Προς το περιεχόμενο

Πριν αγοράσετε κάρτα γραφικών: συμβουλές και προτάσεις αγοράς


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, bringmevictims said:

Δηλαδή τώρα αυτό είναι απάντηση λογικού ανθρώπου ; Καλά εδώ να μου πεις ο άλλος πιο πριν πενεβετε ότι παίζει το assaying με 40-60 fps σε 1050 ανάλυση .......έχει γίνει το μυαλό σας ζελέ .....

Κατ' αρχάς, μαθε πρώτα να γράφεις ελληνικά σωστά και μετά κρίνε τους αλλους βρίζοντάς τους κιόλας

"Αλλο" να πάς να πείς τους φίλους σου κι' όχι εμένα

Σιγά ρε την διαφορά από τα 1080. Και δεν παινεύτηκα (έτσι είναι το σωστό) γιά το  Assassin's (έτσι είναι το σωστό. Και είσαι ανορθόγραφος και στις άλλες παραθέσεις που δε με αφορούσαν)

Και σιγά μην σου δωσω και αναφορά σε τι ανάλυση παίζω

Ε ρε άτομα που κυκλοφορούν...

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bringmevictims είπε

Δηλαδή τώρα αυτό είναι απάντηση λογικού ανθρώπου ; Καλά εδώ να μου πεις ο άλλος πιο πριν πενεβετε ότι παίζει το assaying με 40-60 fps σε 1050 ανάλυση .......έχει γίνει το μυαλό σας ζελέ .....

Ή παίζει να είσαι από αυτούς που λένε ότι τα 144hz monitor είναι για να σας κοροϊδεύουν και ότι το μάτι βλέπει μόνο μέχρι 60fps και ότι πάνω από 60fps έχεις input lag και μπλα μπλα μπλα μπλα ........ πας μου θνητε , σε τι πιστεύεις λοιπόν ;;

Και πρώτα από όλα γιατί να παίξεις games σε 4κ;;;;,,,,,,,, ζορίζεις όλο το σύστημα και στο τέλος θα βλέπεις μόνο 60fps ,,,,,,, βασικά βγήκανε 4κ σε 144; Δεν νομίζω ,,,, αλλά και να βγαίνανε ξέρεις τι θέλει το 4κ για να αγγίξει 140 fps σταθερά  ?????

Ουτε εσυ δε ξερεις τι γραφεις

μονο σου γραφεις

στον εαυτο σου απαντας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς ο τίτλος του άρθρου είναι λάθος

θα έπρεπε να είναι συμβουλές και προτάσεις αγοράς για κάρτα γραφικών με αποκλειστικό σκοπό τα παιχνίδια....

δεν είδα μια γραμμή με κάποια συμβουλή για όσους την χρησιμοποιούν για φώτο / βίντεο editing.....κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σημαντικό σε μια κάρτα ειναι

1, να βγάζει καλα fps στα παιχνιδια που ζητάς η εφαρμογές που κάνεις χρήση (rendering κλπ)

2. θόρυβος, θερμοκρασίες , κατανάλωση (πολυ σημαντικό)

3. τημη (ανάμεσα σε αυτά που βρήκες και σε καλύπτουν)

 

ολα τα άλλα να ειχαμε να λέγαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ρόλο έχει το "τι  παίζεις και τι ΘΑ παίξεις στο μέλλον".

Μετά έρχεται το τι οθόνη έχεις ή τι οθόνη θα επιλέξεις στο μέλλον.

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΌΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ: ΤΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΙΑΘΕΥΤΕΙΣ Ή ΤΙ ΧΡΉΜΑΤΑ ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...