Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/11/2019 στις 2:12 ΠΜ, lionheart75 είπε

Επίσης εδώ συγκριτικό ανάμεσα στην 55" Hisense του θέματος και στην 55" Τhomson από Γερμανό:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1d49e3c15

Οι διαφορές τους στα χαρτιά (καθώς εικόνα δίπλα-δίπλα δεν μπορούμε να τσεκάρουμε) είναι ότι η Thomson έχει android λειτουργικό και Bluetooth στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά φαίνονται πάνω-κάτω ίσες.

Για όσους έχουν κάρτα eurobank και πάρουν επιστροφή αξίζει στα 314 περισσότερο η συγκεκριμένη Thomson για 15 ευρώ παραπάνω. Για τους υπόλοιπους όμως που δεν έχουν eurobank να εκμεταλλευτούν την επιστροφή συνέφερε καλύτερα η Hisense στα 299. 

Εγώ είμαι ανάμεσα στην https://www.germanos.gr/product/hisense-4k-smart-tv-h50b7100-50/20388919/ και την https://www.germanos.gr/product/thomson-4k-smart-tv-50ue6400-50/20386810/

Η Thomson εχει bluetooth που το θεωρώ μεγαλο +, αλλά ποια θα έχει καλύτερη εικόνα σαν τηλεοραση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, wolfskinn είπε

Εγώ είμαι ανάμεσα στην https://www.germanos.gr/product/hisense-4k-smart-tv-h50b7100-50/20388919/ και την https://www.germanos.gr/product/thomson-4k-smart-tv-50ue6400-50/20386810/

Η Thomson εχει bluetooth που το θεωρώ μεγαλο +, αλλά ποια θα έχει καλύτερη εικόνα σαν τηλεοραση? 

Το bt της thomson και το γεγονός ότι είναι android tv είναι και για μένα μεγάλο +, το έχω αναφέρει και νωρίτερα στο νήμα. Όμως για την ποιότητα εικόνας μόνο αν τις δει κάποιος διπλα- δίπλα θα έχει άποψη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, klainmein είπε

 

Ακολουθώντας συμβουλή το μήνυμα αυτοκαταστραφηκε

Επεξ/σία από giannis-21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Γραψε εντυπωσεις φιλε.

 

Aσφαλώς, απλά δεν το βλέπω να γίνεται πριν το ΣΚ καθώς δεν έχω χρόνο να βγάλω την παλιά και να βάλω την καινούργια μες την βδομάδα (την έχω κρεμασμένη στον τοίχο) γιατί θα πρέπει να τα φτιάξω όλα στην εντέλεια και θα πάρει χρόνο που δεν έχω στην διάθεσή μου μεσοβδόμαδα.

Απ την άλλη θα την κρατήσω σφραγισμένη μπας και παίξει τίποτα καλύτερο σε αυτά τα χρήματα μέχρι Παρασκευή - Σάββατο, αν και πάρα πολύ χλωμό! :)  

hisense.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Παρέλαβα την ΤV πριν λίγο με acs.

Φίλε μου τώρα ξεκινάς δουλειά και θα αρχίζουν τα τεστ αν έχει back-lit bleed αν έχει καμένα pixel και τα σχετικά εγώ θα πάω σε μια 58αρα Samsung ru 7102 ελπίζω να μου βγει καλή θα δείξει αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου επειδει πάντα είχα lg παλιότερα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η samsung UE58RU7102 για το κόστος της (~500-550€ την βρήκες;), έχει και Bt που είναι σημαντικό. 

Στην Hisense εξαρχής με έχει χαλάσει που δεν έχει Bt καθώς δεν είχε και η Vestel JVC που είχα και σκόπευα η επόμενη μου να έχει.

Η τιμή ήταν όμως ανέλπιστα χαμηλή (284) και το προσπερνώ. Αν η TV με καλύψει από εικόνα και μενού θα έχω κάνει σούπερ αγορά.

Για Bt θα δοκιμάσω κάποια λύση με αντάπτορα και βλέπουμε τι θα βγεί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manthos_27 είπε

Φίλε μου τώρα ξεκινάς δουλειά και θα αρχίζουν τα τεστ αν έχει back-lit bleed αν έχει καμένα pixel και τα σχετικά εγώ θα πάω σε μια 58αρα Samsung ru 7102 ελπίζω να μου βγει καλή θα δείξει αν έχεις κάποια εμπειρία πες μου επειδει πάντα είχα lg παλιότερα! 

Πολυ τιμια επιλογη ειναι, δεν βλεπω λογο να μην προχωρησεις αναλογα και με την τιμη φυσικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος την έχει πάρει, μπορεί να μετρήσει πόσο μέσα είναι τα ποδαράκια από τις άκρες της τηλεόρασης; Για να δω αν πρόκειται να χωρέσει σε ένα έπιπλο ή αν θα χρειαστεί μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panouskos21 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να την ξαναβγαλουν σ'αυτη την τιμή μέχρι την Παρασκευή;; 

Κανεις δεν γνωριζει με σιγουρια να σου πει μπορει ναι μπορει και οχι.

Υπαρχει περιπτωση να βγαλουν κι αλλες ομως μεχρι τοτε.

Εκτος αν καποιο παιδι την εχει παραγγειλει και τελικα δεν την θελει ας σου στειλει μηνυμα να την παρεις εσυ(αν ειστε στην ιδια πολη βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alxnks είπε

Όποιος την έχει πάρει, μπορεί να μετρήσει πόσο μέσα είναι τα ποδαράκια από τις άκρες της τηλεόρασης; Για να δω αν πρόκειται να χωρέσει σε ένα έπιπλο ή αν θα χρειαστεί μετατροπή.

Η μπροστά  ακρη ειναι 11.2 cm από την άκρη της τηλεόρασης. Η πίσω άκρη από το ποδαράκι είναι πιο κοντά στο κέντρο της TV  (δεν ειναι συμμετρικό  το ποδαράκι) οπότε αν δεν εχεις θέμα με με την απόσταση από το μπροστινό μέρος, τότε δε θα έχεις συνολικά

 

tv1.JPG

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panouskos21 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να την ξαναβγαλουν σ'αυτη την τιμή μέχρι την Παρασκευή;; 

Λογικά θα βγάλουν γιατί τις δυνατές προσφορές της κάνουν Πέμπτη κ θα θέλουν να ξεστοκαρουν αλλά το λογικά με την πραγματικότητα είναι άλλο θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...