Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 590 8GB Special Edition 184.90 @Πλαισιο [ΤΕΛΟΣ]


Pansar24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Ναι εννοείται πως παιζει 4K βίντεο

Εδώ παίζει 4κ και ορισμένα μη απαιτητικά παιχνίδια παιχνίδια στα 60fps Πχ.LoL και τα πιο απαιτητικά γυρω στα 30fps 

Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών έχεις;

Αναρωτιέμαι από τον Ryzen 2700 παίρνουμε κωδικούς για games γιατί σύμφωνα με το site της AMD παίρνουμε ένα από 2 games borderlands 3 η outer worlds και τρεις μήνες xbox game pass

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the-game

Ναι με 2700 είναι ένα από τα 2 παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ναι με 2700 είναι ένα από τα 2 παιχνίδια. 

Απλά επειδή δεν είδα να το γράφει κάπου στο προϊόν στη σελίδα του πλαισίου ενώ σε άλλους επεξεργαστές έγραφε ότι δίνει δώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gkagg είπε

Έχω ένα σύστημα με Core i5 3570K κλοκαρισμενο στα 4.2 Ghz και 16GB RAM. Η κάρτα που έχω είναι η GTX 970. Αξίζει η αναβάθμιση; 

Αν σου περισσεύουν ναι

Η RX 590 είναι 25% με 30% καλύτερη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση, σε σύστημα που είχε φτιαχτεί το 2012 με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

Επεξεργαστής INTEL CORE i5 2500cpu 3.3Ghz, Μνήμη 8GB RAM, Κάρτα Γραφικών AMD RADEON HD 7800, Μητρική GIGABYTE Z68AP-D3, Τροφοδοτικό CORSAIR 650w, 

αξίζει το κόπο να αντικαταστήσω με μια τέτοια καρτούλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vader290 είπε

Να κάνω μια ερώτηση, σε σύστημα που είχε φτιαχτεί το 2012 με τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

Επεξεργαστής INTEL CORE i5 2500cpu 3.3Ghz, Μνήμη 8GB RAM, Κάρτα Γραφικών AMD RADEON HD 7800, Μητρική GIGABYTE Z68AP-D3, Τροφοδοτικό CORSAIR 650w, 

αξίζει το κόπο να αντικαταστήσω με μια τέτοια καρτούλα?

Ναι.

Αν εχεις τον 2500κ, καλο θα ηταν να τον κλοκαρεις στα 4-4.2 (παει ανετα οποιοδηποτε κομματι) για να εχεις λιγοτερο bottleneck.

Το ipc του σε αυτα τα ρολογια ακομα και τώρα παραμένει ανταγωνιστικο.

Καρτες μεχρι rx590/gtx 1660(s/Ti) τις "κουνάει" αρκετά καλα.

ΥΓ. Μεχρι πριν δυο εβδομαδες ειχα 2500Κ@4.2 μαζι με rtx 2060 ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, REDMAN-X είπε

Για ξανα κοιτα καλυτερα 1660 κλανει ειδιακ σε μεγαλες αναλυσεις.....την ειχα και την εδωσα 150 ευρω  τοσο  καλη ηταν ...590  και ειμαι  σουπερ  με 1700 ρυζεν και παιζω παιχνιδια οχι  κομιξ..αλλα τ αποιο βαρια π.χ crysis3 h 590 +13 fps apo 1660 poy thn eixa δεν λεω  για μεγαλες αναλυσεις  αστο αματεια....η καρτες παν εμε επεξεργαστες.....οσα τεστ και αν δεις αν  δεν ειναι ο δικος σου επεξεργαστης αστο!!

Φίλε μου , αν θες να παίξεις κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια (όπως πχ το Crysis εσύ) εννοείται ότι μεταξύ δυο, περίπου ισοδύναμων καρτών, η μια μπορεί να είναι πολύ καλύτερη απ την άλλη. Στο Crysis όπως λες, μπορεί να ναι πολύ καλύτερη η 590, αλλά στο Shadow of the Tomb Raider η 1660 είναι σαφώς ανώτερη. Όταν συγκριθούν όμως στο εύρος πολλών παιχνίδιων είναι περίπου ισοδύναμες. Αυτό με τις μεγάλες αναλύσεις, δεν είδα να προκύπτει από κάπου. Και οι 2 προφανώς έχουν πτώση στα fps όταν πας σε ανάλυση 1440. (Για 4κ προφανώς δεν συζητάμε καν, δεν είναι κάρτες για τέτοια ανάλυση).
Επίσης εννοείται ότι δεν αν δεν την δοκιμάσεις στο δικό σου σύστημα δεν ξέρεις τι επιδόσεις ακριβώς θα έχεις. Αλλά μιας και δε μπορείς να πάρεις 3-4 κάρτες να τις δοκιμάσεις και μετά να κρατήσεις αυτή που σου ταιριάζει καλύτερα, βασίζεσαι στα benchmarks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω απαντάτε σε φίλους θετικά. Άρα κι εγω με i5 3570k και GTX660Ti αξίζει μάλλον να αναβαθμίσω σαν ενδιάμεση κατάσταση για οοοοταν αλλάξω πλατφόρμα τελείως ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Abudi είπε

Βλέπω απαντάτε σε φίλους θετικά. Άρα κι εγω με i5 3570k και GTX660Ti αξίζει μάλλον να αναβαθμίσω σαν ενδιάμεση κατάσταση για οοοοταν αλλάξω πλατφόρμα τελείως ε;

Να αλλάξεις την 1660 ti για την 590?

Είναι σαφώς καλύτερη κάρτα η 1660 ti...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...