Προς το περιεχόμενο

iPhone 11 Pro Διαθεσιμότητα


VagelisDer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Ήθελα τις γνώμες σας σχετικά με ένα ζήτημα. Έχω παραγγείλει το iPhone 11 Pro Max από γνωστή αλυσίδα κινητής τηλεφωνίας (Γ....ο) εδώ και ενάμιση μήνα. Επισκέπτομαι το κατάστημα της επαρχίας όπου βρίσκομαι κάθε δυο τρεις μέρες για ενημέρωση και το μόνο που μου λένε είναι είμαι υψηλά στην λίστα αναμονής. Είναι φυσιολογικό αυτό ; Τόσο καιρό έχει κυκλοφορήσει η συσκευή. Ξέρω τα θέματα με την διαθεσιμότητα αλλα εδώ και καιρό γνωστοί μου από άλλες μεγάλες αλυσίδες έχουν παραλάβει στην εβδομάδα με δέκα μέρες. Κανένας άλλος που να το περιμένει ; Έχει παραλάβει κάποιος νωρίτερα από εμένα από την ίδια αλυσίδα; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος του 11 Pro Max από 17/10,αγορασμένο από iStorm.  Η παραγγελία είχε γίνει στις 15/10,δύο μέρες πριν δηλαδή. 

Μέχρι να φτάσω να κάνω παραγγελία,τα καταστήματα της περιοχής μου είχαν ελάχιστη έως μηδενική διαθεσιμότητα,κάποιοι διέθεταν μόνο το απλό 11...

Μια άλλη γνωστή αλυσίδα μάλιστα,μια εβδομάδα πριν που πήγα και ρώτησα,δεν είχε φέρει ακόμα καν περιφερειακά(θήκες κλπ.)

Επεξ/σία από koufontinas000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απο istorm το πηρα.

Γνωστη μεγαλη αλυσιδα με πηρε 3 εβδομαδες μετα και μου λεει το φεραμε το κινητο.

Οποτε λογικο μου ακουγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Και εγω απο istorm το πηρα.

Γνωστη μεγαλη αλυσιδα με πηρε 3 εβδομαδες μετα και μου λεει το φεραμε το κινητο.

Οποτε λογικο μου ακουγεται

Μα 3 εβδομάδες δεδομένου ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα το θεωρώ ας πούμε φυσιολογικό. 1.5-2 μήνες είναι κάπως παρατραβηγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VagelisDer είπε

Μα 3 εβδομάδες δεδομένου ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα το θεωρώ ας πούμε φυσιολογικό. 1.5-2 μήνες είναι κάπως παρατραβηγμένο.

Όχι. Φίλος είχε παραγγείλει το iPhone 7 Plus όταν είχε βγει από κατάστημα κινητής τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας και πήρε απάντηση τον επόμενο Μάρτιο. Βέβαια το είχε βρει αλλού πολύ νωρίτερα και το πήρε από κει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα το 11 day one... προ 2 εβδομάδων ήθελα άλλη μια συσκευη (11 προ), τα πιο πολλα καταστηματα δεν ειχαν καν ουτε ηξεραν ποτε θα παραλάβουν... καλη αντιμετώπιση ειχα απο document k istorm, απο τους δευτερους παρελαβα κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρήγγειλα από κατάστημα Cosmote 1/10. Το ήθελα οπωσδήποτε σε midnight green χρώμα. Παρέλαβα χθες... Είμαι πεπεισμένος ότι από iStorm θα το είχα νωρίτερα.

Επεξ/σία από Zus
Προσθήκη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η διαθεσιμότητα πάντως είναι μια χαρα πλέον αν μιλάμε για walk in purchase. Σε προπαραγγελια απλά τζογάρουν όσο μπορούν τα λεφτακια από μια ήδη κλεισμένη και τελειωμένη πώληση. Εγώ ενόψει -15% στο Γερμανό έψαχνα iPhone 11 Pro σε space grey 64αρι. Πάω αρχικά στο ένα κατάστημα COSMOTE μου λέει η κοπέλα θα το φέρω Δευτέρα να το έχεις για την προσφορά. Λέω εντάξει. Στο μεταξύ λέω ας κοιτάξω και σε κανένα γειτονικό μήπως και δεν βρεθεί από το πρώτο κατάστημα. Παίρνω ένα κατάστημα γερμανος δίπλα λέω το έχετε; Ναι βεβαίως. Θα το κρατήσετε; Ναι μου λέει. Μετά μου λέει ένας φίλος πηγα σε άλλο κατάστημα γερμανος στην περιοχή μας και το πήρα το iphone χωρίς κράτηση χωρίς τηλέφωνο χωρίς τίποτα. Τελικά μου το έφερε και η κοσμοτε και ακύρωσα την κράτηση στο Γερμανό.

αυτο που θέλω να πω είναι ότι 3 μαγαζιά στη γύρω περιοχή πχ της Αγίας Παρασκευής και χολαργου (για εδώ μπορώ να εκφέρω γνώμη δε ξέρω τι γίνεται από στοκ άλλου) είχαν φουλ στοκ εν μέσω προσφοράς.

απλα ΜΗΝ κάνετε προπαραγγελίες. 12 το βράδυ την ημέρα κυκλοφορίας δείτε ον-λάιν αν έχει διαθεσιμότητα η ακόμα πιο σίγουρα πρωί πρωί την ημέρα κυκλοφορίας πάρτε τηλέφωνα κεντρικά μαγαζιά και πείτε τους να το κρατήσουν να περάσετε να το πάρετε 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...