Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά το game bundle πως το εξαργυρώνεις;

Δοκίμασα σε αυτή την σελίδα https://www.amdrewards.com να πάρω την προσφορά αλλά με την κάρτα που αγόρασα από το Πλαίσιο δεν μου έδωσε κωδικό....🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Tantalord είπε

Ρε παιδιά το game bundle πως το εξαργυρώνεις;

Δοκίμασα σε αυτή την σελίδα https://www.amdrewards.com να πάρω την προσφορά αλλά με την κάρτα που αγόρασα από το Πλαίσιο δεν μου έδωσε κωδικό....🙄

Νομίζω σου έρχεται με email 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Ρε παιδιά το game bundle πως το εξαργυρώνεις;

Δοκίμασα σε αυτή την σελίδα https://www.amdrewards.com να πάρω την προσφορά αλλά με την κάρτα που αγόρασα από το Πλαίσιο δεν μου έδωσε κωδικό....🙄

Eρχεται mail κουμπωνεις την καρτα στο συστημα ωστε να γινει το verification με το tool και επειτα μεσω amd awards περνεις το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ερωτηση 

το memory clock που λεει 2000 ειναι λαθος?Γιατι βλεπω αλλες καρτες σε αυτα τα χρηματα ειναι ολες 7000-8000

Σωστό είναι. 2000*4=8000MHz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , θα ήθελα μία γνωμούλα από αυτούς που την αγόρασαν. Κυρίως πως τα πάει από θερμοκρασίες.

Από τις λίγες φορές που βρίσκομαι σε δίλημμα ... να την τσιμπήσω ή να περιμένω καμία GTX 1660 S από amazon την παρασκευή; Βοηθάτε με συμφορουμίτες 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tomtsir είπε

Παιδιά , θα ήθελα μία γνωμούλα από αυτούς που την αγόρασαν. Κυρίως πως τα πάει από θερμοκρασίες.

Από τις λίγες φορές που βρίσκομαι σε δίλημμα ... να την τσιμπήσω ή να περιμένω καμία GTX 1660 S από amazon την παρασκευή; Βοηθάτε με συμφορουμίτες 🤔

Εγώ είμαι υπέρ της 1660 super.

Και πιο γρήγορη, και πιο δροσερή .

Αρκει να υπάρξει βέβαια προσφορά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι που παρατηρώ, καλό θα ήταν όσοι ρωτάτε ποια κάρτα να πάρετε να λέτε και χαρακτηριστικά 2 τίτλους παιχνιδιών που σας ενδιαφέρουν. Η απόδοση διαφέρει από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vadergr είπε

Εγώ είμαι υπέρ της 1660 super.

Και πιο γρήγορη, και πιο δροσερή .

Αρκει να υπάρξει βέβαια προσφορά .

Εκεί είναι το θέμα... εάν δεν υπάρξει τίποτα , μετά θα μείνω χωρίς καρτούλα εάν δεν ισχύει ακόμα η προσφορά της RX 590... Αν και περιμένω να ακούσω και την άποψη αυτών που την πήραν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Παιδιά , θα ήθελα μία γνωμούλα από αυτούς που την αγόρασαν. Κυρίως πως τα πάει από θερμοκρασίες.

Από τις λίγες φορές που βρίσκομαι σε δίλημμα ... να την τσιμπήσω ή να περιμένω καμία GTX 1660 S από amazon την παρασκευή; Βοηθάτε με συμφορουμίτες 🤔

Την είχα παλαιότερα.Μια χαρά η καλύτερη υλοποίηση σε 580/590.Με ελαφρύ undervolt ρύθμιση στροφών 1600-1700rpm και σχετικά καλό airflow στο κουτί θα παίζει μεταξύ 62-68 βαθμούς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Eρχεται mail κουμπωνεις την καρτα στο συστημα ωστε να γινει το verification με το tool και επειτα μεσω amd awards περνεις το παιχνιδι.

Μάλλον επειδή την αγόρασα από φυσικό κατάστημα δεν μου ήρθε το email.
Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δώ αν θα βγάλω άκρη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tantalord είπε

Μάλλον επειδή την αγόρασα από φυσικό κατάστημα δεν μου ήρθε το email.
Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δώ αν θα βγάλω άκρη.....

Εφοσον το δικαιουσαι να παρεις και να σε δωσουν και ενα απο τα 2 παιχνιδια και το τριμηνο Game pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Pansar24 είπε

To 8400 που αναφερεται στα χαρακτηριστικα σε skroutz-amazon και λοιπα πως προκυπτει?

Η GDDR5 μεταφέρει 4 bit σε κάθε παλμό οπότε το effective bandwidth είναι 4πλασιο από την συχνότητα λειτουργίας. Το ίδιο συμβαίνει και στις κανονικές μνήμες όπου η κανονική συχνότητα λειτουργίας είναι η μισή από την ονομαστική, πχ οι 3200 έχουν πραγματική συχνότητα 1600MHz. Αν δεις στο cpu-z στο SPD έχει το JEDEC spec και το Frequency που είναι μισό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...