Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/11/2019 στις 12:43 ΜΜ, tzach1 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι οκ με σύστημα 

I5-4690

8gb RAM

550w PSU

Ναι μια χαρα ισορροπημένο συστηματακι βγαινει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχει λάβει κάποιος μέχρι στιγμής mail με τους κωδικούς;

Αγορά της κάρτας 25-11 και ενω τους έχω ενοχλησει τηλεφωνικά και πήγα και σήμερα από κατάστημα τπτ ακόμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους δεν προλαβαν θα πω οτι

H RX 5500 που βγαίνει 12 Δεκεμβρη και οι παραλλαγες της RX 5500 (XT),RX 5550 (XT) θα αντικαταστήσουν τα μοντέλα της σειράς RX 570 /RX580 / RX590

  3DMark Fire Strike Shadow of the Tomb Raider Far Cry 5 Power consumption
AMD RX 5500 (OEM) 12111 59 fps 72 fps 133 W
Sapphire RX 580 Nitro + 12744 65 fps 75 fps 207 W
Gigabyte GTX 1660 OC 12525 69 fps 85 fps 128 W

Μάλλον θα είναι εδω στις γιορτες, γι'αυτό ξεφορτώνουν rx570/rx580/rx590

Tιμες επειδη στο Ελλαδισταν τις τσιμπαν  απο 150ευρώ λογικα αυτές με 4gb απο 180-200 οι 8gb/απο 200-250 ευρω και πάνω 5500xt με 8gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tantalord είπε

Παιδιά έχει λάβει κάποιος μέχρι στιγμής mail με τους κωδικούς;

Αγορά της κάρτας 25-11 και ενω τους έχω ενοχλησει τηλεφωνικά και πήγα και σήμερα από κατάστημα τπτ ακόμα.....

Kαι με την δικιά μου το ίδιο. Λογικά έγινε χαμός αυτές τις μέρες. Αν δεν μου στείλουν το κωδικό τις επόμενες 2-3 μέρες θα τους στείλω email. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο μηνα σε ολους , προσπαθω από χθες να ενεργοποιησω τους κωδικούς για το παιχνιδι. 

ο κωδικος τους παιχνιδιού βγαζει το εξης

Coupon code is waiting to be activated. Please contact our support team.

If you feel you have received this message in error, please contact support.

 

το 3 μηνο game  pass κωδικο τον εχει παρει αλλα ακομα δεν τον εχω ενεργοποιησει. μηπως πρωτα πρεπει να ενεργοποιησω το 3μηνο game pass και μετα να βαλω το κουπονι για το game

please μια βοηθεια

Coupon code is waiting to be activated. Please contact our support team.

If you feel you have received this message in error, please contact support.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hardwareras είπε

καλο μηνα σε ολους , προσπαθω από χθες να ενεργοποιησω τους κωδικούς για το παιχνιδι. 

ο κωδικος τους παιχνιδιού βγαζει το εξης

Coupon code is waiting to be activated. Please contact our support team.

If you feel you have received this message in error, please contact support.

το 3 μηνο game  pass κωδικο τον εχει παρει αλλα ακομα δεν τον εχω ενεργοποιησει. μηπως πρωτα πρεπει να ενεργοποιησω το 3μηνο game pass και μετα να βαλω το κουπονι για το game

please μια βοηθεια

Coupon code is waiting to be activated. Please contact our support team.

If you feel you have received this message in error, please contact support.
 

Φίλε μου πρέπει από την φόρμα επικοινωνίας να τους στείλεις την απόδειξη αγοράς σε φωτογραφία.

Επεξ/σία από ThanosWF
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Από τις 2 υλοποιήσεις που έβγαλε το plaisio δε πρόλαβα την γαλάζια και πήρα την μαύρη. Η διαφορά τους από το site της Sapphire φαίνεται να είναι (υπέρ της γαλάζιας): 

1. Engine Clock: Up to 1560 MHz vs 1545 MHz

2. Memory Clock: 8400 MHz Effective vs 8000 MHz

Φαντάζομαι ότι για έναν απλό χρήστη τα παραπάνω δεν κάνουν καμία απολύτως διαφορά... ακόμα κ για μελλοντική χρήση, σωστά?

Είμαι με CPU 2600Χ κ 1x16GB RAM Ballistix κ κυρίως παίζω pro (efootball 2020). 

 

Υ.γ.: Το παιχνίδι παίζει να βρω να το πουλήσω? σε τι τιμή να το δώσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λίγο δύσκολο να δώσεις το παιχνίδι διότι για να γίνει redeem περνάει το pc από product verification, κοινώς τσεκάρει αν το pc φοράει την κάρτα (Δεν ξέρω αν τσεκάρει για το συγκεκριμένο μοντέλο ή γενικά για amd)

Επεξ/σία από Liakos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news έστειλα mail για να τους υπενθυμίσω να μου στείλουν τον κωδικό και (άκουσον άκουσον) μου είπαν ότι πρέπει να ξαναπάω στο κατάστημα με το παραστατικό ανα χείρας...

ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσες μέρες που βλέπω άτομα να λένε που ακόμα δεν πήραν τα κουπόνια, κρατιέμαι να μη μιλήσω γιατί δεν ξέρω αν βγαίνουμε και offtopic.

Είναι απαράδεκτοι εκεί στο Πλαίσιο που κάνουν τόσο την πάπια για δύο κουπόνια, δηλαδή έλεος τόσο στα τέτοια τους; Τα κουπόνια πάνε πακέτο με το προϊόν, είναι μέσα στην τιμή και πρέπει να τα παίρνεις κατευθείαν. Παιδιά μην τους στέλνετε mail, πάρτε τηλ πείτε όνομα και τα λοιπά και πιέστε τους να σας τα στείλουν με email. Εγώ στο τηλ τους είπα ότι ζήτησα τα κουπόνια στο κατάστημα και δεν ξέρανε τίποτα, οπότε δεν θα ξαναπάω στο κατάστημα, να μου τα στείλετε με mail. Μέσα σε μία ώρα μου στείλανε.

Όταν έχεις τα κουπόνια: Για redeem μπαίνεις στη σελίδα amdrewards από το pc που έβαλες την κάρτα, κατεβάζεις το product verification tool, τσεκάρει αν φοράς την κάρτα και μετά κάνεις redeem τα κουπόνια. Το κουπόνι για το xbox game pass εξαργυρώθηκε και ενεργοποιήθηκε έυκολα, για το άλλο για το παιχνίδι μου ζήτησε να στείλω στο support screenshot απόδειξης αγοράς ΚΑΙ κουπονιού και μετά από λίγες μέρες εξαργυρώθηκε και αυτό. Η ενεργοποίηση γίνεται από την πλατφόρμα της amdrewards δεν σου δίνει key.

Επεξ/σία από Liakos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απόδειξη οκ αλλά την απόδειξη κουπονιού τι εννοείς? Το e mail που έστειλε το πλαίσιο. Από το Σάββατο ακόμα περιμένω να μου κάνουν activate τον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Είναι λίγο δύσκολο να δώσεις το παιχνίδι διότι για να γίνει redeem περνάει το pc από product verification, κοινώς τσεκάρει αν το pc φοράει την κάρτα (Δεν ξέρω αν τσεκάρει για το συγκεκριμένο μοντέλο ή γενικά για amd)

Άρα κάθε φορά που δίνεται hardware + game pass, τι γράφουν πολλοί σχόλια τύπου «συμφέρει, πουλάς και το παιχνίδι και βγαίνει πιο φθηνά» κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα είναι λίγο δύσκολο όχι ότι δε γίνεται, που και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται, πάντως αν γίνεται θα πρέπει να συνδεθείς στο amdrewards από το pc που έβαλες την κάρτα και να κάνεις redeem το κουπόνι, όταν εξαργυρωθεί το κουπόνι και θα έχει κουμπί activate θα πρέπει το άλλο άτομο να σου δώσει username/pass από το uplay account του (αν μιλάμε για το ghost recon, με το borderlands 3 δεν ξέρω σε ποια πλατφόρμα ενεργοποιείς) να συνδεθείς με τα δικά του στοιχεία μέσω amdrewards στο uplay για να ενεργοποιηθεί το game στον λογαριασμό του. Ή να του δώσεις εσύ user/pass από το amdrewards και να κάνει αυτός activate αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν ξέρω αν το amdrewards πάρει πρέφα ότι συνδέθηκε από άλλο pc και ρίξει άκυρο. Άρα ναι φαντάζει λίγο δύσκολο να πουλήσεις έτσι κάποιο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...