Προς το περιεχόμενο

Nike Sale +30% με κωδικό [ΤΕΛΟΣ]


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 6/12/2019 στις 8:04 ΜΜ, Looter είπε

Η UPS είναι μακράν η καλύτερη courier για Ελλάδα. Πρόσφατα έγινε συγχώνευση με την TNT , αυτός είναι και ο λόγος που έχουν δημιουργηθεί κάποια μικροθεματα.

Καλως ή κακώς η γεωγραφία της Ελλάδας δεν αφήνει πολλες επιλογές στις μεταφορικές και συνεργάζονται με την κάθε Mitsos Courier που εξυπηρετεί τοπικά.

Η DHL είναι ακόμα χειρότερη και για αποστολές courier πχ για Κρήτη στέλνουν τα δέματα με το πλοίο της γραμμής ενώ οι πελάτες πληρώνουν express... Φτάνει δηλαδή ολόκληρη παλέτα από Βόρεια Γαλλία μέσα σε 12-15 ώρες στο Ελ. Βενιζέλος και αυτοί θέλουν 3-5 εργάσιμες για σημεία που θεωρούν απόμακρα.. 

Πέρα από αυτό εταιρίες όπως DHL , UPS , TNT δεν δίνουν πλήρη πρόσβαση στο πληροφοριακό τους σύστημα στον κάθε συνεργάτη για λόγους ασφαλείας. Ούτε εσείς θα δίνατε πλήρη πρόσβαση στην κάθε Mitsos Courier..

Αυτος είναι και ο λόγος που μπορεί να μην είναι ακριβές το στίγμα του δέματος στην Ελλάδα για αποστολές στην επαρχία.

Στην Κρήτη πχ υπάρχει μια εταιρία που λέγεται ΤΑΟ και συνεργάζονται μαζί της για παραδόσεις στο νησί. Αυτοί επειδή βαριούνται ενημερώνουν τη βάση δεδομένων 2 φορές τη βδομάδα , επειδή απλά έτσι 😂🤣

Το μόνο που θα ήθελα από τη UPS είναι να μπορείς να παραλάβεις τα δέματα σου από κάποιο βενζινάδικο όπως γίνεται με ACS και DHL.

Εξάλλου και εδώ Αγγλία έτσι είναι. Αν δε μένεις σε συγκρότημα με θυρωρό(ναι υπάρχουν ακόμα τέτοια) , πας και παραλαμβάνεις από σημεία κοντά στο σπίτι σου (ψιλικατζίδικα , mini markets ,κλπ) που μπορεί να είναι ανοιχτά και όλο το 24ωρο..

Μόνο που η TNT εξαγοράστηκε απο την FedEx...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος δεν του κανει κοπος ας μου στειλει  ενα pm, αν ειχε θεματα με την παραδοση, με τα εξης:

πολη/περιοχη παραδοσης, εταιρεια που εκανε την παραδοση (UPS/Γεν. Ταχυδρομικη) και αν η αποστολη εγινε με αντικαταβολη ή οχι

δουλευω στα κεντρικα της εταιρειας και θα ηθελα να το ψαξω περαιτερω 

Επεξ/σία από jpsih
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΛΗ προσοχη σε ποιους δινετε τα στοιχεια αποστολης σας διοτι οποιος τα διαθετει μπορει ευκολα και δωρεαν να ζητησει απο την UPS αλλαγη διευθυνσης παραδοσης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

ΜΕΓΑΛΗ προσοχη σε ποιους δινετε τα στοιχεια αποστολης σας διοτι οποιος τα διαθετει μπορει ευκολα και δωρεαν να ζητησει απο την UPS αλλαγη διευθυνσης παραδοσης....

Μα αν κατάλαβα καλά ο άνθρωπος ζητάει πληροφορίες για ολοκληρωμένες παραγγελίες που ταλαιπώρησαν τους παραλήπτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BackFromHell είπε

ΜΕΓΑΛΗ προσοχη σε ποιους δινετε τα στοιχεια αποστολης σας διοτι οποιος τα διαθετει μπορει ευκολα και δωρεαν να ζητησει απο την UPS αλλαγη διευθυνσης παραδοσης....

Δε ζήτησε πάντως κάποια προσωποποιημένη πληροφορία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jpsih είπε

ενα "Αθηνα-UPS-αντικαταβολη" μου αρκει

φιλικα: μην επιβαλλετε τρομολαγνεια διχως λογο

Φιλικα μια που δουλευεις και στα κεντρικα της εταιρειας και τα ξερεις. 
Ισχυει αυτο που εγραψα (οτι οποιος εχει στοιχεια αποστολης αλλαζει διευθυνση παραληπτη με ενα τηλ) ή επιβαλλω τρομολαγνεια;

Ανεξαρτητως των προθεσεων σου που μπορει ο καθενας να τις αξιολογησει οπως νομιζει (προσωπικα δεν ειπα οτι εχεις κακες προθεσεις, αλλα απλως εφιστησα την προσοχη με την ευκαιρια του μυνηματος σου), εγω θα ελεγα να μην επιβαλλουμε παραπληροφορηση γιατι αυτο που εγραψα ισχυει μεχρι τελειας και δεν ειναι τρομολαγνεια.

 

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Δε ζήτησε πάντως κάποια προσωποποιημένη πληροφορία. 

Προφανως δημοσια δεν θα το εκανε, ειτε εχει καλες, ειτε κακες προθεσεις. Το ποστ μου αφορουσε τους pm διαλογους που θα ακολουθησουν και ΑΝ τυχον ζητηθουν περαιτερω ευαισθητα στοιχεια.

2 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Μα αν κατάλαβα καλά ο άνθρωπος ζητάει πληροφορίες για ολοκληρωμένες παραγγελίες που ταλαιπώρησαν τους παραλήπτες.

Εγω παλι αναρωτιεμαι τι ακριβως θελει να δει με αφορμη τα 5-10 μελη που ταλαιπωρηθηκαν εδω. Αν απλως θελει να το κοιταξει για σκοπους διερευνησης τυπου "τι πηγε λαθος, πώς να το διορθωσουμε την επομενη φορα", φανταζομαι πως το τηλ. κεντρο της εταιρειας λαμβανει σε καθημερινη βαση 10δες αντιστοιχα παραπονα, οποτε ο φιλτατος εργαζομενος στα κεντρικα εχει στη διαθεση του οση πληροφορια χρειαζεται για να διερευνησει τετοια ζητηματα. Πρεπει να αντλησει αυτην την πληροφορια συγκεκριμενα απο το ινσομνια σε thread προσφορων της nike?

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα συμφωνησω παντως οτι η ups ειναι απτις καλυτερες courier στη χωρα μας, οσες φορες μου εχουν στειλει πραγματα με τη συγκεκριμενη ειναι on time και ειδικα απο nike συνηθως τη μερα παραλαβής που λεει το tracking,

και μενα μου εσπασε (blackfriday) η παραγγελια σε 2 κομματια καθως ενα μπλουζακι το εψαχναν στη συγκεντρωση προιοντων και εφυγε την επομενη μερα ωστοσο εφτασε μια μερα πριν τα υπολοιπα

ισως ειναι προβληματικο αν γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες τις διευθυνσεις κτλ σε ξενα site καθως μπορει να μην εχουν σωστες κωδικοποιησεις κτλ βεβαια και αυτο δεν θα επρεπε να γινεται αλλα αν θες να χεις το κεφαλι σου ησυχο γραφεις με λατινικους..😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 ώρες πριν, kostasSTi είπε

Να ευχαριστούμε δηλαδή που στην επαρχία έχουμε να κάνουμε με τη Γενική και όχι με τη UPS...!

Μπορω να κανω καπου αιτηση οταν μου τυχει κατι με γενικη να αλλαξει σε ups με αμοιβαια αντιστροφη αλλαγη σε σενα; :D Ρε να γινοταν αυτο και τι αλλο!

 

Εχω να μπω καμια βδομαδα στο τοπικ, πειτε μου αν εχει ακομα καποια εκπτωση ενεργη για να το κλεισουμε σιγα σιγα αν εχει τελειωσει η ιστορια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν βλεπω απαντηση, οποτε θεωρω οτι δεν τρεχει πλεον εκπτωση. Βαζω το ΤΕΛΟΣ στον τιτλο και αφηνω λιγο ακομα για αναφορες εξελιξης παραλαβων μιας και βλεπω καποια θεματακια και μπορει να φανει χρησιμο για καποιους να μεινει ανοικτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα η παραγγελία από Nike χωρίστηκε σε 2 μέρη το πρώτο ήρθε το δεύτερο το περιμένω ακόμα και στην σελίδα της UPS βγάζει Το όνομα οδού είναι λάθος. Αυτό μπορεί να καθυστερήσει την παράδοση. Προσπαθούμε να ενημερώσουμε τη δ/νση. Μίλησα με τον κούριερ που μ φέρε το πρώτο δέμα μου λέει τα χω δει αλλά γίνεται μπέρδεμα κάτω!

Μίλησα με τα κεντρικά δεν είχαν τηλέφωνο και αύριο θα το χω! Ενώ στο πρώτο δέμα με πήραν κανονικά...πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται!

Επεξ/σία από hannibalking83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...