Προς το περιεχόμενο

NIkon D750 > 799 euros!


andress

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Πάντως κρίμα τέτοια μηχανή να μην έχει σταθεροποίηση στο σώμα.

καμια νικον δεν εχει μαν μου - παρε σονυ νομιζω για τετοια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

18-105 στα 200 ευρώ 

Αυτος ειναι για crop μηχανες δεν κανει στη συγκεκριμενη.

Εγω πηρα τον 24-120 f4.Υπαρχει και ο πιο παλιος 24-120 με μεταβλητο διαφραγμα που τον βρισκεις πολυ φθηνα μεταχειρισμενο. Τωρα αλλους φακους και ο 24-70 ειναι εξαιρετικος αλλα ανεβαινει η τιμη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Castiel είπε

Ποιον θα θεωρούσατε ως ιδανικό πρώτο φακό για all around χρήση για την συγκεκριμενη μηχανη;

Θα συμφωνήσω με τον murcielago580 και θα προτείνω σε Nikon τον 24-85mm f/3.5-3.5G E VR AF-S, ο οποίος κάνει τα μισά από τον 24-120mm, κάτι λογικό λόγω μικρότερου εύρους ζουμ. Όσοι μπόρεσαν να πάρουν το κιτ D750+Nikkor 24-120 στα 1300€ ακόμα καλύτερα γιατί ήταν πολύ καλή προσφορά κι αυτή.

Εναλλακτική πρόταση σε τρίτο κατασκευαστή με επίσης πιο προσιτή τιμή θα πρότεινα τον Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM. Ως τιμή και εύρος ζουμ, μεταξύ 24-85 και 24-120, αλλά με σταθερό διάφραγμα f/4 και αυτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Τραγικός Κωτσόβολος. Κάνω παραγγελία 28/11 και μου λένε θα την αποστείλουν 10/12.

mediamarkt ακομα πιο τραγικο... δεν λεει καν ημερομηνια. "Δινανε" χωρίς καν απόθεμα προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλο μαγαζι το οποιο πουλα αποκλειστικά φωτογραφικα ειδη και απο το οποιο εκανα εγω την αγορά μου με.πληρωμη μαλιστα ολοκληρου του ποσου προκαταβολικά ακομα στέλνει... απο τις 28/11 με πανε απο μερα σε μερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να βρούνε τόσες μηχανές; Πουλήθηκαν πάνω από 1000 κομμάτια. Εγώ δεν πιστεύω να τις έχει ούτε η NIKON τόσες. Γιαυτό κόλλησαν όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lefta_yparxoun είπε

που να βρούνε τόσες μηχανές; Πουλήθηκαν πάνω από 1000 κομμάτια. Εγώ δεν πιστεύω να τις έχει ούτε η NIKON τόσες. Γιαυτό κόλλησαν όλοι

Αυτο δεν ειναι πρόβλημα μου, ειναι δικό τους, ειδικα οταν αναφερουν παραδοση σε 1 εως 3 ημερες επρεπε να έχουν στοκ, αλλιως γιατί ζητάνε προκαταβολικά (στην περίπτωση μου) ολο το ποσο; Με τα λεφτα των αλλων εμπόριο δεν γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cygnus είπε

Τραγικός Κωτσόβολος. Κάνω παραγγελία 28/11 και μου λένε θα την αποστείλουν 10/12.

Εγώ ήμουν τυχερός, αν και έκανα την παραγγελία από κωτσοβολο την Παρασκευή έδειχνε ότι δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και παρόλα αυτά Δευτέρα στάλθηκε και είναι στην κουριερ έτοιμη για παραλαβή. Αλλά ο φακός που παράγγειλα θα μου έρθει και εμένα 12/12 δυστυχώς. Έτσι είναι τέτοιες μέρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...