Προς το περιεχόμενο

Nike Sale +30% με κωδικό [ΤΕΛΟΣ]


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Και επαναλαμβάνω το "μέχρι το βράδυ" χωρίς αστερίσκους το παίρνουμε ως δεδομένο επειδή το αναφέρει κάποιος σε ένα φόρουμ; Κι εγώ θα κάνω το συνήγορο του διαβόλου και θα σου πω ότι δεν αναφερόταν κάπου ρητά όπως το εννοείς. Μπορείς να μου αποδείξεις το αντίθετο; Θα σου πω μπράβο και θα δεχτώ αυτόματα ότι έχεις δίκιο. 25 χρόνια φούρναρης δεν περίμενες τι θα γίνει τέτοιες μέρες; Κρίμα στην εμπειρία σου δηλαδή...

Το ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ το έγραφε στο site της Nike μπαίνοντας. Σού κάνει η τεκμηρίωση;

1 λεπτό πριν, bvs13 είπε

Τώρα θα το κλείσει το μαγαζί η ΝΙΚΕ. 😸

Κούρασες φίλος.

Ανάλυση αθέμιτων πρακτικών από επιχειρήσεις κάνουμε. Την επόμενη φορά θα παίρνουμε άδεια από σένα για να αναλύσουμε εδώ μέσα το ό,τιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχασα κάτι. Επέλεξα να μην αγοράσω επειδή είχε αλλάξει τα 2 προϊόντα του καλαθιού σε αντίθεση με την ρητά περιγραφόμενη έκπτωση. Στα άλλα που παρέμενε η έκπτωση, επέλεξα από προσωπική καταναλωτική συνείδηση να μην προχωρήσω.

Εδώ μέσα απλά καταγγέλω δημόσια την πρακτική αυτή, όπως κατ' επανάληψη έχει χρησιμοποιηθεί το φόρουμ για ενημέρωση αθέμιτων πρακτικών εταιρειών.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Αγοραζες online την εποχη του dial-up και του IRC; Εγω μονο γκομενακια απο το καναλι του MAD θυμαμαι πως χτυπουσαμε και παιζαμε και κανα Warcraft, εισουν πολυ μπροστα δλδ............

Υπήρχαν πρώιμα αμερικάνικα sites που δέχονταν και πιστωτική από την εποχή εκείνη. 1995.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 12:29 ΜΜ, HERTHAN είπε

Σε μερικα προιοντα που ειχαν εκπτωση χθες το βραδυ η τιμη σημερα εχει παει στην κανονικη τιμη τους χωρις εκπτωση και αναφερομαι σε ρουχα.

Ειχα βαλει 4 προιοντα στο καλαθι και τα 3 απο αυτα εχουν αλλαξει τιμη σημερα.

Φιλε kostasgr78 κανω παραθεση το μηνυμα μου το οποιο το ειχα γραψει την Τεταρτη.

Αυτο εγινε να φανταστεις απο την πρωτη μερα.

Το οτι εγινε ομως αυτο δεν σημαινει οτι ειναι απατεωνες ουτε να λεμε οτι το κανουν επιτηδες για να μας κοροιδεψουν.Αυτο γινεται καθημερινα σε ολα τα site με τιμες να ανεβοκατεβαινουν.Θα μπορουσαν καλλιστα οι τιμες αυτων των προιοντων που ειχα στο καλαθι να ειχαν πεσει οπως κι εγινε σε αλλες περιπτωσεις.Τι θα επρεπε να κανω τοτε εγω να χτυπησω τατουαζ NIKE και να βγαινω και να λεω ποσο σπουδαια εταιρια ειναι και να την διαφημιζω μερα και νυχτα?

Ετυχε να γινει αυτο σ'εμενα και απλα το ανεφερα.

Απο εκει και περα τετοια θα γινονται συνεχεια σε ολες τις εταιριες και σε ολα τα προιοντα.

Πιστευω πως δεν χρειαζεται να το συνεχισουμε και να κλεισει εδω το θεμα και να μην κουραζουμε και τους υπολοιπους γιατι μπορει να βγει νεα προσφορα και να την χασουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Υπήρχαν πρώιμα αμερικάνικα sites που δέχονταν και πιστωτική από την εποχή εκείνη. 1995.

Πρωτη αγορα online απο Αμερικη (ενισχυτη, sub και ηχεια για το αυτοκινητο) την εκανα το 2002 οποτε ισως και να εχεις δικιο δεν ξερω (βεβαια Αμερικη τοτε και αποστολη Ελλαδα ακουγεται καπως αλλα οκ).

Οπως και να εχει γρινιαζεις χωρις λογο, δλδ αν εβγαινε η Nike και ελεγε στοκ ΤΕΛΟΣ εκει δεν θα ειχες θεμα; Οπως και να εχει εταιρεια ειναι και κοιταει τα κερδη, και 92ε που πηγε καποια παπουτσια απο 190ε που τα εχουν εδω τα μαγαζια τους (η 120ε αν εισαι τυχερος και βρεις σπασμενο νουμερο απο αλλο καταστημα) ειναι και αυτη πολυ καλη. Οποτε δεν καταλαβαινω προς τι ολο αυτο.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Πρωτη αγορα online απο Αμερικη (ενισχυτη, sub και ηχεια για το αυτοκινητο) την εκανα το 2002 οποτε ισως και να εχεις δικιο δεν ξερω (βεβαια Αμερικη τοτε και αποστολη Ελλαδα ακουγεται καπως αλλα οκ).

Οπως και να εχει γρινιαζεις χωρις λογο, δλδ αν εβγαινε η Nike και ελεγε στοκ ΤΕΛΟΣ εκει δεν θα ειχες θεμα; Οπως και να εχει εταιρεια ειναι και κοιταει τα κερδη, και 92ε που πηγε καποια παπουτσια απο 190ε που τα εχουν εδω τα μαγαζια τους (η 120ε αν εισαι τυχερος και βρεις σπασμενο νουμερο απο αλλο καταστημα) ειναι και αυτη πολυ καλη. Οποτε δεν καταλαβαινω προς τι ολο αυτο.

Υπάρχουν ξεκάθαροι όροι στη νομοθεσία για το πώς διαφημίζεις μια έκπτωση, το πώς πρέπει να γίνεται και το πώς δεσμεύεσαι απέναντι στον καταναλωτή.

Δεν έχει βγει τυχαία η έννοια του «κράχτη».

Εδώ ανέφερε ρητά μπαίνοντας στο Nike Store ότι 30% σε επιλεγμένα μοντέλα με ισχύ μέχρι το βράδυ. Έβρισκες αυτά τα μοντέλα, τα έβαζες στο καλάθι, και μέχρι το βράδυ άλλαζε η κατάσταση.

Να μην αναλύσουμε γιατί είναι αθέμιτη πρακτική αυτή και τί πετυχαίνει μια εταιρεία με αυτό, με την παραπλάνηση καταναλωτή. Οι μαρκετίστες ξέρουν. Οι καταναλωτές οι περισσότεροι τα θεωρούν αθώα αυτά τα πράγματα.

Λίγοι καταλαβαίνουν ότι κάπως έτσι με τέτοιες πρακτικές, οδηγούμαστε στην υπερκατανάλωση και σε λανθασμένες αγορές. Κι αυτό, όμως, πάλι θα γελάσουν οι περισσότεροι με το που θα το διαβάσουν. Είναι επιστήμη ολόκληρη πλέον το πώς πετυχαίνεις να πουλάς πράγματα σε καταναλωτές που δεν τα χρειάζονται.

Ακριβώς, γι' αυτό υπάρχουν φορείς καταναλωτών παγκοσμίως. Τούς οποίους οι περισσότεροι καταναλωτές αγνοούν και ότι υπάρχουν, αλλά και ποιός είναι ο σκοπός τους.

Επεξ/σία από kostasgr78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, vassar είπε

Καταρχάς μέχρι το βράδυ φαντάζομαι πως ήταν η ισχύ της έκπτωσης 30%, η οποία και παρέμεινε, η τιμή του είδους άλλαξε.

Σου απαντησε ηδη ο φιλος, αλλα μαλλον δεν θελεις να το καταλαβεις... Το 30% μέχρι το βραδυ, που ελεγε στο site, αναφερονταν στη διαρκεια ισχυος του εκπτωτικου κουπονιου (το οποιο οντως ειχε ισχυ μεχρι το βραδυ)... ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπηρχε εγγυηση απο τη ΝΙΚΕ οτι θα παραμεινουν σταθερες και οι τιμες στα προϊοντα τους... 

Φτανει, κουρασε το θεμα, ας το κλεισουμε εδω πριν "κλεισει" κανας μοντ το τοπικ συνολικα..

Επεξ/σία από Galazios10
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, jtheogr είπε

Ξέρουμε αν στέλνει tracking όταν στείλουν την παραγγελία ? στάλθηκε σε κανέναν η παραγγελία εμένα είναι ακόμα στο processing (απο 28/11).

μου εχει ερθει κανονικα και επιβεβαιωση παραγγελιας και αποδειξη, αλλα και tracking number απο τη UPS. Παραγγελια εκανα Τεταρτη πρωι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jtheogr είπε

Ξέρουμε αν στέλνει tracking όταν στείλουν την παραγγελία ? στάλθηκε σε κανέναν η παραγγελία εμένα είναι ακόμα στο processing (απο 28/11).

Εμενα εφυγαν χθες παντως και εχουν παραδοση 5 Δεκεμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, jtheogr said:

Ξέρουμε αν στέλνει tracking όταν στείλουν την παραγγελία ? στάλθηκε σε κανέναν η παραγγελία εμένα είναι ακόμα στο processing (απο 28/11).

Χθες το βράδυ ήρθαν κάτι emails. Δείχνουν αναλυτικά την παραγγελία καθώς και tracking του δέματος. ΕΤΑ για μένα είναι 2/12  κι αρχικά όταν παρείγγειλα έγραψε έως τις 9/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έμεινα ευχαριστημένος από την NIKE σε αντίθεση με τους Γερμανούς στην Adidas, που δεν με άφηνε να ολοκληρώσω την παραγγελία μου. Κάθε φορά με έβγαζε και ένα ρούχο από το καλάθι (δεν είναι διαθέσιμο αυτό και αυτό).  Με λίγα λόγια με καθοδηγουσε αυτό στο τι θα πάρω εγώ και ευτυχώς μετά είδα την προσφοραρα της Nike και ντύθηκα καλά. Μόνο παπούτσια δεν πήρα και το μετάνιωσα,  λέτε στην Cyber Monday να ξανά βγάλουν κωδικό?  Οι τιμές στην Nike ήταν τέλειες! Σε προϊόντα που κοιτούσα προ ημερών μπορεί να ήταν και 100€ κάτω. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα με ups αντί για αύριο που φαινόταν προγραμματισμένο, η παραγγελία έγινε στις 27/11. Το νούμερο κανονικό όπως και τα άλλα που φοράω, ταίριαξε κουτί στο πόδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω σηκερα παρελλαβα αντι για παρασκευη που ελεγε με ups ,και καρτα αλλαγης στα ελληνικα κιολας[περιεργο νομιζα οτι ερχονται απο εξω ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...