Προς το περιεχόμενο

Sapphire VGA Radeon RX 570 Nitro+ 8GB πλαισιο 129.90 ευρω [ΤΕΛΟΣ]


predator77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, marios32 είπε

Είναι όνειρο απατηλό να θέλω την Nitro+ RX580 8GB με 100 ευρουλάκια; Άντε 150 βαριά βαριά..

Πάντως, τίμια τιμούλα για την καλύτερη υλοποίηση της Sapphire :)

Ψαχνε ebay και θα βρεις. Πέρυσι βρηκα μια στα 150, καμια βδομαδα μετα την rx 570 του πλαισιου, 6 μηνων μεταχειρισμενη με αποδειξη κ εγγυηση απο Γαλλια. Τωρα που περιμένω 5700XT η 580 θα παει σε itx κουτί κ η 570 δωρο σε ξαδερφακι. 

Εξαιρετική η nitro+ του νηματος, τολμω να πω οτι ειναι καλυτερο value απο rx 590 γιατι με undervolt θα μπορεί να μπει και σε τροφοδοτικά 400-500w χωρις αγχος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, oceanborngr είπε

Ψαχνε ebay και θα βρεις. Πέρυσι βρηκα μια στα 150, καμια βδομαδα μετα την rx 570 του πλαισιου, 6 μηνων μεταχειρισμενη με αποδειξη κ εγγυηση απο Γαλλια. Τωρα που περιμένω 5700XT η 580 θα παει σε itx κουτί κ η 570 δωρο σε ξαδερφακι. 

Εξαιρετική η nitro+ του νηματος, τολμω να πω οτι ειναι καλυτερο value απο rx 590 γιατι με undervolt θα μπορεί να μπει και σε τροφοδοτικά 400-500w χωρις αγχος. 

περνει undervolt χωρια να πεσουν τα ρολογια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GrecoPrimo είπε

Συγνωμη και παλι .Εχω ryzen 3 2200g με 8gb ram και 450W τροφοδοτικο. Αξιζει να παρω την rx570 + 16gb ram που ειχε προσφορα το πλαισιο ή να παρω απλος rx590 αλλα και τροφοδοτικο καθως νομιζω χρειαζεται παραπανω.

Αν είναι ποιοτικό τροφοδοτικό ναι μπορείς να τη βάλεις αν όχι με ρίσκο και λίγο undervolt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Droper88 είπε

περνει undervolt χωρια να πεσουν τα ρολογια?

Συνηθως ναι, δες tutorial απο msi afterburner στο youtube. Αλλαζεις και το fan profile για το θορυβο και ειναι σαν να εχεις.. Nvidia αν το κουτι εχει καλο airflow.

Γενικα η γενιά polaris εχει αποδειχθει επικη ως προς το value - η τα παιχνιδια εχουν καπως πιο στασιμα γραφικά επειδη οι τωρινες κονσολες πλησιαζουν end of life. 

Παντως και σημερα θα την ξαναγοραζα, βλέποντας τις 1650 super και RX 5500 που έρχονται. 3 χρονακια gaming σε 1080p με παραχωρησεις προς το τελος τα εχει χαλαρα. 

Edit: 2700x stock σε crosshair VII με rx 580 nitro+ δεν εχω δει ποτε πανω απο 350watt απο τοιχο σε gaming(kingdom come, outer worlds, metro 2033, BFV κλπ). Αν αυτο ειναι καπως real world μπουσουλας τι τροφοδοτικο χρειαζεται η λιγοτερο απαιτητικη 570.

Επεξ/σία από oceanborngr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 500 ρι τον σηκωνει νομιζω αυτο εχω σε FX built . Και το evga με 80 plus efficiency από τα 430 watt τα 400 λογικα δεν εχει προβλημα . Εκτος αν εχεις + 10 δισκους και περιφερειακα . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Κ μένα Αυτός είναι ο ενδιασμος μου. Αν το τροφοδοτικό μου τη σηκώνει (thermaltake smart 530w se)

Είχα nitro 580 σε 530αρι στο συγκεκριμένο χωρις προβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, gordonas είπε

Από θόρυβο πως πάει;

Πολυ καλα, η καρτα και ο επεξεργαστης ακουγονταν οσο το ειχα το συστημα, οχι το τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βλεπω η καρτα εχει και 6 Pin και 8 Pin pcie.

Xρειάζεται να κουμπωθούν και τα 2? Η και μονο το 6+2 μπορει να κανει δουλεια?

Διαβαζω γυρω γυρω στο νετ οτι λογικα παιζει απλα δεν θα ειναι τοσο stable χωρις το 6αρη συνδεδεμενο?

Εχω ενα παλιο corsair αλλα απο οτι θυμαμαι οταν το ειχα παρει ηταν απο τα καλυτερα στα watt του ΗΧ650 S-modular.

Eιχε 2 καλωδια 6+2 που φευγουν απο διαφορετικες θεσεις απο το PSU .το θεμα ειναι οτι καπου εχω χασει το ενα απο αυτα γιατι δεν το χρησιμοποιουσα και τωρα εχω μονο ενα 6+2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κουμπωθεί οτιδήποτε πρέπει πρώτα να τη βρεις να την αγοράσεις.Σε 2 καταστήματα πήγα σήμερα το πρωί και όλως τυχαίως και στα δύο "πριν από λίγο πήραν την τελευταία".
Επομένως μην ανοίγετε τζάμπα θέματα για προϊόντα που δεν μπορείς να τα δεσμεύσεις ηλεκτρονικά,το πιο πιθανό είναι πως δεν τα έχουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, roybatty είπε

Για να κουμπωθεί οτιδήποτε πρέπει πρώτα να τη βρεις να την αγοράσεις.Σε 2 καταστήματα πήγα σήμερα το πρωί και όλως τυχαίως και στα δύο "πριν από λίγο πήραν την τελευταία".
Επομένως μην ανοίγετε τζάμπα θέματα για προϊόντα που δεν μπορείς να τα δεσμεύσεις ηλεκτρονικά,το πιο πιθανό είναι πως δεν τα έχουν.

Καλημερα φιλε.Εγω παρελαβα κανονικα απο Λαρισα σημερα αν και ηταν οντως η τελευταια.Απο οτι καταλαβα αν στο σιτε λεει τελευταια τεμαχια ειναι μονο 1 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MacDos83 είπε

Απο οτι καταλαβα αν στο σιτε λεει τελευταια τεμαχια ειναι μονο 1 .

Κάτι τέτοιο.Επομένως καλό είναι να μπεί "ΤΕΛΟΣ" στον τίτλο του θέματος μιας και δεν υφίσταται ουσιαστικά η προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζανε πολύ λίγα κομμάτια. 8 το πρωί νταν ήμουν στης Κηφισιάς και ενώ ήταν ένα απο τα τρία μαγαζιά που είχαν "σε απόθεμα" και όχι "τελευταία κομμάτια", όλες κι όλες είχε 3 στο ράφι και 1 στην αποθήκη (τον ρώτησα από περιέργεια και κοίταξε). Φαντάσου λοιπόν τα μαγαζιά που είχαν "τελευταία κομμάτια". Ζήτημα να είχαν δύο. Το άλλο αστείο είναι οτι στο ράφι τις είχανε στα 209 και καλά έκπτωση από 269 ξέρω γω. Το είδα και πήγα να τσιρίξω. Τελικά απλά δεν είχαν ενημερώσει τις τιμές.

Επίσης κάτι που δεν μου άρεσε ήταν οτι ο πωλητής με πίεσε να επιλέξω παιχνίδι και καλά για να μου στείλει αυτός το key. Δηλαδή να μην μου στείλουν το voucher για το amd rewards, να μπω να κάνω redeem το voucher και να διαλέξω game όποτε θέλω και όχι σήμερα, που ακόμα δεν μπορώ να επιλέξω. Μου έλεγε κάτι περίεργα οτι μερικές φορές το κάνουν έτσι μερικές αλλιώς, και οτι δεν εξαρτάται από αυτούς. Απ'όσο θυμάμαι μια ζωή με voucher στο amd rewards γινόταν η δουλειά, και έκανες redeem όποτε ήθελες μέχρι να λήξει η προσφορά (που έχει ακόμα πάνω από μήνα ξέρω γω). Αν έχει κανείς info πάνω στο συγκεκριμένο θέμα με ενδιαφέρει, γιατί υποτίθεται οτι περιμένει να τον πάρω τηλ να του πω ποιό παιχνίδι από τα δύο θέλω σε μερικές ώρες.

Για τον αποπάνω: Αν έμπαινες στο site θα έβλεπες σε ποιά μαγαζιά είχε απόθεμα/τελευταία κομμάτια και αν την ήθελες πολύ θα ήσουνα 8 εκεί. Στις 9:30 που ξανατσέκαρα ακόμα υπηρχαν κομμάτια, και ακόμα και τώρα δείχνει οτι υπάρχουν σε Ταύρο, Δάφνη και Γλυφάδα. Αν την θες τόσο πήγαινε Ταύρο.

Επεξ/σία από helicoid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...