Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Σαν τιμη ειναι φοβερη, αν δεν εψαχνα κατι ΚΑΛΟ αυτο τον καιρο θα την χτυπουσα.

Οσο για το σκελος με τα review sites και το τοπ αχ και να ξερες ποσα "μπιλιετακια" σκανε οι εταιρειες εκει για αυτα τα reviews (πραγματικα θα αλλαζες γνωμη αν ηξερες).

Δε χρειάζεται, σε πιστεύω. Αλλά και πάλι, όσο και να τα παίρνουν, υπάρχουν κάνα 2-3 που κάνουν μακροσκελής κριτικές, με ανάλυση κλπ. Για παράδειγμα το rtings άλλα μοντέλα Hisense τα έχει για καλά, άλλα τα έχει για σαπάκια. Λίγο διάβασμα μεταξύ γραμμών και θεωρώ μπορεί κάποιος να βγάλει συμπεράσματα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, MARIA-3 είπε

Εγώ θα έλεγα ότι ακόμα στην Ελλάδα δεν κατανοήσαμε το θεσμό και πέφτουμε με τα μούτρα στην πρώτη καλούτσικη τιμή απλά γιατί τις περισσότερες φορές μας κοροϊδεύουν τα καταστήματα...

ε φυσικα μολις μπηκες και πρωτο μνμ αυτο! 

κοιτα ποσο απλο ειναι γτ και εμεις δεν ειμαστε μ@λακες. μας εχουν ακυρωσει παραγγελιες απειρες φορες για λογο αστειο! η τιμη ειναι αντικειμενικα πολυ καλη και ισως δεν βγει κατι αναλογο! παραγγελνεις λοιπον και αν δεν βγει κατι αλλο την κρατας! αμα βγει η ακυρωνεις την παραγγελια η την  γυρνας πισω  κλπ κλπ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, MARIA-3 είπε

Εγώ θα έλεγα ότι ακόμα στην Ελλάδα δεν κατανοήσαμε το θεσμό και πέφτουμε με τα μούτρα στην πρώτη καλούτσικη τιμή απλά γιατί τις περισσότερες φορές μας κοροϊδεύουν τα καταστήματα...

Δεν έχεις άδικο, πάραυτα στα 299 ευρώ η τιμή δεν ήταν καλούτσικη ήταν πολύ καλή καθώς αν λάβουμε υπόψη ακόμα και τα 344€ στα οποία φαίνεται να ξεκινά στο idealo.it idealo.es και είναι η χαμηλότερη Ευρωπαϊκά είναι 45 ευρώ κάτω ήτοι 13-14% κάτω. ;) Ούτε του παπά λέω εγώ! 

Επίσης υπάρχει και η παροιμία που λέει, σου χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια! 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MARIA-3 είπε

Εγώ θα έλεγα ότι ακόμα στην Ελλάδα δεν κατανοήσαμε το θεσμό και πέφτουμε με τα μούτρα στην πρώτη καλούτσικη τιμή απλά γιατί τις περισσότερες φορές μας κοροϊδεύουν τα καταστήματα...

οτι ειναι καλη προσφορα ισχυει οποτε δεν στεκει αυτο που λες ,επισης mediamarkt εχει βγαλει απο τωρα φυλαδιο ως τις 1-12 με τις προσφορες τις black friday . Αν λοιπον ειναι  αυτες οι προσφορες κ απο αλλα μαγαζια  τεοτε αδικα περιμενεις προσφορες εδω στην ελλαδα σαν αυτες που κανουν στο εξωτερικο...Επισης μην ξεχνας στο εξωτερικο (ας κανουμε λιγο χιουμορ) οπως π.χ. στο αμερικα περνουν λιγοτερους μισθους απο εμας οποτε γινοντε κ καλυτερες προσφορες ...εν ολιγης εδω στο ελλαντα συμφωνω μονο σε αυτο που λες μαζι σου στο οτι μας κοροιδευουν  γενικως κ ολοι κ καλα μας κανουν . Το ξαναλεω ομως η συγκεκριμενη προσφορα ,φαινεται μια καλη προσφορα κ ευελπιστω να βγει καλυτερη σε αυτα τα λεφτα ,για να δουμε .

5 λεπτά πριν, alexxkidd31 είπε

Δε χρειάζεται, σε πιστεύω. Αλλά και πάλι, όσο και να τα παίρνουν, υπάρχουν κάνα 2-3 που κάνουν μακροσκελής κριτικές, με ανάλυση κλπ. Για παράδειγμα το rtings άλλα μοντέλα Hisense τα έχει για καλά, άλλα τα έχει για σαπάκια. Λίγο διάβασμα μεταξύ γραμμών και θεωρώ μπορεί κάποιος να βγάλει συμπεράσματα.

 

φιλε μου μια τηλεοραση 4κ 2019 μοντελο hdr στα 300!!! ποσο ποια σαπακι να ναι σε συγκριση με αλλες μαρκες πιο σαπακια  σε ποιοτητα  κ σε ονομα που πουλιουντε στα ιδια λεφτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MARIA-3 είπε

Εγώ θα έλεγα ότι ακόμα στην Ελλάδα δεν κατανοήσαμε το θεσμό και πέφτουμε με τα μούτρα στην πρώτη καλούτσικη τιμή απλά γιατί τις περισσότερες φορές μας κοροϊδεύουν τα καταστήματα...

Eδω βγαζουν BF προσφορες που οι τιμες ειναι κατα πολυ υψηλοτερες απο αυτες στο skroutz και σε αλλες περιπτωσεις ιδιες με αυτες που τις ειχαν και παλιοτερα.

Απλα εκπτωσεις ειναι και πετανε και καμια τρελη απο εδω κι απο εκει για να δικαιολογησουν και καλα τον θεσμο.

Μονο απο εξωτερικο και μετα απο ψαξιμο αν βρεθει κατι πολυ καλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, evagelou είπε

ε φυσικα μολις μπηκες και πρωτο μνμ αυτο! 

κοιτα ποσο απλο ειναι γτ και εμεις δεν ειμαστε μ@λακες. μας εχουν ακυρωσει παραγγελιες απειρες φορες για λογο αστειο! η τιμη ειναι αντικειμενικα πολυ καλη και ισως δεν βγει κατι αναλογο! παραγγελνεις λοιπον και αν δεν βγει κατι αλλο την κρατας! αμα βγει η ακυρωνεις την παραγγελια η την  γυρνας πισω  κλπ κλπ 

8 χρόνια είμαι γραμμένη στο insomnia απλά μετά από αλλαγή υπολογιστή άλλαξα και όνομα. Συγγνώμη αν παρεξηγήθηκες αλλά ακόμα και εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί που προσπαθούν να σπρώξουν κόσμο σε αγορά (δε λέω ότι είσαι από αυτούς προς αποφυγή παρεξηγήσεως). Την άποψη μου είπα και σχολίασα την απογοήτευση μου...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MARIA-3 είπε

8 χρόνια είμαι γραμμένη στο insomnia απλά μετά από αλλαγή υπολογιστή άλλαξα και όνομα. Συγγνώμη αν παρεξηγήθηκες αλλά ακόμα και εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί που προσπαθούν να σπρώξουν κόσμο σε αγορά (δε λέω ότι είσαι από αυτούς προς αποφυγή παρεξηγήσεως). Την άποψη μου είπα και σχολίασα την απογοήτευση μου...

Για πες μας ρε Μαρακι σε εμας που ημαστε περισσοτερα  χρονια απο οτι εσυ ,ποιοι ειναι αυτοι που  γραφουν αδικα εδω πως η προσφορα ειναι καλη ενω δεν ειναι ?  Με τη λογικη σου καποιος μπορει να πει το αναποδο για εσενα παντως .,παρεπιμπτοντος απο τι ειπανε τα παιδια τελος το αποθεμα ....με το Public δεν εχω καμια σχεση κ θα περιμενω διοτι το αφηνω πανω σου σαν πιο εμπειρη απο τι βλεπω στα 300ε μεχρι τελος εβδομαδας να παρω μια 55 αξιοπιστης μαρκας σαν αυτη ,οκ ? Γι να μη με κοροιδευουν τα παλιοπαιδα ,μη απογοητευτουμε μαζι στο τελος ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έπιασε όλους στον ύπνο το public. Υπολόγιζαν όλοι ότι θα ξεκινούσαν την κυριακη. Βλέπω βγάζει "Λίγα κομμάτια" και "Πλέον διαθέσιμο μόνο σε καταστήματα" σε πολλά προϊόντα που ήταν πριν λίγες ώρες διαθεσιμα online. 

Έπεσαν και τα επιδόματα χθες μια χαρά! 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, guzel είπε

Τους έπιασε όλους στον ύπνο το public. Υπολόγιζαν όλοι ότι θα ξεκινούσαν την κυριακη. Βλέπω βγάζει "Λίγα κομμάτια" και "Πλέον διαθέσιμο μόνο σε καταστήματα" σε πολλά προϊόντα που ήταν πριν λίγες ώρες διαθεσιμα online. 

Έπεσαν και τα επιδόματα χθες μια χαρά! 🤣

Άμα δει ο Μήτσος Τάκης ότι αγοράζετε με τα επιδόματα τβ θα τα κόψει... 

Πάντως δυνατό το public έστω και με κουτσουρεμενες εκπτώσεις τις συμφοράς. 

Επεξ/σία από vairass
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vairass είπε

Χαλαρώστε... Πιθανόν την Παρασκευή να βάλουν καλές προσφορές... Τώρα είναι απλά εκπτώσεις... 

φιλε δεν το λεω για να την προσβαλω απλα της γραφω συμφωνα με αυτα που γραφει ωστε να καταλαβει πως δεν υφιστατε καποια πραγματα διοτι πολυ απλα ο καθενας εχει δικια του κριση  κ λογικ στο τι θα κανει με τα λεφτα του , μμε δεν ημαστε εδω να κανουμε πλυση εγκεφαλου κ ισα ισα υπαρχουν πολλα παιδια που ξερουν πολλα πραγματα κ προσφερουν τις γνωσεις τους ,οταν οι περισσοτεροι σου λενε οτι ειναι οντως  μια καλη προσφορα  κ εσυ δεν το βλεπεις τοτε κατι δεν παει καλα . 

   Προσωπικα εριξα μια παραγγελια για να την εχω ως δευτερη στο σπιτι κ θα την εχω σφραγισμενη ως κ την αλλη δευτερα αν δεν βγει κατι καλυτερο θα την κρατησω αλλιως ειτε την γυρναω πισω στο καταστημα ειτε την δινω σε καποιο παληκαρι εδω μεσα . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akishellas1979 είπε

φιλε δεν το λεω για να την προσβαλω απλα της γραφω συμφωνα με αυτα που γραφει ωστε να καταλαβει πως δεν υφιστατε καποια πραγματα διοτι πολυ απλα ο καθενας εχει δικια του κριση  κ λογικ στο τι θα κανει με τα λεφτα του , μμε δεν ημαστε εδω να κανουμε πλυση εγκεφαλου κ ισα ισα υπαρχουν πολλα παιδια που ξερουν πολλα πραγματα κ προσφερουν τις γνωσεις τους ,οταν οι περισσοτεροι σου λενε οτι ειναι οντως  μια καλη προσφορα  κ εσυ δεν το βλεπεις τοτε κατι δεν παει καλα . 

   Προσωπικα εριξα μια παραγγελια για να την εχω ως δευτερη στο σπιτι κ θα την εχω σφραγισμενη ως κ την αλλη δευτερα αν δεν βγει κατι καλυτερο θα την κρατησω αλλιως ειτε την γυρναω πισω στο καταστημα ειτε την δινω σε καποιο παληκαρι εδω μεσα . 

Η προσφορά είναι καλή απλώς κατά την άποψή μου για να είναι σούπερ προφορά θα έπρεπε να την δίνουν 199....

Καλά έκανες πάντως αξίζει όπως κ να έχει. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Η προσφορά είναι καλή απλώς κατά την άποψή μου για να είναι σούπερ προφορά θα έπρεπε να την δίνουν 199....

Στο America θα παιξει BF στα 99,90.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vairass είπε

Η προσφορά είναι καλή απλώς κατά την άποψή μου για να είναι σούπερ προφορά θα έπρεπε να την δίνουν 199....

Καλά έκανες πάντως αξίζει όπως κ να έχει. 

θα συμφωνουσα στα 200ε αν οι τιμες που την ειχαν εδω ηταν εφαμιλες με αυτες του  εξωτερικου . Οποτε μην περιμενεις καμια επωνυμη 55 4κ του 2019 στα 200ε ,αποψη μου . Εννοειτε οτι ευχομαι απο την αλλη να υπαρξουν γιατι κανεις δεν θα χασει .

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Στο America θα παιξει BF στα 99,90.😛

ε εκει θα ειναι πανακριβη για αυτους 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κουράζουμε άδικα.

Πριν 2 χρόνια θεωρείτο καλή προσφορά στα ~450€ μια 55" 4K β'κατηγορίας τηλεόραση, όπως JVC, F&U, Hitachi οι οποίες ως γνωστόν είναι Vestel.

2 έτη αργότερα στα 299€ μια β' κατηγορίας 55" 4Κ TV αδυνατούμε να την δούμε ως δυνατή προσφορά; 

Άποψή μου για να δούμε στην Ελλάδα στα 199€ μια τέτοιας κατηγορίας τηλεόραση θα πρέπει τα νέα μοντέλα των OLED στις 55" (όχι των προηγούμενων ετών stock) να πωλούνται λίγο κάτω ή κοντά στο 1000€.

.

Στα της TV, η ίδια τηλεόραση αλλά στις 50" πλέον από Γερμανό στα ίδια χρήματα 299€ (δείχνει πόσο καλό deal ήταν του public) ;) 

https://www.germanos.gr/product/hisense-4k-smart-tv-h50b7100-50/20388919/

Όσοι όμως έχουν κάρτα eurobank με επιστροφή τους βγαίνει στα 254 ευρώ περίπου, επίσης καλό deal σε αυτή την περίπτωση! ;) 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...