Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή με κάρτες


MakisCE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, PanosP28 είπε

3% η εθνική στις συνεργαζομενες εταιρίες με go4more. 

Και 20% στο IKEA. 

(go4more) δεν είναι 20% επιστροφή στο ΙΚΕΑ, αλλά 20% έξτρα στους πόντους που κάνεις εξαργύρωση
- όταν αγοράζεις με τους πόντους σου δηλαδή, αν εξαργυρώσεις πόντους αξίας 10€, θα το υπολογίσουν για 12€

ανάξιο λόγου δηλαδή
https://www.nbg.gr/go4more/#/offers
καταξοδεύτηκε η go4more όντως.. απούσα εντελώς

Επεξ/σία από MakisCE
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εξόφληση της συναλλαγής να πραγματοποιηθεί μέσω του www.germanos.gr

Έτσι γράφει στους όρους μέσα στο site.

Έχει κάνει κανένας αγορά στο κατάστημα με κάρτα Eurobank επιστροφή 15%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/11/2019 στις 8:15 ΠΜ, th_nikos είπε

 

Και εμένα Με μπέρδεψε το ανά συναλλαγή νόμιζα ανά προϊόν και έτσι αγόρασα το skroutz και λίγο φθηνότερο το πήρα τελικά και το έσκασα κασέρι

Επεξ/σία από panasim
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, panasim είπε

Δεν κάνει επιστροφή στο συνολικό ποσό κάνει επιστροφή μόνο σε αγορά που είναι πάνω από 299 ευρώ το προϊόν όχι σύνολο για να είχες επιστροφή θα έπρεπε να έχεις δύο προϊόντα των 299 και πάνω καμία 600 ευρώ με 420 δεν βγαίνει θα έχεις επιστροφή αν κάποιο είναι πάνω από 299 μόνο σε αυτό

Θα διαφωνήσω. Το διαφημιστικό λέει αναλυτικά " Κάντε αγορές συνολικής αξίας από 299€ και πάνω και κερδίστε 15% €πιστροφή." Και τηλεφωνικά που μίλησα με εκπρόσωπο τους για να ανοίξω το ticket μου επιβεβαίωσε ότι οι συνολικές αγορές πρέπει να είναι πα΄νω από 299€. Θα σας κρατήσω ενήμερους για ότι μου απαντήσουν. Επαναλαμβάνω ότι δεν μου πίστωσαν ούτε το 1% που είναι το συνηθισμένο.

Επεξ/σία από th_nikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.germanos.gr/black_friday/  (όροι στον Γερμανό για την επιστροφή)

προσοχή στο σημείο:
"Για τις αγορές που θα πραγματοποιηθούν στο www.germanos.gr, απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εξόφληση της συναλλαγής να πραγματοποιηθεί μέσω του www.germanos.gr."
Για τις online αγορές δλδ, πρέπει και η πληρωμή να είναι online, όχι στο κατάστημα κατα την παραλαβή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, th_nikos είπε

Θα διαφωνήσω. Το διαφημιστικό λέει αναλυτικά " Κάντε αγορές συνολικής αξίας από 299€ και πάνω και κερδίστε 15% €πιστροφή." Και τηλεφωνικά που μίλησα με εκπρόσωπο τους για να ανοίξω το ticket μου επιβεβαίωσε ότι οι συνολικές αγορές πρέπει να είναι πα΄νω από 299€. Θα σας κρατήσω ενήμερους για ότι μου απαντήσουν. Επαναλαμβάνω ότι δεν μου πίστωσαν ούτε το 1% που είναι το συνηθισμένο.

Μου φαίνεται ότι διάβασες τα μισά. Παρακάτω στο σάιτ https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-germanos αναφέρει τα εξής:

H ενέργεια ισχύει και στις online αγορές από το e-shop germanos.gr. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εξόφληση της συναλλαγής να πραγματοποιηθεί μέσω του e-shop. Από τις αγορές σας στο e-shop θα κερδίζετε 15% €πιστροφή, σύμφωνα με τους παρόντες όρους, το οποίο θα πιστωθεί στην κάρτα σας που συμμετέχει στο πρόγραμμα €πιστροφή μετά από 4 έως 5 εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία της συναλλαγής.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, panasim είπε

Δεν κάνει επιστροφή στο συνολικό ποσό κάνει επιστροφή μόνο σε αγορά που είναι πάνω από 299 ευρώ το προϊόν όχι σύνολο για να είχες επιστροφή θα έπρεπε να έχεις δύο προϊόντα των 299 και πάνω καμία 600 ευρώ με 420 δεν βγαίνει θα έχεις επιστροφή αν κάποιο είναι πάνω από 299 μόνο σε αυτό

"Η ενέργεια 15% €πιστροφή ισχύει αποκλειστικά για αγορές συνολικής αξίας από 299€ και πάνω ανά συναλλαγή"   λινκ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, G30RGE είπε

Μου φαίνεται ότι διάβασες τα μισά. Παρακάτω στο σάιτ https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-germanos αναφέρει τα εξής:

H ενέργεια ισχύει και στις online αγορές από το e-shop germanos.gr. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εξόφληση της συναλλαγής να πραγματοποιηθεί μέσω του e-shop. Από τις αγορές σας στο e-shop θα κερδίζετε 15% €πιστροφή, σύμφωνα με τους παρόντες όρους, το οποίο θα πιστωθεί στην κάρτα σας που συμμετέχει στο πρόγραμμα €πιστροφή μετά από 4 έως 5 εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία της συναλλαγής.

Καταρχήν συγνώμη αλλά εκ' παραδρομής έγραψα Γερμανός ενώ η συναλλαγή έγινε σε κατάστημα Cosmote. Ξέχασα να ενημερώσω ότι η παραγγελία δεν έγινε online απλώς μπήκα στο κατάστημα και έκανα την αγορά. Θα περιμένω απάντηση από τη Τράπεζα. Πάντως όταν έκανα τη συναλλαγή το App Επιστροφή που προσπάθησα να τσεκάρω μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί με το server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, th_nikos είπε

Καταρχήν συγνώμη αλλά εκ' παραδρομής έγραψα Γερμανός ενώ η συναλλαγή έγινε σε κατάστημα Cosmote. Ξέχασα να ενημερώσω ότι η παραγγελία δεν έγινε online απλώς μπήκα στο κατάστημα και έκανα την αγορά. Θα περιμένω απάντηση από τη Τράπεζα. Πάντως όταν έκανα τη συναλλαγή το App Επιστροφή που προσπάθησα να τσεκάρω μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί με το server.

και πάλι κάτι παρόμοιο θα παίζει απλά θέλει λίγες μέρες στις περιπτώσεις που είναι μεγαλύτερα τα ποσά και το ποσοστό επιστροφής. θα τα πάρεις μην ανησυχείς. Εγώ είχα δώσει την κάρτα μου στην αδερφή μου πέρυσι τέτοια περίοδο για αγορά τηλεόρασης ώστε να κερδίσει την έκπτωση της επιστροφής και νομίζω ότι κάνανε καμιά βδομάδα να φανούν στην εφαρμογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MakisCE είπε

(go4more) δεν είναι 20% επιστροφή στο ΙΚΕΑ, αλλά 20% έξτρα στους πόντους που κάνεις εξαργύρωση
- όταν αγοράζεις με τους πόντους σου δηλαδή, αν εξαργυρώσεις πόντους αξίας 10€, θα το υπολογίσουν για 12€

ανάξιο λόγου δηλαδή
https://www.nbg.gr/go4more/#/offers
καταξοδεύτηκε η go4more όντως.. απούσα εντελώς

Σωστός, εχεις δίκιο! Το είδα επιπόλαια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2019 στις 9:03 ΠΜ, Billator είπε

Up to 10%

Σε προηγούμενα Promo που έλεγαν το ίδιο το μέγιστο που έδωσαν σε μένα ήταν 2%. Πιο πολύ θα έπαιρνα από το κλασικό cashback που υπήρχε παρά από κάτι τέτοιο. 

Στο booking όταν πας να κάνεις κράτηση σου λέει πόση θα είναι. Επειδή κοιτάζω να κλείσω μέχρι αύριο, μου δίνει περίπου 5.5% επιστροφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Στο booking όταν πας να κάνεις κράτηση σου λέει πόση θα είναι. Επειδή κοιτάζω να κλείσω μέχρι αύριο, μου δίνει περίπου 5.5% επιστροφή

Έχεις δίκαιο, σε εμένα έγραφε 10% (όπου ήταν και το μέγιστο τότε) και πήρα στην πράξη 2%

Αντίστοιχα στο quidco είχε τότε 8% επιστροφή χωρίς μικρά γράμματα και κόλπα. 

Επίσης τελευταία κλείνω από Expedia, γιατί κάθε φορά για το ξενοδοχείο που αποφασίζω να πάω είναι πιο φθηνό σε σύγκριση το booking (έως και 5-20%). Το τελευταίο 6 μηνός σε Λονδίνο, Στοκχόλμη και Βαρκελώνη πάντα τα είχε φθηνότερα. (Ίδιο δωμάτιο ίδιο ξενοδοχείο, η έκπτωση εμφανιζόταν μετά το log in στο Expedia. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως απο τα προγραμματα επιβραβευσης φετος το καλύτερο ειναι σε καταστηματα wind με yellows 

Αγορα χθες απο καταστημα wind iphone 11, αξια 700ευρω κατευθειαν με πιστωσε 70000 yellows (το εβγαλε και στην αποδείξει εκείνη την στιγμη) που αναλογουν σε 140ευρω.

και ισχύουν σε αγορες οτιδιποτε και αν παρεις (το 20% της αξιας το παιρνεις σε yellows, ανεξαρτήτως ποσου αγορας, ακομα και για θηκη των 10 ευρω)

Επεξ/σία από Greek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Greek είπε

Παντως απο τα προγραμματα επιβραβευσης φετος το καλύτερο ειναι σε καταστηματα wind με yellows 

Αγορα χθες απο καταστημα wind iphone 11, αξια 700ευρω κατευθειαν με πιστωσε 70000 yellows (το εβγαλε και στην αποδείξει εκείνη την στιγμη) που αναλογουν σε 140ευρω.

και ισχύουν σε αγορες οτιδιποτε και αν παρεις (το 20% της αξιας το παιρνεις σε yellows, ανεξαρτήτως ποσου αγορας, ακομα και για θηκη των 10 ευρω)

Η τιμή 700 ευρώ είναι με τιμή συμβολαίου ή μονο συσκευή; Στο site τους βλέπω το iphone 11 στα 869 ευρώ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...