εύχρηστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koufontinas000 είπε

13.3 beta φαντάζομαι. Δοκίμασα το Apple Music,αλλά επειδή συνήθως ακούω offline,παρατήρησα πως τα αρχεία έχουν πολύ μεγαλύτερο μέγεθος σε σχέση με την αποθήκευση από Spotify...
Εκτός αυτού,για κάποιο λόγο νομίζω πως το Spotify είναι πιο εύχρηστο...

To spotify η αληθεια ειναι φτιαχνει πιο ωραια τις λιστες. Εμενα μου αρεσει πιο πολυ το music σαν interface και σαν αναζητηση.

Δεν εχω εντοπισει καποιο θεμα παντως με το spotify. Ναι beta εχω.

Απο μεγεθος αρχείων δεν γνωριζω αν ειναι οντως πιο μεγαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε 100 τραγούδια δεν κατέβασα και κράτησε περίπου 700mb. Ενώ στο Spotify έχω αποθηκευμένα περίπου 2500 και πιάνουν 8gb περίπου. 
 

Από χθες πάντως που απενεργοποίησα την λειτουργία για Spotify από το ηχοσύστημα(για να μπορώ να ψάχνω για μουσική χωρίς να πιάνω το κινητό) σταμάτησε να ζεσταίνεται όπως έκανε πριν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, koufontinas000 said:

Ούτε 100 τραγούδια δεν κατέβασα και κράτησε περίπου 700mb. Ενώ στο Spotify έχω αποθηκευμένα περίπου 2500 και πιάνουν 8gb περίπου. 

Εξαρτάται απ' την ποιότητα που κατεβάζεις.

https://gearpatrol.com/2019/10/24/how-to-get-best-audio-spotify-apple-music/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Εξαρτάται απ' την ποιότητα που κατεβάζεις.

https://gearpatrol.com/2019/10/24/how-to-get-best-audio-spotify-apple-music/

Στο Apple Music είναι default στο high ναι. Αλλαγή ποιότητας μπορείς να κάνεις μόνο εφόσον κατεβάζεις με δεδομένα.

Στο Spotify από την άλλη η προτεινόμενη επιλογή είναι το standard. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...