Προς το περιεχόμενο

Apple Watch CELLULAR στην Ελλάδα


Nikos3648

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συμφορουμιτες, σκεφτόμουν να αγοράσω από το εξωτερικό ένα Apple Watch 5 με δυνατότητα σύνδεσης με κεραίες κινητής. Έχω esim στο κινητό μου. Πώς ακριβώς λειτουργεί; Απλά το αγοράζω ναι συνδέω τον υπάρχοντα αριθμό μου με αυτό μέσω του iPhone? Ή χρειάζεται καινούριος αριθμός ;

ευχαριστω ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 777
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν υποστηρίζεται ακόμη. Ακούγεται ότι θα το υποστηρίξει η Cosmote από το νέο έτος. Το ρολόι θα πρέπει να είναι Ευρωπαϊκό μιας και είναι Region Locked. Αν πάρεις π.χ. Αμερικάνικο δεν θα παίξει ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω δεν είναι region locked αν και η cosmoτε σιγουρα θα κανει νερα (οπως τοτε με το Original iPhone) 

Αναφορά σε κείμενο

Hi,

I'm thinking of buying an Apple Watch series 3 with LTE. The problem is that I live in Poland and carriers here don't yet support its LTE connectivity. I am planning to get one in the UK, but I'm not sure if it is going to work with LTE when polish carriers start to implement the Apple Watch into their networks. I know it may be to early to tell, buy is the Apple Watch with LTE region locked or will it work with foreign carriers?

---------------------------------------------------------------

 

 

Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular) is not locked to any specific carrier and has a built-in eSIM that copies information from the iPhone's SIM card.

 

The built-in cellular features require a carrier plan in your country of use that specifically includes support for Apple Watch, including the carrier activating the device on the plan.

 

If buying Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular) in another country, then you would need to buy a model that supports the relevant LTE and UMTS bands for your intended country of use and your supported carrier there.

 

There are three different regional versions of Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular), each supporting different LTE and UMTS bands, as detailed here:

 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 hours ago, Nikos3648 said:

Καλημέρα συμφορουμιτες, σκεφτόμουν να αγοράσω από το εξωτερικό ένα Apple Watch 5 με δυνατότητα σύνδεσης με κεραίες κινητής. Έχω esim στο κινητό μου. Πώς ακριβώς λειτουργεί; Απλά το αγοράζω ναι συνδέω τον υπάρχοντα αριθμό μου με αυτό μέσω του iPhone? Ή χρειάζεται καινούριος αριθμός ;

ευχαριστω ! 

Για την ώρα στην Ελλάδα δεν θα λειτουργεί η esim του apple watch οπότε θα λειτουργεί όπως τα απλά με τη σύνδεση μέσω bluetooth με το iphone σου. Για να ξεκινήσει στην Ελλάδα η σχετική υπηρεσία θα πρέπει να την υποστηρίξουν τουλάχιστον 2 providers και ακούγεται πως από το νέο έτος θα είναι η Cosmote και η Vodafone. Οι esim που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στη χώρα μας από την cosmote δεν υποστηρίζουν τη χρήση του ίδιου αριθμού και από το iphone και από το apple watch (και μάλιστα νομίζω πως δεν υποστηρίζουν καν υπηρεσίες φωνής), οπότε δεν θα είχε και πολύ νόημα να έχεις άλλο αριθμό στο τηλέφωνό σου και άλλο στο ρολόι...

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι υπάρχουσες  esim  υποστηρίζουν  υπηρεσίες φωνής.

Προς το παρόν αν έχεις ευρωπαϊκό Apple Watch Cellular ΜΠΟΡΕΙΣ να έχεις περασμένη την eSim Cosmote σε αυτό και να λειτουργεί κανονικά ΑΛΛΑ!!!  Επειδή δεν υπάρχουν Twin  eSims Κάρτες ακόμα στην Ελλάδα, στο iPhone σου θα έχεις άλλο νούμερο.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, iYannis είπε

οι υπάρχουσες  esim  υποστηρίζουν  υπηρεσίες φωνής.

Προς το παρόν αν έχεις ευρωπαϊκό Apple Watch Cellular ΜΠΟΡΕΙΣ να έχεις περασμένη την eSim Cosmote σε αυτό και να λειτουργεί κανονικά ΑΛΛΑ!!!  Επειδή δεν υπάρχουν Twin  eSims Κάρτες ακόμα στην Ελλάδα, στο iPhone σου θα έχεις άλλο νούμερο.

Δηλαδή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2019 στις 3:54 ΜΜ, mchrisober είπε

δεν θα δουλεψει απο αγγλια. πρεπει να περιμενεις.

Αξίζει να πάρω αυτό το μοντέλο από Γερμανία για παράδειγμα προκαταβολικά μια που θα κάνω την αγορά; 

Στις 26/11/2019 στις 3:44 ΜΜ, SaFiS είπε

Δεν υποστηρίζεται ακόμη. Ακούγεται ότι θα το υποστηρίξει η Cosmote από το νέο έτος. Το ρολόι θα πρέπει να είναι Ευρωπαϊκό μιας και είναι Region Locked. Αν πάρεις π.χ. Αμερικάνικο δεν θα παίξει ποτέ...

Πώς γίνεται τότε να δουλεύει με το Samsung watch? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Παλιό thread και το ξαναφέρνω στην επιφάνεια. Τελικά τι ισχύει με την esim και την cosmote; θέλω να αγοράσω ένα 5άρι cellular αλλά αν δεν το υποστηρίζει η cosmote είναι δώρον άδωρο να αγοράσω την cellular έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να βάλω το ίδιο νούμερο που έχω στο iphone και στο ρολόι. Να φανταστώ πως επειδή δεν υποστηρίζεται η eSim, ούτε αυτό μπορεί να συμβεί. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2020 στις 12:47 ΜΜ, aldon είπε

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να βάλω το ίδιο νούμερο που έχω στο iphone και στο ρολόι.

Αυτό θέλουν όλοι αλλά από τη στιγμή που δεν υπάρχει καν ακόμα Twin eSIM εδώ στη χώρα μας, αυτό που ζητάς δεν είναι εφικτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...