Προς το περιεχόμενο

Θύμα hacking η OnePlus για δεύτερη φορά


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, pao13 είπε

συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες !!

 

Εννοείται ότι συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες πόσο μάλλον στον Κινέζο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pacahontas III milagros είπε

νταξη ποσο πια κονσερβοσουρωτηρια τα Android....?

Από ορθογραφία σκίζουμε βλέπω και από ανάγνωση μια από τα ίδια .. Διαβάζουμε πρώτα τι λέει το άρθρο και μετά γράφουμε σωστά ελληνικά ...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρυβουν και δεν το λενε...ζουν αναμεσα μας ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙ  ΣΙΝΑΙΛΗΝΟΙ

.η χαβαι χακαρε την oneplus  και εστειλε dummy  παραγγελιες για 50000 συσκευες. Η  oneplus τις εστειλε παγκοσμιως σε random παραληπτες, μεταξυ αυτων και σε μενα,και βεβαια δεν πληρωθηκε ποτε διοτι και οι τραπεζικοι λογσμοι ειχαν χακαρισθει που εδειχναν μαιμου οτι και καλα ηταν εξωφλημενα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Εάν κάποιο e-mail δεν έχει έρθει ακόμη στα εισερχόμενά σας, μπορείτε να υποθέσετε πως τα στοιχεία σας δεν εκτέθηκαν


Υπάρχει κάποιος στο forum που να χει λάβει κάποιο σχετικό email? Προσωπικά όχι.

Γράφει πουθενά πόσοι λογαριασμοί εκτέθηκαν;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Το κρυβουν και δεν το λενε...ζουν αναμεσα μας ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙ  ΣΙΝΑΙΛΗΝΟΙ

.η χαβαι χακαρε την oneplus  και εστειλε dummy  παραγγελιες για 50000 συσκευες. Η  oneplus τις εστειλε παγκοσμιως σε random παραληπτες, μεταξυ αυτων και σε μενα,και βεβαια δεν πληρωθηκε ποτε διοτι και οι τραπεζικοι λογσμοι ειχαν χακαρισθει που εδειχναν μαιμου οτι και καλα ηταν εξωφλημενα....

?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Antretng είπε


Υπάρχει κάποιος στο forum που να χει λάβει κάποιο σχετικό email? Προσωπικά όχι.

Γράφει πουθενά πόσοι λογαριασμοί εκτέθηκαν;

https://www.oneplus.com/gr/support/faq22119102?awc=10855_1574625827_c7cbaee3bc76781027e1848d4d7d8e4d&utm_source=aw&utm_medium=affiliate&utm_campaign=Editorial+Content&utm_term=103504&utm_content=0

Όποιος λογαριασμός παραβιάστηκε, δέχθηκε mail από την Oneplus. Εάν δεν σου έχουν στείλει τίποτα, είσαι ασφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Antretng είπε


Υπάρχει κάποιος στο forum που να χει λάβει κάποιο σχετικό email? Προσωπικά όχι.

Γράφει πουθενά πόσοι λογαριασμοί εκτέθηκαν;

Ναι μεγα γαργαλητη των Gcams,εσκασε και σε πολλους που ψωνιζουν κατευθειαν απο το site οπως εγω.
Μιλησα με το live chat και μου εβαλε την κασετα για το bug bounty προγραμμα τους κλπ.Επισης οντως υπηρχε αυξημενη ροη Phishing emails κατευθειαν στο email χωρις πολλαπλους senders αλλα και μαζι με αλλους Ελληνες στην κοινοποιηση
Η εικόνα ίσως περιέχει: κείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

Ναι μεγα γαργαλητη των Gcams,εσκασε και σε πολλους που ψωνιζουν κατευθειαν απο το site οπως εγω.
Μιλησα με το live chat και μου εβαλε την κασετα για το bug bounty προγραμμα τους κλπ.Επισης οντως υπηρχε αυξημενη ροη Phishing emails κατευθειαν στο email χωρις πολλαπλους senders αλλα και μαζι με αλλους Ελληνες στην κοινοποιηση
Η εικόνα ίσως περιέχει: κείμενο

Γαργαλητη λέει :lol:

Πω πακέτο. Εμένα δεν μου ήρθε κάτι. Βέβαια η τελευταία αγορά που έκανα από το site ήταν πριν κάνα χρόνο. Δεν ξέρω αν έχει σχέση με το πότε έκανες τελευταία αγορά. Αν εκτέθηκαν λογαριασμοί που κάναν πιο πρόσφατα αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ZaChris είπε

oneplus: NEVER SETTLE
hackers: well 

ειναι φτηνα λένε και vfm... δε κοιτανε να δωσουν λιγα λεφτά παραπάνω να ψωνισουν από καμια σοβαρή εταιρεία παρα κανουν οικονομία σε λιγα ευρω και μετα απο λιγο διαρρέει μέχρι και η τρύπια καλτσα που φοράνε 

 

 

σουρωτήριιιιι

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

ειναι φτηνα λένε και vfm... δε κοιτανε να δωσουν λιγα λεφτά παραπάνω να ψωνισουν από καμια σοβαρή εταιρεία παρα κανουν οικονομία σε λιγα ευρω και μετα απο λιγο διαρρέει μέχρι και η τρύπια καλτσα που φοράνε 

σουρωτήριιιιι

Ρε καλτσέμπορα εσύ τι χαίρεσαι; :P Στη τελική λίγα σου φαίνονται τα 750 ευρω; 

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκινήσει καλά η εβδομάδα, προτείνω στους διαχειριστές να ανεβάσουν ακόμη μια φορά την είδηση αντικαθιστώντας όνομα και φωτογραφίες OnePlus με της Apple.

(..με τ’ απαραίτητο disclaimer..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...