Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2019 στις 7:37 ΠΜ, akishellas1979 είπε

καλημερα καμια ρθμιση για την οικονα εχουμε βρει διοτι την δοκιμαζω μονος μου αλλα απο εμπειρο θα ειναι πιο καλυτερα.

Spoiler

 

ΜΕΝΟΥ-ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-ΕΙΚΟΝΑ

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΙΚΟΝΑΣ-"ΔΥΝΑΜΙΚΟ"

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΕΙΚΟΝΑΣ-ΟΠΙΣΘΙΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ-OFF

ΦΩΤΕΙΝΟ-50

ΑΝΤΙΘΕΣΗ-52

ΚΟΡΕΣΜΟΣ-60

ΟΞΥΤΗΤΑ-25

ΠΡΟΣΑΡΜ.ΑΝΤΙΘΕΣΗΣ-ΥΨΗΛΟ

ΜΕΙΩΣΗ ΘΟΡΥΒΟΥ-ΜΕΣΑΙΟ ΣΕ ΤΗΛ. ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ OFF ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ-Π.Χ.NETFLIX

ΒΕΛΤ. ΕΙΚΟΝΑΣ MPEG-ΜΕΣΑΙΟ 

ΘΕΡΜΟΚΡ.ΧΡΩΜΑΤΟΣ-ΨΥΧΡΟ

ΡΥΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ-GAMMA-2.2 ΣΕ ΤΗΛ. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ 2.0 ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΗΓΕΣ-Π.Χ.NETFLIX

 

Οι ρυθμίσεις που έχω.

 

 

Επεξ/σία από master1992g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akishellas1979 είπε

Παιδιά όταν βάζετε YouTube σε 4k σπάει η οικονα καθόλου σε εσάς; μου το κάνει αλλά όχι συχνά κ ψάχνω να βρω το λόγο από λαπτοπ κανόνικα. 

τι συνδεση ιντερνετ έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akishellas1979 είπε

Παιδιά όταν βάζετε YouTube σε 4k σπάει η οικονα καθόλου σε εσάς; μου το κάνει αλλά όχι συχνά κ ψάχνω να βρω το λόγο από λαπτοπ κανόνικα. 

Τι εννοεις σπαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ανεβασω βιντεο τι εννοω ,εχω κανει κ εγω καποιες ρυθμισεις θα τις δειτε στο βιντεο . Στον γερμανο την εχει τωρα 359ε . Το μαυρο της ειναι απιθανο για την τιμη της απορω αν εχει αλλη τετοιο μαυρο σε αυτα τα λεφτα ακομα κ στα 400 με 450ε .

Επεξ/σία από akishellas1979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akishellas1979 είπε

θα ανεβασω βιντεο τι εννοω ,εχω κανει κ εγω καποιες ρυθμισεις θα τις δειτε στο βιντεο . Στον γερμανο την εχει τωρα 359ε . Το μαυρο της ειναι απιθανο για την τιμη της απορω αν εχει αλλη τετοιο μαρο σε αυτα τα λεφτα ακομα κ στα 400 με 450ε .

Αυτό ακριβώς. Έχω κυριολεκτικά εκπλαγεί από το μαύρο της και γενικά την ποιότητα εικόνας της για τα χρήματα που δώσαμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που μου κάνει με το YouTube είναι λες και ο ομιλιτης απομακρύνεται και πλησιάζει το ακουστικό παρά πολύ. Δηλαδή σχεδόν λες και έχει αλλάξει μικρόφωνο. Και μπορεί να γίνεται κάθε 15 δευτερόλεπτα... Ξέρει κανείς αν συνδέεται με Google home? Δεν έχω καταφέρει κάτι μέχρι τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Recreator είπε

Εμένα αυτό που μου κάνει με το YouTube είναι λες και ο ομιλιτης απομακρύνεται και πλησιάζει το ακουστικό παρά πολύ. Δηλαδή σχεδόν λες και έχει αλλάξει μικρόφωνο. Και μπορεί να γίνεται κάθε 15 δευτερόλεπτα... Ξέρει κανείς αν συνδέεται με Google home? Δεν έχω καταφέρει κάτι μέχρι τώρα...

Εχεις αλλαξει στον ηχο ρυθμισεις δηλαδη εβαλες θεατρο ? διοτι εκει μου το εκανε εμενα μετα το ξαναγυρισε ως ειχε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 65αρα σαν του θέματος, υπότιτλους σας βγάζει κανονικά ελληνικά ή πρέπει να μπείτε στο αρχείο και να αλλάξετε κωδικοποίηση; Επίσης στο τηλεκοντρόλ δεν υπάρχει κάποιο κουμπί info να βλέπουμε εκείνη την στιγμή την ανάλυση στο βίντεο που παίζει σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, foler79 είπε

Έχω την 65αρα σαν του θέματος, υπότιτλους σας βγάζει κανονικά ελληνικά ή πρέπει να μπείτε στο αρχείο και να αλλάξετε κωδικοποίηση; Επίσης στο τηλεκοντρόλ δεν υπάρχει κάποιο κουμπί info να βλέπουμε εκείνη την στιγμή την ανάλυση στο βίντεο που παίζει σωστά; 

Παρελαβες κανονικά; Εγώ Αθήνα ακόμα περιμένω... τι γινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tehyoda είπε

Παρελαβες κανονικά; Εγώ Αθήνα ακόμα περιμένω... τι γινετε;

Κι εγώ περιμένω.

Τηλεφωνικά δεν έβγαλα άκρη κι έστειλα mail στο [email protected] με κοινοποίηση στο [email protected] μήπως και γίνει καμιά κίνηση.

Από 6/12 εκκρεμεί η παράδοση, έχουν περάσει 8 εργάσιμες από την αγορά/πληρωμή κι όταν έγινε η παραγγελία έγραφε "παράδοση σε 2 εργάσιμες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Doubt είπε

Κι εγώ περιμένω.

Τηλεφωνικά δεν έβγαλα άκρη κι έστειλα mail στο [email protected] με κοινοποίηση στο [email protected] μήπως και γίνει καμιά κίνηση.

Από 6/12 εκκρεμεί η παράδοση, έχουν περάσει 8 εργάσιμες από την αγορά/πληρωμή κι όταν έγινε η παραγγελία έγραφε "παράδοση σε 2 εργάσιμες".

Μόλις μίλησα με Γερμανο και τους εξήγησα πως αν δεν έρθει σε 2 μέρες ακυρώνω την παραγγελία αναγκαστικά γιατί δεν θα υπάρχει κάποιος να παραλάβει θα είμαι εκτός πόλης για 10 μέρες και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν και αυτοί με τα ΕΛΤΑ μπας και κινηθεί το πακέτο άντε να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, akishellas1979 είπε

Εχεις αλλαξει στον ηχο ρυθμισεις δηλαδη εβαλες θεατρο ? διοτι εκει μου το εκανε εμενα μετα το ξαναγυρισε ως ειχε .

Είχα δοκιμάσει μια όλες τις επιλογές να δω τι προτιμώ, αλλά το επέστρεψα στο αρχικό... Αφού δεν έχει αλλά θέματα λογικά πρέπει να φταίει η εφαρμογή στο κινητό, από την οποία χειρίζομαι το YouTube στην TV, καθώς είναι κρακαρισμενη η εφαρμογή (vanced)

Επεξ/σία από Recreator
autocorrect
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Recreator είπε

Είχα δοκιμάσει μια όλες τις επιλογές να δω τι προτιμώ, αλλά το επέστρεψα στο αρχικό... Αφού δεν έχει αλλά θέματα λογικά πρέπει να φταίει η εφαρμογή στο κινητό, από την οποία χειρίζομαι το YouTube στην TV, καθώς είναι κρακαρισμενη η εφαρμογή (vanced)

Δε νομιζω. Το κάνει και σε εμένα αυτό και χειρίζομαι το youtube απευθείας από την εφαρμογή (έχω κάνει login μέσα από την εφαρμογή της τηλεόρασης με τη βοήθεια του youtube app στο κινητό μόνο για το ίδιο το Login).

Εχω βάλει σίγουρα theater στον ήχο. Θα δοκιμάσω  και με την default επιλογή στον ήχο σημερα το βράδυ για να δω αν οντως έχει διαφορά και θα ενημερώσω εδώ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...