Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dirtybits είπε

Προς τους κατόχους η ερώτηση, πιστεύετε ότι αξίζει στα 360 που παίζει στον Γερμανό;

Ναι τα αξίζει με το παραπάνω. Αν βιάζεσαι να την πάρεις.

Αν όμως δεν βιάζεσαι είναι πιθανό στις γιορτές να παίξει πάλι στην ίδια τιμή με επιστροφή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε τους κατόχους για τις απαντήσεις.

Κάτι τελευταίο..

Οι γωνίες θέασης πώς είναι;

Στο σαλόνι μου υπάρχει καναπές στις 45 μοίρες σε απόσταση 3 μέτρων από την tv.

Θα υπάρχει θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν βλέπω νετφλιξ τσεκαρω την πηγή σήματος και λέει ότι βλέπω σε 720p .Στο νετφλιξ έχω ρυθμίσει στον λογαριασμό να παίζει σε υψηλή ποιότητα. Έχω 50αρα γραμμή. Και μιλάμε για περιεχόμενο που γράφει 4k HDR. Το χω παρατηρήσει και με περιεχόμενο που γράφει ότι είναι μόνο HDR (δλδ αυτά παίζουν σε 720?) Και σε περιεχόμενο που είναι σκέτο 1080p.Και την τηλεόραση την έχω ρυθμίσει σε"enchanted".

Και ακόμα δεν την έχω βρει την σωστή ρύθμιση, τα χρώματα δεν φαίνονται ωραία.. καίγονται πάνω στα πρόσωπα. Όχι πάντα, αλλά όταν πέφτει φως πάνω τους.Η και σε επιφάνειες λείες. Δλδ οι σκιές πού κάνουν, αλλάζουν πολύ οι μορφές.

Έτσιδηλαδή θα παίζει?

(Τώρα δοκιμάζω τις ρυθμίσεις που έχει ποσταρει ένα παιδί εδώ μέσα κάτι σελίδες πρίν)

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Όταν βλέπω νετφλιξ τσεκαρω την πηγή σήματος και λέει ότι βλέπω σε 720p .Στο νετφλιξ έχω ρυθμίσει στον λογαριασμό να παίζει σε υψηλή ποιότητα. Έχω 50αρα γραμμή. Και μιλάμε για περιεχόμενο που γράφει 4k HDR. Το χω παρατηρήσει και με περιεχόμενο που γράφει ότι είναι μόνο HDR (δλδ αυτά παίζουν σε 720?) Και σε περιεχόμενο που είναι σκέτο 1080p.Και την τηλεόραση την έχω ρυθμίσει σε"enchanted".

Και ακόμα δεν την έχω βρει την σωστή ρύθμιση, τα χρώματα δεν φαίνονται ωραία.. καίγονται πάνω στα πρόσωπα. Όχι πάντα, αλλά όταν πέφτει φως πάνω τους.Η και σε επιφάνειες λείες.Έτσι δηλαδή θα παίζει?

(Τώρα δοκιμάζω τις ρυθμίσεις που έχει ποσταρει ένα παιδί εδώ μέσα κάτι σελίδες πρίν

Αν έχεις διαβάσει το θέμα με την 65αρα του θέματος θα δεις ότι είχα την ίδια απορία με το Netflix. Υποψιάζομαι ότι στην πηγή σήματος η tv μας αναφέρει την ανάλυση που ξεκινάει το περιεχόμενο του Netflix και όχι την βέλτιστη στην οποία καταλήγει μετά από κάποια δευτερόλεπτα. Έτσι π.χ εγώ σε ταινία 4k βλέπω ότι είναι καμιά φορά ακόμα και 480p! Εντωμεταξυ καθόλη την διάρκεια της ταινιας το 480 δεν αλλάζει παρόλο που η ποιότητα είναι φοβερη, έτσι κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, foler79 είπε

Αν έχεις διαβάσει το θέμα με την 65αρα του θέματος θα δεις ότι είχα την ίδια απορία με το Netflix. Υποψιάζομαι ότι στην πηγή σήματος η tv μας αναφέρει την ανάλυση που ξεκινάει το περιεχόμενο του Netflix και όχι την βέλτιστη στην οποία καταλήγει μετά από κάποια δευτερόλεπτα. Έτσι π.χ εγώ σε ταινία 4k βλέπω ότι είναι καμιά φορά ακόμα και 480p! Εντωμεταξυ καθόλη την διάρκεια της ταινιας το 480 δεν αλλάζει παρόλο που η ποιότητα είναι φοβερη, έτσι κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα.

Ετσι είναι.Αν βάλετε να παίξει και ένα test pattern θα διαπιστώσετε ότι με καλή γραμμή τερματίζει το 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σαμπς από εξωτερικό δίσκο σας τα παίζει κανονικά; Σε μερικά κάποια γράμματα τα δείχνει σαν σύμβολα μέχρι και στο the witcher που είχε σαμπς από νετφλιξ αποθηκευμένα το έκανε... έχουμε κάνα φιξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tehyoda είπε

Τα σαμπς από εξωτερικό δίσκο σας τα παίζει κανονικά; Σε μερικά κάποια γράμματα τα δείχνει σαν σύμβολα μέχρι και στο the witcher που είχε σαμπς από νετφλιξ αποθηκευμένα το έκανε... έχουμε κάνα φιξ;

νομιζω κι εμενα  στην 6100 ετσι τα εδειχνε

αλλα δεν εδωσα σημασια γιατι βλεπω κυριως με αγγλικους

καπου διαβασα οτι πρεπει να αλλαξεις την κωδικοποιηση στο text.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα υπόψη να έχετε ότι παρότι έχει την εφαρμογή Plex, δεν υποστηρίζεται πλέον από τους developers. Επίσης δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για την εφαρμογή, αν και δεν υπάρχει κάτι που να την καθιστά άχρηστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...