Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε συγκριση με μια samsung που εχω κ τις εχω την μια πανω κ την αλλη κατω για να δω ποια θα κρατησω διοτι η μια ειναι 120hz (η samsung 55f6500 )μπορω να πω λοιπον πως η hisense οτι εχει πολυ καλο panel με πολυ καλο μαυρο (καλυτερο απο την δικια μου κ μου εκανε εντυπωση ) μονο στο κιτρινο χρωμα δεν μου εδειχνε την ευκρινεια τοσο καλη(εκει πρπει να βρω ρυθμισεις μηπως φτιαχνει να πειραξω τα χρωματα τις τιμες οπως ειχα κανει στην samsung αλλα δεν ξερω που) . To panel της φαινεται παραπ πολυ καλο κ μου κανει εντυπωση . Οσο για το 4k μεσω λαπτοπ εβαλα την δικια μου κ επαιζε το ιδιο κ απο κατω την hisense μεσω smart tv ,στην δικια μου που επιανε αναλυση full hd αν κ οι δυο 55ρες οντως ειχε πιο καθαρη οικονα η hisense λογο 4k αλλα επρεπε να δεις την διαφορα πιο πολυ οταν της πλησιαζες απο κοντα . Το κοκκινο κ το μαυρο της hisense ηταν πιο καλυτερο απο την δικια μου κ θα ψαξω να βρω ρυθμισεις στην hisense να την πειραξω κ αλλο .

 Σε γενικο συμπερασμα σε συγκριση με τα λεφτα της φαινεται ποιοτικη γρηγορη κ καλο panel en olighw mia παρα πολυ καλη τηλεοραση για τα λεφτα της κ με πολυ γρηγορο smart tv παντα σε συγκριση με την δικια μου κ ακομα στα 400ε να εκανε αξιζε που κανει τωρα στο skroutz . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει η 50άρα στα 299 που με επιστροφή είναι αρκετά τίμια τιμή. Δεν ξέρω αν είναι ίδια πέρα από τις ίντσες με αυτή του θέματος https://www.germanos.gr/product/hisense-4k-smart-tv-h50b7100-50/20388919/?fname=&fvalue=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kondoras είπε

Στα 349€ όμως...

Πριν που το έβαλε το μέλος είχε 349€ και σε παράθυρο έγραφε ότι κερδίζεις 52€ επιπλέον όφελος επιστροφής στην Κάρτα ... πλέον βλέπω το έβγαλαν!!!! Προσοχή σε όποιον έκανε παραγγελία γιατί παίζει να μην κάνουν την επιστροφή . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα σήμερα που είχα ζητήσει να παραδοθεί από την acs με αντικαταβολή. Δυστυχώς είχε κάτι σαν σκουπιδακι 21 πόντους αριστερά από το H του Hisense και 3.9 πόντους από το κάτω μέρος του πλαστικού πλαισίου της οθόνης.

Επικοινώνησα ηδη με το public τηλεφωνικά (αλλά και με τις σχετικές φωτογραφίες μέσω fb messenger και email) και μου είπαν πως θα ειδοποιήσουν την acs να την παραλάβει, να πάει στην αποθήκη τους και να μου στείλουν καινούρια. Οπότε συσκευαστηκε πάλι μέσα σε μισή ώρα από όταν βγήκε από το κουτί της και αναμένω τα νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H TV είναι ο ορισμός του vfm. Καλή απεικόνιση, καλό μαύρο και γρήγορο μενού χωρίς lag. Αν δεν είχα ήδη καλή 50άρα 4k στο υπνοδωμάτιο θα χτυπούσα και δεύτερη στις 50".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 1:53 ΜΜ, master1992g είπε

Λοιπον, η  tv ειναι για entry level μοντελο ειναι τουμπανη, σε panel και feautures. Lag στο μενου δεν υπαρχει, συνδεδεμενη με wifi με vdsl 50 παιζει 4κ νερακι χωρις κολληματα. Το μονο απαραδεκτο ειναι το  default calibration που εχει, με σωστες ρυθμισεις η εικονα απογειωνεται.

Η πιο τιμια αγορα που εχω κανει.

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/h8f

Το αναλογο μοντελο στην αμερικη με διαφορα στο software(android) ειναι ενα κλικ πανω απο την samsung ru7100.

Γενικα,για μπατζετ κατω των 700 που εχει μια QLED  αν ξαναβγει παρτε την αφοβα.

καλημερα καμια ρθμιση για την οικονα εχουμε βρει διοτι την δοκιμαζω μονος μου αλλα απο εμπειρο θα ειναι πιο καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρυθμίσεις για την εικόνα παίζει να μας πει κάποιος;
βλέποντας ταινίες από το netflix:
είναι απαράδεκτα τα χρώματα που εμφανίζει από default, έπαιξα λίγο μαζί τους,αλλά δεν..
Δηλαδή μου καίει τα πρόσωπα, το κίτρινο φαίνεται σαν άρρωστο και το κόκκινο είναι λες και έχουν μαγουλάδες οι ηθοποιοί..

Επίσης αδερφάκι μου,πωωω τραβάει ΟΛΟ το bandwidth της 50αρας γραμμής μου,με αποτέλεσμα να μη μπορω να φορτώσω εύκολα τπτ από pc/κινητό στον browser κτλ, ασχέτως εαν βλέπω 4k περιεχόμενο ή όχι.
Συνδέομαι ασύρματα.
Και το μοντεμ του οτε δεν έχει QoS να το περιορίσω.

του χω δώσει καρφωτή IP

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά όταν βάζετε YouTube σε 4k σπάει η οικονα καθόλου σε εσάς; μου το κάνει αλλά όχι συχνά κ ψάχνω να βρω το λόγο από λαπτοπ κανόνικα. 

Επεξ/σία από akishellas1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...