Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, smyrali είπε

ιδια πανελ εχει με την h8f?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7741e5d15

 

Δεν νομίζω...η h8f έχει  local dimming που η 7100 δεν έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Xlapatsas13 είπε

Ξερουμε τις διαστασεις της τηλεορασης σε μηκος και υψος?Οπως επισης την αποσταση απο τα ποδαρακια της?

1242 x 235 x 768mm - με βάση

Όπως τις δίνει το public 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή ρε παιδιά αφού όντως βγήκε καλή η τηλεόραση από όσους τη δοκιμάσατε, να την πάρω κι εγώ σε 43'' (δεν έχω άλλο χώρο) από Γερμανό στα 211€; Έλεγα να πάρω lg 43um7100/ SAMSUNG 43RU7092 ή UE43RU7402 αν τη δω κάπου και δε με ενοχλεί η γωνία θέασης. Για τη Hisense μου κάνει εντύπωση που γράφει VA panel και 178 angle visibility, παίζει τέτοιο πράγμα ή μια από τις δύο πληροφορίες είναι λάθος; 

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, klainmein είπε

Δηλαδή ρε παιδιά αφού όντως βγήκε καλή η τηλεόραση από όσους τη δοκιμάσατε, να την πάρω κι εγώ σε 43'' (δεν έχω άλλο χώρο) από Γερμανό στα 211€; Έλεγα να πάρω lg 43um7100/ SAMSUNG 43RU7092 ή UE43RU7402 αν τη δω κάπου και δε με ενοχλεί η γωνία θέασης. Για τη Hisense μου κάνει εντύπωση που γράφει VA panel και 178 angle visibility. Παίζει τέτοιο πράγμα; 

Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο σε 43";;

Αν ναι να την πάρεις με κλειστά μάτια. Μακάρι να προλάβω το βραδακι να ετοιμασω ένα βιντεακι που να δείχνει τις λειτουργίες της και να καταλάβεις τι παίζει με την τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tagima είπε

Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο σε 43";;

Αν ναι να την πάρεις με κλειστά μάτια. Μακάρι να προλάβω το βραδακι να ετοιμασω ένα βιντεακι που να δείχνει τις λειτουργίες της και να καταλάβεις τι παίζει με την τηλεόραση. 

Βλέπει δικτυακούς δίσκους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anonik είπε

Εμένα στο 1/5 περίπου της έντασης αρχίζει και με ενοχλεί. Μήπως έτσι όπως την έχεις τοποθετήσει εχεις φράξει τα ηχεία;

Με εξαίρεση το sharpness που το έχω πιο χαμηλά, και το aspect ratio που το έχω στο auto,  εχουμε τις ίδιες ρυθμισεις. Εγώ δεν έχω τελειώσει με τις δοκιμές μου και ίσως αλλάζω το profil λίγο ανάλογα με το τι θα βλέπω, αλλά ειναι καλό που ειμαστε στα ίδια περίπου. Εσύ εχεις την 6100 αν ειδα απο την απάντησή σου πιο πάνω αλλά θεωρώ οτι το πανελ ειναι το ίδιο

εχεις δικιο λαθος διατυπωση ηθελα να πω στα χαμηλα , 10-20(σε σχεση με αλλες)στα υψηλα εχει δυνατο ηχώ θα το σβήσω απο την κριτική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, klainmein είπε

Δηλαδή ρε παιδιά αφού όντως βγήκε καλή η τηλεόραση από όσους τη δοκιμάσατε, να την πάρω κι εγώ σε 43'' (δεν έχω άλλο χώρο) από Γερμανό στα 211€; Έλεγα να πάρω lg 43um7100/ SAMSUNG 43RU7092 ή UE43RU7402 αν τη δω κάπου και δε με ενοχλεί η γωνία θέασης. Για τη Hisense μου κάνει εντύπωση που γράφει VA panel και 178 angle visibility, παίζει τέτοιο πράγμα ή μια από τις δύο πληροφορίες είναι λάθος; 

Επειδη κι εγω δυστυχως λογω χωρου σκεφτομαι για την 43αρα φανταζομαι λες 211 στον γερμανο με καρτα Eurobank λογω επιστροφης?Γτ στο site την εχει 249

 

39 λεπτά πριν, tagima είπε

1242 x 235 x 768mm - με βάση

Όπως τις δίνει το public 

Σε ευχαριστω πολυ!Επισης μετα που ειδα στο https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7741e5d15 λεει ακριβως διαστασεις και μεταξυ των ποδιων της βασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, smyrali είπε

Βλέπει δικτυακούς δίσκους; 

Φίλε μου δεν δοκίμασα κάτι τέτοιο και δεν νομίζω να έχω αυτή την δυνατότητα για να κανω την δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μήπως ξέρει κανείς τι παίζει τώρα; Είναι ξανά διαθέσιμη με μικρό απόθεμα και πρέπει να προπληρωθει μέσω του σάιτ για να έρθει στο public στα Χανιά. Που βρέθηκε το απόθεμα; Επιστροφή μήπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, foler79 είπε

Παίδες μήπως ξέρει κανείς τι παίζει τώρα; Είναι ξανά διαθέσιμη με μικρό απόθεμα και πρέπει να προπληρωθει μέσω του σάιτ για να έρθει στο public στα Χανιά. Που βρέθηκε το απόθεμα; Επιστροφή μήπως;

φιλε μου οτι κ να ειναι ...εφοσον υπαρχει εγγυηση αν σου κανει την περνεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, foler79 είπε

Παίδες μήπως ξέρει κανείς τι παίζει τώρα; Είναι ξανά διαθέσιμη με μικρό απόθεμα και πρέπει να προπληρωθει μέσω του σάιτ για να έρθει στο public στα Χανιά. Που βρέθηκε το απόθεμα; Επιστροφή μήπως;

μπορει να ειδαν οτι πηγε καλα η προσφορα κ να βγαλανε κ αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tagima είπε

Πρόκειται για το ίδιο μοντέλο σε 43";;

Αν ναι να την πάρεις με κλειστά μάτια. Μακάρι να προλάβω το βραδακι να ετοιμασω ένα βιντεακι που να δείχνει τις λειτουργίες της και να καταλάβεις τι παίζει με την τηλεόραση. 

Ναι ναι b7100. Οι γωνίες θεασης με απασχολούν πιο πολύ και επειδή δε με πειράζει να δώσω 300κατι για τις άλλες,μην την πατήσω και δεν πάω τζάμπα σε lg/Samsung μόνο και μόνο επειδή η hisense είναι φθηνότερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μόλις την τσίμπησα από το public στο Mall.

Μου είπε ότι ήταν τελευταίο κομμάτι αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει. Στα 299 + 32 ευρώ πενταετης εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...