Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tomtsir είπε

Εκεί είναι το θέμα... εάν δεν υπάρξει τίποτα , μετά θα μείνω χωρίς καρτούλα εάν δεν ισχύει ακόμα η προσφορά της RX 590... Αν και περιμένω να ακούσω και την άποψη αυτών που την πήραν...

Στο amazon.com την έχουν στα ~160USD οπότε λογικά δεν θα ξεπεράσει τα 180-190ε όταν θα έρθει και Στα Ευρωπαϊκά (πριν 3 μέρες ήταν το Official Launch). 

Σε αυτά τα λεφτά, παρόλο που η 590 έχει και το κουπονακι της με το παιχνίδι (πες - 20€) και πάλι θα την προτιμούσα. 

Σίγουρα δεν παίζει παιξει κάποια προσφορά (τουλάχιστον σημαντική) σε κάρτα που μόλις κυκλοφόρησε. Στο συγκεκριμένο budget όμως πιστεύω πως θα είναι η καλύτερη η επιλογή και λογικά η nvidia την έβγαλε γιατι μέχρι τώρα έτρωγε ξύλο από τις 580/570.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για όποιον ψάχνει άμεσα κάρτα για αναβάθμιση ή για να χτίσει νέο σύστημα είναι πολύ καλή η προσφορά - μη πω μονόδρομος.

Μιλάμε για την καλύτερη υλοποίηση σε σωστή τιμή και 3 χρόνια εγγύηση Πλαίσιο.

Εγώ πούλησα πρόσφατα την 570 μου σε φίλο και έπαθε πλάκα με το τι μπορεί να κάνει στα παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι,

Ενδιαφερουσα προσφορα και απο top ελληνικο καταστημα

Το σκεφτομαι για συστημα που εφτιαξα προ 4ετιας με cpu ι5 4690κ , 8gb ram,  amd radeon r9 200 series (δεν θυμαμαι ποια) Οθονη Dell U2515H σε 

κουτι με καλο airflow enthoo phanteks luxe 

 

** Δεν ενδιαφερομαι τοσο πολυ για συνεχες gaming (football manager με τις ωρες)  αλλα θελω ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ hitman 1- 2 να το παιζω ανετα και ευχαριστα

Αξιζει η αγορα του αλανια?? 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, antonis__19 είπε

Καλησπερα φιλοι,

Ενδιαφερουσα προσφορα και απο top ελληνικο καταστημα

Το σκεφτομαι για συστημα που εφτιαξα προ 4ετιας με cpu ι5 4690κ , 8gb ram,  amd radeon r9 200 series (δεν θυμαμαι ποια) Οθονη Dell U2515H σε 

κουτι με καλο airflow enthoo phanteks luxe 

** Δεν ενδιαφερομαι τοσο πολυ για συνεχες gaming (football manager με τις ωρες)  αλλα θελω ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ hitman 1- 2 να το παιζω ανετα και ευχαριστα

Αξιζει η αγορα του αλανια?? 

Δεν θα έχεις ιδιαίτερο θέμα με τον επεξεργαστή που έχεις πιστεύω. 

Πρόσεχε μόνο να έχεις καλό τροφοδοτικό (~500W). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, antonis__19 είπε

Καλησπερα φιλοι,

Ενδιαφερουσα προσφορα και απο top ελληνικο καταστημα

Το σκεφτομαι για συστημα που εφτιαξα προ 4ετιας με cpu ι5 4690κ , 8gb ram,  amd radeon r9 200 series (δεν θυμαμαι ποια) Οθονη Dell U2515H σε 

κουτι με καλο airflow enthoo phanteks luxe 

** Δεν ενδιαφερομαι τοσο πολυ για συνεχες gaming (football manager με τις ωρες)  αλλα θελω ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ hitman 1- 2 να το παιζω ανετα και ευχαριστα

Αξιζει η αγορα του αλανια?? 

Εννοείται φίλε μου.

Είχα μέχρι πρόσφατα την 570 ΝΙTRO+ και ήταν απίθανη σε όλα της.

Επιδόσεις, θερμοκρασία, θόρυβος. Επίσης έρχεται με Dual Bios, RGB και παιχνίδι δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KapaEpsilon είπε

Ζητάω κάτι πιο futureproof, το σύστημα είναι

Ryzen 2600x, 16gb ram, 450 mobo, RX570

Η 590 θα σε κρατήσει μέχρι Δεκέμβρη του '21.

Όχι πως δεν θα παίζει τα games που θα βγαίνουν μετά από εκείνη την ημερομηνία...αν καταδεχεσαι να παίζεις με 30-40 fps και όλα medium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για νέο σύστημα είχα βρει την MSI Radeon RX 580 8GB Armor OC στα 170€ με μεταφορικά με όλα. Φαντάζομαι ακυρώνω και πάω σε αυτή του τίτλου?

Έχω επιλέξει και AMD Ryzen 5 3600 Box

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίβω τα χέρια με την προσφορά, μαζί με το καμένο τροφοδοτικό του γιου μου, έδωσε έναυσμα για αναβάθμιση του ηρωικού 2600Κ, ο οποιος μετακομίζει το fortnite rig του, παρεα με την RX 480 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Phoenix7 είπε

Για νέο σύστημα είχα βρει την MSI Radeon RX 580 8GB Armor OC στα 170€ με μεταφορικά με όλα. Φαντάζομαι ακυρώνω και πάω σε αυτή του τίτλου?

Έχω επιλέξει και AMD Ryzen 5 3600 Box

Αν θες να κυμανθείς σε αυτό το εύρος τιμής, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Phoenix7 είπε

Για νέο σύστημα είχα βρει την MSI Radeon RX 580 8GB Armor OC στα 170€ με μεταφορικά με όλα. Φαντάζομαι ακυρώνω και πάω σε αυτή του τίτλου?

Έχω επιλέξει και AMD Ryzen 5 3600 Box

Εννοείται ακυρώνεις. Μιλάμε για την καλύτερη υλοποίηση. Η Armor είναι πολύ μέτριας ποιότητας υλοποίηση.

Επίσης, η 590 σε ορισμένα παιχνίδια τα πάει αρκετά καλύτερα από την 580. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Inler είπε

 Η 590 είναι κάπου 15-18% πιο γρήγορη 

 

7 ώρες πριν, mariosvav είπε

Msi 1660ti ή rx 590? 

Eνοητε αν και εγω απο 580 πηγα 590 ναι ειδα παντου διαφορες ειδικα στα 1440p τεραστεια κιολας...καλητερη χρονοι καλυτερη ψυξη 1560 ρολοι ειχα και την 1660 και πανδισα σε 1700 ρυζεν την εδωσωα 150 ευρω να φυγη μακρια μου ! 590 και  ultra wide kai 1440p  Ολες η συγκρυσεις μου  εγιναν με ενα παιχνιδι μονο.....Crysis 3 pragmatiko paixnidh 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολυ παλιά μητρική (συγκεκριμένα την https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-EP45-DS3L-rev-10#ov) θα είναι συμβατή η κάρτα;  Στους επόμενους μήνες θα αλλάξω και μητρική,ραμ και επεξεργαστή αλλά αφου βγήκε η προσφορά τώρα λέω να τη χτυπήσω και να τη λειτουργώ μέχρι τότε

Επίσης μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος το εξής μιας και είμαι λίγο άσχετος: Κοιτώντας στο σκρουτζ, οι κάρτες της ΑΜΔ φαίνεται να έχουν θεωρητική μέγιστη ανάλυση 5Κ ενώ κάρτες της ΝΒΙΝΤΙΑ με μικρότερες απαιτήσεις σε τροφοδοσία να έχουν 7Κ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koumpakiass είπε

Σχεδόν ίδιες κάρτες σε επιδόσεις. (πολυ οριακά καλύτερη η 1660)

(Τσέκαρε εδώ αν θες https://www.gpucheck.com/compare/amd-radeon-rx-590-vs-nvidia-geforce-gtx-1660/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/ )

Τα πλεονεκτήματα της 1660 η μικρή κατανάλωση σε ρεύμα και οι χαμηλότερες θερμοκαρίες.

Τα πλεονεκτήματα  της rx590 , τα  20 ευρώ που είναι φτηνότερη και η εγγύηση από μεγάλο κατάστημα.

Για ξανα κοιτα καλυτερα 1660 κλανει ειδιακ σε μεγαλες αναλυσεις.....την ειχα και την εδωσα 150 ευρω  τοσο  καλη ηταν ...590  και ειμαι  σουπερ  με 1700 ρυζεν και παιζω παιχνιδια οχι  κομιξ..αλλα τ αποιο βαρια π.χ crysis3 h 590 +13 fps apo 1660 poy thn eixa δεν λεω  για μεγαλες αναλυσεις  αστο αματεια....η καρτες παν εμε επεξεργαστες.....οσα τεστ και αν δεις αν  δεν ειναι ο δικος σου επεξεργαστης αστο!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κανει αναπαραγωγη βιντεο 4κ?

εχω μονιτορ 4κ και με την καρτα που εχω τωρα δεν μπορω να τρεξω μου κολλαει :(

σας παρακαλω αν καποιος ξερει η αν την εχει να το δοκιμασει ας μ πει :)

(μηλαω για αναπαραγωγη 4κ netflix,youtube,και ταινιες κατεβασμενες))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, evansicaria είπε

μπορει να κανει αναπαραγωγη βιντεο 4κ?

εχω μονιτορ 4κ και με την καρτα που εχω τωρα δεν μπορω να τρεξω μου κολλαει :(

σας παρακαλω αν καποιος ξερει η αν την εχει να το δοκιμασει ας μ πει :)

(μηλαω για αναπαραγωγη 4κ netflix,youtube,και ταινιες κατεβασμενες))

 

Ναι εννοείται πως παιζει 4K βίντεο

Εδώ παίζει 4κ και ορισμένα μη απαιτητικά παιχνίδια παιχνίδια στα 60fps Πχ.LoL και τα πιο απαιτητικά γυρω στα 30fps 

Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών έχεις;

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Εφοσον το δικαιουσαι να παρεις και να σε δωσουν και ενα απο τα 2 παιχνιδια και το τριμηνο Game pass.

Αναρωτιέμαι από τον Ryzen 2700 παίρνουμε κωδικούς για games γιατί σύμφωνα με το site της AMD παίρνουμε ένα από 2 games borderlands 3 η outer worlds και τρεις μήνες xbox game pass

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the-game

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...