Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση μου στείλανε εχτές τους κωδικούς και όταν πάω να τους ενεργοποιήσω μου βγάζει μήνυμα ότι χρησιμοποιούνται γιατί; μήπως μου έχουν κάνει καμιά στραβή εκεί στο πλαίσιο

Επεξ/σία από xelidoni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με τους κωδικούς, ότι ήδη χρησιμοποιούνται, θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο και θα ενημερώσω το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, captainmilo είπε

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με τους κωδικούς, ότι ήδη χρησιμοποιούνται, θα επικοινωνήσω μαζί τους αύριο και θα ενημερώσω το θέμα.

Δεν θα βγάλεις άκρη τους έχω πάρει από την τρίτη πάνω από 20 φορές τηλέφωνο και σήμερα μου στείλανε email και μου λένε να επικοινωνήσω με την amd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xelidoni είπε

Δεν θα βγάλεις άκρη τους έχω πάρει από την τρίτη πάνω από 20 φορές τηλέφωνο και σήμερα μου στείλανε email και μου λένε να επικοινωνήσω με την amd

Θα πρέπει να ανοίξετε ticket...η διαδικασία που ακολούθησα ήταν κατέβασμα του validation tool από amd και αφού σας απορρίψει να υποβληθεί ερώτημα στην amd...μου ζήτησαν απόδειξη αγοράς που να φαίνεται κατάστημα και ονοματεπώνυμο αγοραστή και την επόμενη μέρα ενεργοποιήθηκε κανονικά... εννοείται φυσικά πως είναι κουμπομενη στο σύστημα η κάρτα επεξεργαστής ή ότι έχετε αγοράσει!!!

Μόλις τώρα, hunter01234 είπε

Θα πρέπει να ανοίξετε ticket...η διαδικασία που ακολούθησα ήταν κατέβασμα του validation tool από amd και αφού σας απορρίψει να υποβληθεί ερώτημα στην amd...μου ζήτησαν απόδειξη αγοράς που να φαίνεται κατάστημα και ονοματεπώνυμο αγοραστή και την επόμενη μέρα ενεργοποιήθηκε κανονικά... εννοείται φυσικά πως είναι κουμπομενη στο σύστημα η κάρτα επεξεργαστής ή ότι έχετε αγοράσει!!!

Σημείωση η διαδικασία άλλαξε απ'την προηγούμενη φορά...τον Μάιο με την 580 το πλαίσιο μου είχε στείλει καινούργιο κωδικό τώρα με την 5700 με παρέπεμψαν στην amd... προφανώς και αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Τελικά είχε θετική εξέλιξη η προσπάθειά μου. Επικοινώνησα με το Πλαίσιο, οι οποίοι με παρέπεμψαν στην AMD, οι οποίοι με τη σειρά τους με ξανα-παρέπεμψαν στο Πλαίσιο. Εν τέλη το κατάστημα μου έστειλε νέο κωδικό ο οποίος και ενεργοποιήθηκε κανονικά μέσω του verification tool της AMD. Αυτό που χρειάστηκε να τους στείλω ήταν ένα screenshot της συνομιλίας μου με την AMD το οποίο εν ολίγης έλεγε πως αποκλειστικά υπεύθυνοι για τους κωδικούς είναι οι retailer και όχι η AMD αυτή καθεαυτή.

Να διευκρινίσω πως η όλη μου συνομιλία με το Πλαίσιο έγινε μέσω της φόρμας επικοινωνίας της ιστοσελίδας τους και πήρα σχετικά γρήγορα απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...