Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, maxdore217 είπε

Να ήταν η ζήλια ψώρα ε ;  ... καλά μην κάνεις και έτσι :) , δεν σου είπαν γιατί δεν ήξεραν  '' και ακόμα δεν ξέρουν δλδ '' τι θα παίξει τις επόμενες μέρες , όμως γιατί δεν χτυπάς αυτήν https://www.germanos.gr/product/hisense-4k-smart-tv-h50b7100-50/20388919/ που με την επιστροφή 45€ , βγαίνει  254,15€ 

Συνολικά έρχεται φθηνότερα! αν το μετρήσεις ανά ίντσα από αυτήν του θέματος (και είναι η ίδια TV σε όλα τα άλλα ).

Αυτή για να μαθαίνεις έτυχε πρόμο από εμάς επειδή ήταν η 1η που βγήκε,  δεν σημαίνει ότι δεν θα βγει άλλη 55ρα Τέτοιας κατηγορίας στα 300€. ( όπως και βγήκαν δλδ) και θα βγουν κι άλλες.

Χαχα! Δεν είναι θέμα ζηλιας, 200 προσφορές θα βγουν. Αλλά από τέτοια νήματα περιμένεις αυτό: είναι καλή /κακή, αξίζει, καλύτερα πάρτε εκείνη,έχει αυτό αλλα της λείπει εκείνο...

Αν την θαβεις και αποτρεπεις κάποιον να την πάρει έμμεσα, καν'το γιατί ξέρεις κάτι. Όχι για να πετάξεις την εξυπνάδα σου.
Εγώ για 43αρα κοιτάω δεν έχω άλλο χώρο. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά των απόψεων  πριν και μετά το τέλος των αποθεμάτων...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, klainmein είπε

Αν την θαβεις και αποτρεπεις κάποιον να την πάρει έμμεσα, καν'το γιατί ξέρεις κάτι. Όχι για να πετάξεις την εξυπνάδα σου.
Εγώ για 43αρα κοιτάω δεν έχω άλλο χώρο. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά των απόψεων  πριν και μετά το τέλος των αποθεμάτων...

Κάποιοι είχαν την ίδια άποψη από την αρχή. Κάποιοι άλλοι με 300 ευρώ ίσως επιθυμούν να πάρουν κάτι κοντά Qled ας πούμε.

Να είμαστε λογικοί και προσγειωμένοι. 

 

6 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Εσύ ορθά επέλεξες! στα 284€ είναι καλύτερη περίπτωση από την μικρότερη , στα 299 όμως ( και +45€ στην τιμή ) ίσως να μην είναι! για όλους, αυτό λέω.

Σίγουρα όλα είναι θέμα αναγκών, σε κάποιον οι 55" είναι πολλές και χρειάζεται μικρότερη.

Όμως τα -45€ στην προσφορά του Γερμανού ισχύουν υπό προϋποθέσεις, κατοχή κάρτας eurobank που δεν έχουν όλοι.

Γιαυτό δεν έχει την ίδια ζήτηση η 50άρα σε σχέση με την 55άρα του public που έβγαινε στα 299€ χωρίς καμία προϋπόθεση.

Aυτό λέμε. :) 

Πάντως για 55άρα αξίζει πολύ η Thomson του Γερμανού που έχει και Bluetooth αλλά είναι και Android TV.

Αυτή θα κοίταγα αν έχανα την προσφορά της Hisense. Tην έχει και στις 50" και αξίζει από μόνη της νέο Topic. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 ώρες πριν, sintalkas είπε

αν και offtopic η thomson ειναι αντροιντ tv και εχει va πανελ και ειναι κατασκευης tcl επομενως ειναι ανωτερη απο την hisense

Μιας και εχετε γεμισει το θεμα με τα σχετικα οφτοπικ για αλλη τηλεοραση, για να το τελειωνουμε:

Eιχε περασει απο τα χερια μου TCL-thomson 4K, πολυ κατωτερη για μενα ακομα και απο τις vestel στα ιδια σχεδον λεφτα (και ακριβοτερη μαλιστα απο vestel ηταν). Ειχε θεματα που δεν λυνονταν. Επεστραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vairass είπε

Κάντε υπομονή αν δεν φύγει πράγμα τους βλέπω Παρασκευή να βγάζουν 55 ίντσες 269

Eννοειται θελει υπομονη αν και πιστευω οτι θα φυγουν ολα ακομα και ακριβοτερα να τα ειχαν.

Μην κοιτα εμας που το ψαχνουμε και το ψιριζουμε απο 100 μεριες.

Ο αλλος θα δει οτι απο 1500 ευρω του δινει ενα προιον στα 500 ευρω με εκπτωση και θα το παρει γιατι θα νομιζει  οτι γλιτωσε 1000 ευρω αλλα στην ουσια το προιον αυτο θα πουλιεται στα 299 ευρω.

Ειναι πολυ μικρο το ποσοστο απο αυτους που γνωριζουν τι παιζετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξτε να εχει BT η τηλεοραση. Η ευκολια να συνδεεις πανω ακουστικα BT και να βλεπεις ταινια το βραδυ που κοιμουνται ολοι ειναι ανεκτιμητη. Μαζι με το DTS playback απο τα μεγαλυτερα ατου σε μια τηλεοραση. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Προσεξτε να εχει BT η τηλεοραση. Η ευκολια να συνδεεις πανω ακουστικα BT και να βλεπεις ταινια το βραδυ που κοιμουνται ολοι ειναι ανεκτιμητη. Μαζι με το DTS playback απο τα μεγαλυτερα ατου σε μια τηλεοραση. 

Meanwhile εγω οταν βλεπω ταινια το βραδυ

image.png.3ed8ecc77379feac1588cfb339ca39bc.png 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Aπο χαρακτηριστικά στα χαρτιά φαίνονται ισάξιες, μέχρι και στον αριθμό HDMI θυρών και usb θυρών (3 και 2 αντίστοιχα) .

Είναι και οι δύο VA στα 60hz και υποστηρίζουν DTS.

Διαφέρει μόνο το λειτουργικό και το γεγονός ότι η Phillips έχει 3" παραπάνω που τις προσδίδει χαμηλότερο ppi όπως είναι λογικό έναντι της Hisense. 

Για 90 ευρώ διαφορά όμως ήταν μακράν καλύτερη προσφορά η Hisense. 

Compare:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6411e35d8

Ευχαριστώ για τη  αναλυση. Οπότε απο θέμα λειτουργικού, Ποια υπερισχύει;απο επεξεργαστή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Προσεξτε να εχει BT η τηλεοραση. Η ευκολια να συνδεεις πανω ακουστικα BT και να βλεπεις ταινια το βραδυ που κοιμουνται ολοι ειναι ανεκτιμητη. Μαζι με το DTS playback απο τα μεγαλυτερα ατου σε μια τηλεοραση. 

Στη περιγραφή των media markt αναφέρει ότι έχει bluetooth ενώ στο skroutz λέει ότι δεν έχει. Αν γνωρίζει κάποιος, ας απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fysikos είπε

Ευχαριστώ για τη  αναλυση. Οπότε απο θέμα λειτουργικού, Ποια υπερισχύει;απο επεξεργαστή ;

Το chip της Hisense είναι ένας 4core MediaTek MSD6886 Quad Core 1.5 GHz. που τον χρησιμοποιεί και η Xiaomi στις τηλεοράσεις της.

Στην philips πάλι 4core Soc έχει αλλά δεν μπορώ να βρω στοιχεία, υποθέτω Mtk πάλι. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Alxnks είπε

Το ερώτημα, τα ερωτήματα μάλλον είναι...εννοείς κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά; Ή κάτι καλύτερο σε περισσότερα λεφτά;

Για το πρώτο...δύσκολα.

Για το δεύτερο...μπορεί.

Από σένα εξαρτάται πόσα θες να διαθέσεις/περιμένεις/ρισκάρεις.

Ναι καλύτερη ποιότητα εικόνας με περισσότερα χρήματα αλλά κάτω από 500 σίγουρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...