Προς το περιεχόμενο

Τηλεόραση Hisense 55" Smart LED Ultra HD HDR H55B7100 @public 299€[ΤΕΛΟΣ]


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω επισκεφτηκα 09:50 το mall, με το που ανοιξε η πορτα και φτανωντας ουσιαστικα πρωτος στο τμημα των τουβου πηρα την προτελευταια που ειχανε και απο πισω ενας κυριος την τελευταια.Οποτε προς ενημερωση επιδοξων αγοραστων να ξερετε στο mall καπουτ τουλαχιστον απο οτι μου ειπε ο υπαλληλος.

1E568AA7-FB8C-4D58-A676-185EEB3C9CFC.jpeg

Επεξ/σία από kallitsu
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια από τα ίδια παρέλαβα την τελευταία στις 8:10 😛 ! Θα την χαρακτήριζα πολύ τίμια για τα λεφτά της με καλά μαύρα και χρώματα  και αρκετά smooth smart tv! 
για 4κ περιεχόμενο δε πρόλαβα να δοκιμάσω μιας και δεν την έχω πολλές ώρες ! 
Δε θα τη σύγκρινα σε καμία περίπτωση με φθηνές Β  tv σε ποιότητα ! 😊

Επεξ/σία από tasos_7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/11/2019 στις 9:35 ΜΜ, matrixxx είπε

Και οχι μονο 24 ωρες. Προθερμανση ειναι αυτη η περιπτωση,  θα δουμε πιστευω και καλυτερες χωρις να ειναι κακη αυτη βεβαια.

Και μην υπερβαλετε για την hisense, μια β μαρκα ειναι.

Και η "κανονικη" τιμη / αξια της δεν ειναι κοντα στο πεντακοσαρικο βεβαια, μην τσιμπατε.

2019-11-23_2136

Ήμουν έτοιμος να πάρω σβάρνα τα καταστήματα μήπως και την βρω, αλλά με το παραπάνω με προβλημάτισες

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tasos_7 είπε


Δε θα τη σύγκρινα σε καμία περίπτωση με φθηνές Β  tv σε ποιότητα ! 😊

Όπως  ; 

Καλορίζικη , λίγο υπερβολικός στο σχόλιο ( άλλο πράγμα είναι ότι αποτελεί καλό deal στα 299€ και άλλο ότι  είναι άλλη κατηγορία ... εισαγωγικό μοντέλο της hisense είναι  ;)  ).  

ΥΓ.  Μην παρεξηγηθώ, το λέω καλοπροαίρετα αλλά το ίδιο σχόλιο μπορεί να πει και κάποιος για την 4k hitachi που είναι αντίστοιχα δυνατή προσφορά στης 43'' (199€) σωστότερο είναι να πει κάποιος ότι σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει ανταγωνισμός! 

Επεξ/σία από maxdore217
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Όπως  ; 

Καλορίζικη , λίγο υπερβολικός στο σχόλιο ( άλλο πράγμα είναι ότι αποτελεί καλό deal στα 299€ και άλλο ότι  είναι άλλη κατηγορία ... εισαγωγικό μοντέλο της hisense είναι  ;)  ).  

ΥΓ.  Μην παρεξηγηθώ, το λέω καλοπροαίρετα αλλά το ίδιο σχόλιο μπορεί να πει και κάποιος για την 4k hitachi που είναι αντίστοιχα δυνατή προσφορά στης 43'' (199€) σωστότερο είναι να πει κάποιος ότι σε αυτά τα λεφτά δεν υπάρχει ανταγωνισμός! 

Σε ευχαριστώ !
υπερβολικος;  Καθόλου ! Η σύγκριση ήταν με μια hitachi 55ρα 4κ που είναι b tv και έπαιζε στην έκθεση θα έλεγα ότι είναι πολύ ανώτερη σε ποιότητα! 
προφανώς και δεν έχω την εντύπωση ότι πήρα την καλύτερη σε ποιότητα και χρώματα κτλ με 299€(έχω και oled σε άλλο χώρο που εκεί ισχύει ότι πληρώνεις περνεις ) ! 
Αλλά σε σύγκριση με τις άλλες επιλογές σε αυτά τα λεφτά βλέπε hitachi, kydos , Arielli, f&u τη θεωρώ πολύ καλύτερη σαν επιλογή! Απλά είναι μια τίμια τηλεόραση για 299€ Για 499€ προφανώς και δε θα πήγαινα σε hisense ! 😉

Επεξ/σία από tasos_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tasos_7 είπε

υπερβολικος;  Καθόλου ! Σε σύγκριση με μια hitachi 55ρα 4κ που είναι b tv και έπαιζε στην έκθεση θα έλεγα ότι είναι πολύ ανώτερη σε ποιότητα! 
προφανώς και γνωρίζω από τιβι και δεν έχω την εντύπωση ότι πήρα την καλύτερη σε ποιότητα και χρώματα κτλ με 299€(έχω και oled σε άλλο χώρο) ! 
Αλλά σε σύγκριση με τις άλλες επιλογές σε αυτά τα λεφτά βλέπε hitachi, kudos , Arielli, f&u τη θεωρώ πολύ καλύτερη σαν επιλογή! Απλά είναι μια τίμια τηλεόραση για 299€ Για 499€ προφανώς και δε θα πήγαινα σε hisense ! 

Ωραία εφόσον ξέρεις θα μας ανεβάσεις μερικές φωτό να δούμε και εμείς αυτό που λες ( έτσι ;) )... πέρσι είχε δει αρκετά την αντίστοιχη εισαγωγική τότε 6140 και δεν έχω την ίδια άποψη , πχ με την αντίστοιχη πριμιουμ της ίδια εταιρίας η εικόνα όπως και η κατασκευή ήταν χαοτική ! αλλά και σε σχέση με μια εισαγωγική samsung ακριβότερη βέβαια κατά 60€ ( που είναι και η κατηγορία επάνω που λες! ) ήταν χειρότερη σε απεικόνιση αλλά και σε κίνηση.  Δεν λέω ότι είναι κακή αλλά θεωρώ σωστότερο ότι είναι η καλύτερη σε αυτήν την την κατηγορία τιμών. 

Τώρα Kudos & Arielli ( ας είμαστε σοβαροί ούτε Β είναι! )  

Επεξ/σία από maxdore217
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ίδιο λέμε ! Καλύτερη σε αυτή την κατηγορία τιμης .

 Ποτέ δεν ειπα ότι είναι πριμιουμ τιβι και Προφανώς και δε τη συγκρίνω με πριμιουμ και λογικότατο είναι να μην έχουν επαφή ! Όπως η lg Με τα πριμιουμ μοντελα τους ( εκεί είναι μεγαλύτερο το χάος ) !

Ουτε ότι θα την αγόραζα με 499€ που λένε αρχική τιμή!  Το λέω ξεκάθαρα παραπάνω.. Η σύγκριση ήταν με hitachi 55 4K 6000αν δε κάνω λάθος το μοντέλο!  
Επισης δεν ειπα ποτέ ότι είναι καλύτερη από εισαγωγικό μοντέλο σαμσουνγκ που κάνει 450+ στην καλύτερη;  
αλλά ειπα ότι είναι καλύτερη σε σχέση με hitachi που είδα και μια kydos!
 
Να παω σε ένα μαγαζί για να βγάλω φωτό ενω έχω αγοράσει την τηλεόραση ; Και Να σου βγάλω φωτό υπάρχει περίπτωση να σου αποτυπώσει σωστά τα χρώματα και να κρίνεις αν είναι οκ; 🤔
Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα και να τις δεις από κοντά αν τις έχουν έκθεση  ! Αν έχεις άλλη άποψη απλά οκ δε προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι η καλύτερη τιβι! 
 

Επεξ/σία από tasos_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aurumnus είπε

Ήμουν έτοιμος να πάρα τα καταστήματα σβάρνα μήπως και την βρω, αλλά με το παραπάνω με προβλημάτισες

Στην ελλαδα ποτε δεν ειχε πεσει τοσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tasos_7 είπε

Το ίδιο λέμε ! Καλύτερη σε αυτή την κατηγορία τιμης .

 Ποτέ δεν ειπα ότι είναι πριμιουμ τιβι και Προφανώς και δε τη συγκρίνω με πριμιουμ και λογικότατο είναι να μην έχουν επαφή ! Όπως η lg Με τα πριμιουμ μοντελα τους ( εκεί είναι μεγαλύτερο το χάος ) !

Ουτε ότι θα την αγόραζα με 499€ που λένε αρχική τιμή!  Το λέω ξεκάθαρα παραπάνω.. Η σύγκριση ήταν με hitachi 55 4K 6000αν δε κάνω λάθος το μοντέλο!  
Επισης δεν ειπα ποτέ ότι είναι καλύτερη από εισαγωγικό μοντέλο σαμσουνγκ που κάνει 450+ στην καλύτερη;  
αλλά ειπα ότι είναι καλύτερη σε σχέση με hitachi που είδα και μια kydos!
 
Να παω σε ένα μαγαζί για να βγάλω φωτό ενω έχω αγοράσει την τηλεόραση ; Και Να σου βγάλω φωτό υπάρχει περίπτωση να σου αποτυπώσει σωστά τα χρώματα και να κρίνεις αν είναι οκ; 🤔
Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα και να τις δεις από κοντά αν τις έχουν έκθεση  ! Αν έχεις άλλη άποψη απλά οκ δε προσπαθώ να σε πείσω ότι είναι η καλύτερη τιβι! 
 

hitachi 55 4K 6000  την έχω δει αυτήν που λες ( IPS , 2018 Μοντέλο κακό πάνελ κάπως μπερδεύει τα χρώματα , αν και δεν ασχολήθηκα με την ίδια γιατί είχα πάει για άλλο μοντέλο  ) είπαμε από Kudos και λοιπές λογικό είναι να είναι καλύτερη.  Όπως θα είναι καλύτερη και από την jvc ( vestel)  ...τέσπα αν θες ανεβάζεις φωτό όχι για εμένα για τους άλλους που περιμένουν .  Καλές θεάσεις και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

hitachi 55 4K 6000  την έχω δει αυτήν που λες ( IPS , 2018 Μοντέλο κακό πάνελ κάπως μπερδεύει τα χρώματα , αν και δεν ασχολήθηκα με την ίδια γιατί είχα πάει για άλλο μοντέλο  ) είπαμε από Kudos και λοιπές λογικό είναι να είναι καλύτερη.  Όπως θα είναι καλύτερη και από την jvc ( vestel)  ...τέσπα αν θες ανεβάζεις φωτό όχι για εμένα για τους άλλους που περιμένουν .  Καλές θεάσεις και πάλι. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Θα προσπαθήσω να βγάλω φωτό στο νετφλιξ με hdr και αν μπορέσει να αποτυπωθεί στη φωτό Αν και δύσκολο θα την ανεβάσω! 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πήρα και εγώ την τηλεόραση αυτή από τα public. Η αρχική ιδέα ήταν να την πάω στο εξοχικό και να περιμένω μέχρι την Παρασκευή για να αντικαταστήσω μια Samsung (LE40A786) του 2008 (€1400 περίπου) (προσανατολιζόμουν κυρίως σε Samsung λόγω μενού, το οποίο μου αρέσει περισσότερο από των LG).  Τελικά κατέληξε στο σαλόνι και γα πάει η Samsung στο εξοχικό. Μια χαρά για τα χρήματά της, με μικρά bezel, γρήγορη εναλλαγή καναλιών και το Netflix παίζει χωρίς πρόβλημα. Δεν έχει την εικόνα premium μοντέλων αλλά μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος. 
Θα δω και ταινία βράδυ και θα ενημερώσω πάλι. 
Entry level αλλά σούπερ για τα χρήματα που έδωσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Ήμουν έτοιμος να πάρω σβάρνα τα καταστήματα μήπως και την βρω, αλλά με το παραπάνω με προβλημάτισες

Οπως λεει και ο ntinaras ποτε δεν ειχε πεσει τοσο απλα ειναι ενδεικτικο οι τιμες του εξωτερικου για να βλεπουμε και πως κινειται γενικοτερα σαν κομματι για να κανουμε μια συγκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι hisense στα περισσοτερα reviews εχουν μια χαρα ανταγωνιστικη εικονα με τους καθιερωμενους παικτες και ειναι φυσιολογικο αφου θελουν να εδραιωθουν 

θα ελεγα οτι ειναι οπως η hyundai πριν λιγα χρονια ,vfm με καλη ποιοτητα οχι ομως κορυφαια ,οποιος θελει κορυφαια να τα σπρωξει σε oled

επισης μην ακουω αηδιουλες για συγκριση ips με va επειδη η πρωτη εχει bt

ειναι σαν να λες θα παρω το ταδε αμαξι επειδη εχει εξτρα αεροσακο ,οταν αγοραζεις αμαξι κοιτας χωρους ,χρηση ,κινητηρα ,πλαισιο ,αναρτησεις και δευτερευοντως ολα τα αλλα

ετσι οταν αγοραζεις tv βλεπεις πρωτα μεγεθος ,τεχνολογια panel για την χρηση σου και μετα ολα τα υπολοιπα

μια χαρα αγορα κανατε και μην ακουτε τον καθε ασχετο που αναμασα μαρκες και τσιτατα χωρις να ξερει τι αγοραζει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...