Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναθεωρεί τη διαδικασία ανάπτυξης λογισμικού έπειτα τα bugs του iOS 13


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Τίγκα στα bugs, κάποιες εφαρμογές δεν ανοίγουν καν, και υπάρχουν UI glitches σε κάποιες άλλες, η και τα δύο ταυτόχρονα. Άσε που το battery drain είναι εξοργιστικό. Δεν θυμάμαι τόσο προβληματικό release στα χρονικά.

ποιο iPhone εχεις ??? μηπως ειναι το 6s γιατι στο δικο μου αν το φορτισω πρωι χωρις να κανω τιποτα μεχρι το βραδυ θα εχει σβησει και με υγεια μπαταριας 100% του αλλαξα μπαταρια την προηγουμενη βδομαδα (ειχα αλλαξει ξανα τον αυγουστο και οι δυο αυθεντικες) και απο το ios 12.4 και μετα η μπαταρια μου εχει πραγματικα εξοργιστικο battery drain εστρωσε καπως στο 13.0 και τωρα στο 13.2.3 ακους απλως μουσικη σε fly mode μονο με ανοιχτο bluetooth και καθε 5 λεπτα πεφτει και 5% και με τις δυο μπαταριες με υγεια 100% ενω σε ιδιο 6s με τις δυο μπαταριες που εχω δουλευαν με την κανονικη του αυτονομια (ios 10)

 

μηπως γινεται να κανω κατι για να κραταει η μπαταρια του?

Επεξ/σία από weros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω παντως με 11 Pro και με τη χρηση που κανω, δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι τωρα bugs, εκτος απο το multitasking και αυτο οχι σε μεγαλο βαθμο.

Σιγουρα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης αλλα η Apple εχει λιγοτερες δικαιολογιες απο τους υπολοιπους καθως σεταρει το software σε στανταρ hardware.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Volga είπε

Τραγικό να βγάζεις Software που αφορά 3-4 μοντέλα hardware ΜΟΝΟ. με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ parts και υποσυστήματα και να καταφέρνεις να βγάζεις bugs.

Κράζουμε Microsoft και Google συνέχεια αλλά τουλάχιστον αυτοί οι 2 προσπαθούν να κάνουν το software τους να τρέξει σε 1002 διαφορετικού τύπου αναλύσεις και οθόνες, δεν ξέρω εγώ πόσους επεξεργαστές και πόσες διαφορετικές κάρτες γραφικών, τύπους ram κλπ κλπ...

 

Ε ναι, γιατί πχ τα pixel που ειναι οι μόνες συσκευές που υποστηρίζει απευθείας η Google, δεν έχουν bugs.

 

Ότι να ναι.

 

10 ώρες πριν, Markantonis είπε

To 13 τους βγήκε γρουσούζικο 😜

Λειπει ο Steve Jobs. Ποτέ δεν θα επέτρεπε όλο αυτό το χάλι.

Και σύγκριση με Android καο Microsoft? Που έφτασε η Apple!

 

Θα πάει 2030, η Apple θα έχει αγοράσει δεκαπέντε χωρες, θα έχει πάει στο φεγγάρι, θα βγάζει όσα  λεφτα κάνουν όλοι οι υπόλοιποι μαζί, και μερικοί ακόμα θα μιλάτε για τον Jobs.

 

Είναι καμια δεκαετία περίπου που λείπει από τα πράγματα, η Apple είναι σαν να μην πέρασε μια μέρα(ίσα ίσα είναι 15 φορές καλύτερη)και μερικοί ακόμα αναμασατε το παραμύθι με τον πιο υπερτιμημενο ανθρωπο-γλαστρα/πωλητή  στην ιστορία της τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως Mac mini που είχα, το έδωσα. Το πάλεψα 3 εβδομάδες, αλλά τα bugs και ασυμβατότητες με τις συσκευές έκρινα ότι δεν άξιζαν. Ίσως άλλοι να είχαν καλύτερη τύχη, δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Ούτε Android σε κινητό των 400€ δεν τα κάνει αυτά

Δεν ξέρω φίλε εγώ αν εξαιρέσεις τα Nokia E7 και N9 πάντα έπαιρνα apple γιατί θαύμαζα το λειτουργικό IOS και τον τρόπο που λειτουργούσε.Μαλλον τώρα την Apple την ενδιαφέρει να έχει αξία πάνω από 1 Τρις Δολλαρια και όχι οι πελάτες της που την έφτασαν στην κορυφή του κόσμου.

Σημερα ενώ έβλεπα της φωτογραφίες μου ξαφνικά με πέταξε στην αρχική οθόνη.ΚΡΙΜΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Δεν ξέρω φίλε εγώ αν εξαιρέσεις τα Nokia E7 και N9 πάντα έπαιρνα apple γιατί θαύμαζα το λειτουργικό IOS και τον τρόπο που λειτουργούσε.Μαλλον τώρα την Apple την ενδιαφέρει να έχει αξία πάνω από 1 Τρις Δολλαρια και όχι οι πελάτες της που την έφτασαν στην κορυφή του κόσμου.

Σημερα ενώ έβλεπα της φωτογραφίες μου ξαφνικά με πέταξε στην αρχική οθόνη.ΚΡΙΜΑ.

Ε7 και Ν9 είναι παλιά κινητά, ένα απλό Android κινητό να πάρεις ακόμα και των 150 ευρώ όπως Mi A3 (που είναι και Android One) περίεργα πράγματα δεν θα δεις. Κάποιοι έχουν την εντύπωση πως το Android έχει κολλήσει στις εποχές Gingerbread αλλά έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία ~8 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Ε7 και Ν9 είναι παλιά κινητά, ένα απλό Android κινητό να πάρεις ακόμα και των 150 ευρώ όπως Mi A3 (που είναι και Android One) περίεργα πράγματα δεν θα δεις. Κάποιοι έχουν την εντύπωση πως το Android έχει κολλήσει στις εποχές Gingerbread αλλά έχουν αλλάξει πολλά τα τελευταία ~8 χρόνια.

Μόνο κατάντια για την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη το ψάχνετε παιδια. Στις ομάδες Κινέζων πρακτικάριων που γράφουν κώδικα για ios ,εχουν παρησφρείσει πράκτορες του Android κ των Παραθυράκηδων. Πρέπει να βρεθούν σύντομα γιατί βλέπω να μην γίνεται ούτε Boot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξάρτητα από τα bugs, η Apple έχει καταφέρει να φτιάξει τον τελειότερο συνδυασμό λειτουργικού με hardware. Είναι τόσο μπροστά σε αυτό το θέμα που οι υπόλοιποι μπορούν να ασχολούνται μόνο με bugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Αpple θέλει να θυμηθεί πάλι πως γράφουν λογισμικό που σεβεται και υπηρετεί τον χρήστη, ας ρίξει μια ματιά στις αρχές σχεδίασης του πρώτου της λειτουργικού, του 1984 ...  Τι, εχει χασει τα αρχεία, ίσως τα εχει γραμμένα στα αρχεία της  ?  Τότε ας πάει στο 2011 να θυμηθεί το Snow Leopard.  Παιδια δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2019 στις 9:03 ΜΜ, Hatsos είπε

Ελπίζω στο iOS 14 να μην βάλουν τόσα καινούργια features και να επικεντρωθούν στο να κάνουν πιο αξιόπιστο το λογισμικό. 

μαλλον δεν εχετε καταλαβει οτι μια εταιρια πρεπει να συμβιβαστει και να φοβαται τον πελατη..

και οχι ο πελατης να συμβιβαστει με τα λαθη της εταιριας

Στις 24/11/2019 στις 6:51 ΜΜ, DrakeS είπε

Ελπίζω στο iOS 14 να μην βάλουν τόσα καινούργια features.

 

Στις 24/11/2019 στις 10:56 ΠΜ, angelob7 είπε

Όταν ακούς μουσική βάλε την μπαταρία σε χαμηλή ισχύ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...