Προς το περιεχόμενο

Star Wars με ποια σειρα


kjtzemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι «η κοινή συνισταμένη είναι η φαντασία», είναι λίγο λιγότερη γενικότητα από το ότι «η κοινή συνισταμένη είναι ότι μιλάμε για ταινίες».

Τέσπα, να 'χαμε να λέγαμε.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

Οι ταινίες του Μιγιαζάκι είναι για παιδιά;; Θα μπορούσε να υποστηρίξει κάποιος πως είναι για όλη την οικογένεια, περισσότερο ενήλικες μάλιστα και απ'τις ταινίες της Pixar εγώ θα έλεγα, αλλά για παιδιά όμως;; Μήπως είσαι απ'αυτούς τους εντελώς άσχετους που νομίζουν πως καρτούν = για παιδιά;;

Πάντως έχει ενδιαφέρον για'μενα πως διάλεξες να μου την μπεις για τον Μιγιαζάκι (σφάλμα... εγώ θα διάλεγα τα Alien ή το Blade Runner στην θέση σου) που νομίζω πως στο είδος του είναι σαν να μιλάς για τον Κουροσαβα, τον Φελίνι, τον Χιτσκοκ κλπ. Μιλάμε για έναν απ'τους ελάχιστους εν ζωή δημιουργούς με αρχίδια. 

Μεγαλύτερο ενδιαφέρον βέβαια έχει το γεγονός πως διάφοροι δεν καταλαβαίνουν πως άλλοι μπορεί να έχουν διαφορετική άποψη απ'τους ίδιους και ψάχνουν να βρουν την παραμικρή αφορμή για να γράψουν κάτι. Περαστικά. :)

Η κοινή συνισταμένη επειδή κάποιοι μοιάζουν να αναρωτιούνται είναι η φαντασία. Ναι είπα να μην αναφέρω π.χ. το legend of galactic heroes που είναι ακριβώς στο ίδιο είδος (space opera). Όχι πως θα έπαιζε καννα ρόλο τι θα έβαζα με εσάς αλλά να'χαμε να λέγαμε.

Όταν γράφεις δεν έχω δει Μιγιαζάκι, άρα εδώ μπορεί και να έχεις δίκιο, και ο άλλος σου απαντάει πως τολμάς και έχεις τέτοια γνώμη για Μιγιαζάκι, γιατί διάλεξες αυτόν να μου την μπεις και δεν μπορείς να καταλάβεις ότι ο άλλος έχει άλλη άποψη και γράφεις μόνο για να γράψεις.

Περαστικά κι από μένα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και απο τα animated τα clone wars/rebels  εχει αρκετα επεισοδια που αξιζει να δεις, ιδιως αυτα με τις nightsisters/maul ή και το mandalore arc. αντιθετα με το resistance που παιζει τωρα και ειναι απαραδεκτο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 6:11 ΠΜ, xavier είπε

το resistance που παιζει τωρα και ειναι απαραδεκτο....

Ειναι τοσο χαλι? Αυτο δεν το ειδα ακομα αλλα το εχω στη λιστα. Εκτος απο το clone wars και το Rebels αξιζει να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειναι τοσο χαλι? Αυτο δεν το ειδα ακομα αλλα το εχω στη λιστα. Εκτος απο το clone wars και το Rebels αξιζει να δεις

το clone wars περισσοτερο, αλλα ακομα και το rebels απευθυνοταν περισσοτερο σε sw fans , το resistance απευθυνεται σε παιδακια...το art direction ειναι καλο btw...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 hours ago, zvarthangalos said:

Είδα το 4 5 6 1 2 3 τι λέτε να δω το Rogue One η να συνεχίσω να δώ τα υπόλοιπα;

RO, μετά τα υπόλοιπα.

Ιδανικά μετά το RO πρέπει να ξαναδείς τα 4-5-6 για να γίνει σωστά η δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...