Προς το περιεχόμενο

NIkon D750 > 799 euros!


andress

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

8α ειναι κροπ ρε συ- αλλο φουλ αλλο κροπ εχει κροπ mode απλα.

Ξερω τι εννοεις, ΑΛΛΑ.

Ο συγκεκριμενος 35ρης ειναι ενας απο τους ελαχιστους DX φακους (μαζι με τον 11-16) που δουλευουν κανονικα ως FX σε σωμα FX

τον εχω δοκιμασει και εγω ο ιδιος στην D600 που ειχα τοτε.

Εχει ενα ανεπαισθητο vignetting στις ακρες που μειωνεται πολυ οσο κλεινεις το διαφραγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ntinaras είπε

Ξερω τι εννοεις, ΑΛΛΑ.

Ο συγκεκριμενος 35ρης ειναι ενας απο τους ελαχιστους DX φακους (μαζι με τον 11-16) που δουλευουν κανονικα ως FX σε σωμα FX

τον εχω δοκιμασει και εγω ο ιδιος στην D600 που ειχα τοτε.

Εχει ενα ανεπαισθητο vignetting στις ακρες που μειωνεται πολυ οσο κλεινεις το διαφραγμα.

θα μεινω χωρις λεφτα αυτην την παρασκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Ξερω τι εννοεις, ΑΛΛΑ.

Ο συγκεκριμενος 35ρης ειναι ενας απο τους ελαχιστους DX φακους (μαζι με τον 11-16) που δουλευουν κανονικα ως FX σε σωμα FX

τον εχω δοκιμασει και εγω ο ιδιος στην D600 που ειχα τοτε.

Εχει ενα ανεπαισθητο vignetting στις ακρες που μειωνεται πολυ οσο κλεινεις το διαφραγμα.

Τον έχω δοκιμάσει και δουλεύει όπως λέει και ο ntinaras σε FX mode χωρίς crop. Εξαιρετικός φακός που δουλεύει φανταστικά σε fx σώματα, με τρομερό αποτέλεσμα για τα 149ε που κοστίζει καινούριος αυτή τη στιγμή.

Επίσης ξεδιπλώθηκε η ποιότητα του 80-200 f2.8 push pull που είχα τρία χρόνια με την D3200. Άλλο πράγμα τώρα στην D750..

Προς το παρόν δείχνει να την έχει και ο cptpapadakis με διαθεσιμότητα 1-3 μέρες στα 799€ για όποιον δεν πρόλαβε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ έχει τον DX ΝΙΚΚΟR 35mm 1.8 που αναφέρθηκε παραπανω 150-20cashback=130ευρω και τον DX ΝΙΚΚΟR 10-20mm (που επισης αναφερει ο ken rockwell ότι δουλεύει σε fx camera έως 13mm) 275-50cashback=225ευρω. Νομίζω ότι οι τιμές είναι αρκετά καλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, paganiko είπε

ο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ έχει τον DX ΝΙΚΚΟR 35mm 1.8 που αναφέρθηκε παραπανω 150-20cashback=130ευρω και τον DX ΝΙΚΚΟR 10-20mm (που επισης αναφερει ο ken rockwell ότι δουλεύει σε fx camera έως 13mm) 275-50cashback=225ευρω. Νομίζω ότι οι τιμές είναι αρκετά καλές

To cashback έχει υπολογιστεί ήδη σε αυτές τις τιμές... Μην το ξαναβάζετε!! (Καλά θα ήταν..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το cashback έχει αφαιρεθεί ήδη στις τιμές που βλέπεις. 
 

Το cashback η Nikon το αφαιρεί κατευθείαν από την τιμή, σε σχέση πχ με canon που την αγοράζεις, στέλνεις τα απαραίτητα δικαιολογητικά και σου επιστρέφουν σε λογαριασμό σου το ποσό του cashback.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σαςβλεπω πολυ ψαγμενους με τους φακους γενικοτερα.....εγω πηρα για την 750 μου τον 24-120 f4 λογω κοστους του 28-70. Ποιον αλλον εχετε να προτενετε? για πχ ο 35αρης dx ειναι αρκετα φθηνος αλλα μηπως καλυτερα θα ηταν ο 50 1.8 που κανει 30 περιπου ευρω παραπανω?

Σορρυ λιγο offtopic αλλα δεν νομιζω να πειραζει...

1 λεπτό πριν, APPLEGEEK είπε

Απλά δεν ξέρω να πάρω 750 η 7500?

Ειλικρινα δεν ξερω γτ το σκεφτεσαι....750 με κλειστα ματια με αυτη την τιμη φιλε μου.Δεν βγαινουν τετοιες προσφορες σε full frame καθε μερα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, murcielago580 είπε

Επειδη σαςβλεπω πολυ ψαγμενους με τους φακους γενικοτερα.....εγω πηρα για την 750 μου τον 24-120 f4 λογω κοστους του 28-70. Ποιον αλλον εχετε να προτενετε? για πχ ο 35αρης dx ειναι αρκετα φθηνος αλλα μηπως καλυτερα θα ηταν ο 50 1.8 που κανει 30 περιπου ευρω παραπανω?

Σορρυ λιγο offtopic αλλα δεν νομιζω να πειραζει...

50 για φουλ εννοείται 

2 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Επειδη σαςβλεπω πολυ ψαγμενους με τους φακους γενικοτερα.....εγω πηρα για την 750 μου τον 24-120 f4 λογω κοστους του 28-70. Ποιον αλλον εχετε να προτενετε? για πχ ο 35αρης dx ειναι αρκετα φθηνος αλλα μηπως καλυτερα θα ηταν ο 50 1.8 που κανει 30 περιπου ευρω παραπανω?

Σορρυ λιγο offtopic αλλα δεν νομιζω να πειραζει...

Ειλικρινα δεν ξερω γτ το σκεφτεσαι....750 με κλειστα ματια με αυτη την τιμη φιλε μου.Δεν βγαινουν τετοιες προσφορες σε full frame καθε μερα.....

Απλα άκουσα για 3 recall 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

Απλά δεν ξέρω να πάρω 750 η 7500?

Και ετσι για να δεις λιγο....το e-infin ειναι ισως το πιο φθηνο καταστημα για φωτογραφικες.τουλαχιστον απο οσο ξερω εγω.δες λιγο τιμες για την 7500

https://www.e-infin.com/eu/item/3326/nikon_d7500_digital_slr_camera_body_only_kit_box

Την 750 ομως δεν την εχει κατεβασει.την εχει οσο κανονικα θα ειχε και εδω χωρις το bf

https://www.e-infin.com/eu/item/2338/nikon_d750_digital_slr_camera_body_only

Για οποιον ενδιαφερεται εχει και φακους σε πολυ καλες τιμες.και μαλιστα απο ευρωπαικη αποθηκη για αποφυγη τελωνειου.

Και για φακο....λογικα μπορει καποιος να παρει και τον 50mm f1.8 d?που ειναι πιο παλιος αλλα παλι εχει autofocus?

7 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

50 για φουλ εννοείται 

Απλα άκουσα για 3 recall 

Στην 1η η 2η σελιδα καποιος εβαλε λινκ για να ελεγξεις το serial number για το αν ειναι στα μοντελα που εχει γινει ανακληση.εμενα δεν ειναι που κοιταξα.

Και στο κατω κατω και να εχεις ελλατωμματικο τι εγινε?αφου σε καλυπτει απολυτα η εγγυηση.μην το σκεφτεσαι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, murcielago580 είπε

Και ετσι για να δεις λιγο....το e-infin ειναι ισως το πιο φθηνο καταστημα για φωτογραφικες.τουλαχιστον απο οσο ξερω εγω.δες λιγο τιμες για την 7500

https://www.e-infin.com/eu/item/3326/nikon_d7500_digital_slr_camera_body_only_kit_box

Την 750 ομως δεν την εχει κατεβασει.την εχει οσο κανονικα θα ειχε και εδω χωρις το bf

https://www.e-infin.com/eu/item/2338/nikon_d750_digital_slr_camera_body_only

Για οποιον ενδιαφερεται εχει και φακους σε πολυ καλες τιμες.και μαλιστα απο ευρωπαικη αποθηκη για αποφυγη τελωνειου.

Και για φακο....λογικα μπορει καποιος να παρει και τον 50mm f1.8 d?που ειναι πιο παλιος αλλα παλι εχει autofocus?

Στην 1η η 2η σελιδα καποιος εβαλε λινκ για να ελεγξεις το serial number για το αν ειναι στα μοντελα που εχει γινει ανακληση.εμενα δεν ειναι που κοιταξα.

Και στο κατω κατω και να εχεις ελλατωμματικο τι εγινε?αφου σε καλυπτει απολυτα η εγγυηση.μην το σκεφτεσαι!

μαλλον χτυπαω αλλα εως 20 του μηνα 8α ειμαι απενταρος χαχαχα

ο 35 σιγουρα παιζει? λεω για 50 και για ποτραιτα 

απο την αλλη σκεπτομαι το εξης παιδια

ολοι παιζουμε στα κινητα , δηλαδη ολοι 8α βλεπουν της φωτο μου στο κινητο

ΑΡΑ ποιο το νοημα να αλαξω την 3100? ιδια ποιότητα 8α ειναι 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Παπαδάκη και δε δέχεται πληρωμή με πιστωτική και δόσεις. Βέβαια με παραγγελία μέσω internet η πληρωμή πάει με Viva Wallet. Ξέρετε αν εκεί γίνονται δόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cygnus είπε

Μίλησα με Παπαδάκη και δε δέχεται πληρωμή με πιστωτική και δόσεις. Βέβαια με παραγγελία μέσω internet η πληρωμή πάει με Viva Wallet. Ξέρετε αν εκεί γίνονται δόσεις;

και εγω μολις του μιλησα 250 μηχανες εφυγαν σημερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...