Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή με κάρτες


MakisCE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς.. ΜΟΝΟ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ στην alpha και το τσέκαρα τώρα για να το δω.. Το ωραίο είναι ότι στη χρεωστική τους πληρώνεις και ετησια συνδρομη για να μαζευεις πόντους .. και σε εξαιρουν από την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανείς αν οι δυο προσφορές της alpha αύριο συνδυάζονται ; 
 

δηλαδη με αγορά ένος laptop lenovo 500 ευρώ θα πάρουμε τους 50000 πόντους η και τους 25000 από το την αυριανή προσφορά ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mwv είπε

 

υγ αναφερθηκε κατι πριν για την aegean κι εξαργυρωση των ποντων απο του κωτσοβολου το προγραμμα alpha bonus αυτο ισχύει για την πιστωτικη aegean bonus μιας και τους απλους ποντους των υπολοιπων bonus καρτων δεν θα μπορείς απο το νεο ετος να τους κανεις μιλια και νομιζω οι ποντοι απο κωτσοβολο θα μπουν γεναρη

Φίλε μου μπορείς να δωσεις πηγή για αυτό; Με ενδιαφέρει πολύ γιατί έχω πόντους σε πιστωτική alpha bonus (όχι Aegean) και υπολόγιζα να βγάλω από το 2020 πιστωτική Aegean και να τους μεταφέρω εκεί να τους κάνω μίλια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, assos01 said:

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εξόφληση της συναλλαγής να πραγματοποιηθεί μέσω του www.germanos.gr

Έτσι γράφει στους όρους μέσα στο site.

Έχει κάνει κανένας αγορά στο κατάστημα με κάρτα Eurobank επιστροφή 15%?

 

6 hours ago, th_nikos said:

Καταρχήν συγνώμη αλλά εκ' παραδρομής έγραψα Γερμανός ενώ η συναλλαγή έγινε σε κατάστημα Cosmote. Ξέχασα να ενημερώσω ότι η παραγγελία δεν έγινε online απλώς μπήκα στο κατάστημα και έκανα την αγορά. Θα περιμένω απάντηση από τη Τράπεζα. Πάντως όταν έκανα τη συναλλαγή το App Επιστροφή που προσπάθησα να τσεκάρω μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να συνδεθεί με το server.

Εγώ αγόρασα από COSMOTE ένα κινητό 1229 ευρώ κι πήρα άμεσα τα 184 επιστροφή. Ισχύει κανονικά και σε κατάστημα. Απλά αν κάποιος αγοράσει online όπως έκανα εγώ πέρσι είτε θα πιστωθούν σε τρεις μέρες είτε όπως έγινε σε μένα θα πρέπει να ανοίξει ticket και θα στα πιστωθούν χειροκίνητα σε καμία βδομάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, andreaspA είπε

Ισχύουν σε αγορές μόνο στη Wind? ή σε όλες τις συνεργαζόμενες εταιρίες με τα Yellows? Η ισοτιμία είναι ίδια σε όλες αυτές τις συνεργαζόμενες?

Δηλαδή 100€ αγορα , 20€ επιστροφη σε yellows.

Τα εξαργυρωνω ισα με 20€ σε οτιδηποτε απο Wind, 20€ shell, ή σε 20€ Σκλαβενίτης?

Εχω την αισθηση οτι η επιστροφη στο 20% ειναι μονο για πιστωτικες καρτες της Πειραιως. Οι χρεωστικές έχουν 10%. Ισχύει?

Προσπάθησα να πάρω την Πειραιως τηλεφωνο, αλλά μετά το 20λεπτο αναμονης το έκλεισα.

Η προσφορά είναι για την wind 20% σε ότι πάρεις με κάρτα Πειραιώς, σε yellows λαμβάνεις το 20% της αξίας που θα πάρεις. Είτε είναι κάρτα χρεωστικη είτε πιστωτική για την παραπάνω προώθηση η ενέργεια της Πειραιώς με την wind μέχρι 30/11. 

Αν δν έτρεχε προσφορά της wind με yellow, στα 700 ευρώ αξία συσκευής θα ε περνά με την χρεωστικη για κάθε 1 ευρώ 5 yellows, στα 700ευρω σύνολο 3500 yellow,  λόγο της προωθιτηκης ενέργειας με έδωσε αλλά επιπλέον 66500 που γράφει και στο χαρτί που βγάζει +65000 promo wind. Σύνολο 70000 που ανάλογο ν σε ευρώ 140 ευρώ να τα εξαργυρωση σε οποιαδήποτε συνεργαζομενο με yellow πχ σκλαβενιτης η πχ πληρωμή ρεύμα στον ηρων. Δηλαδή στα 700 ευρώ αξία το 20% ανάλογει σε 140 ευρώ που δεν στα κόβει εκείνη τη την ώρα απλά στα δίνει σε yellows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, baskon είπε

(ALPHA) Το ωραίο είναι ότι στη χρεωστική τους πληρώνεις και ετησια συνδρομη για να μαζευεις πόντους .. και σε εξαιρουν από την προσφορά.

Ειναι μετα να μην σε πιανουν τα νευρα?

Επεξ/σία από matrixxx
προσθηκη alpha για αποφυγη μπερδεματος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Αγορασα λοιπον 2 κινητα απο Wind με την απλη την Debit Πειραιως και αμεσα πιστωθηκες σε yellows το 20% της αγοράς.

Μπα, δεν βλεπω ακομα να εχω πιστωθει ποντους. Εκανα και ριφρες. 😛

(απο καταστημα εκανες την αγορα ή online; Μαλλον σε καταστημα, ε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στον Κωτσόβολο εμφανίζει, στα lenovo laptop, πόντους συνδυαστικά και με τις 2 προσφορές. Πχ https://basket.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/200426-lenovo-legion-y540-15i-i5-9300h/8gb/128gb%261tb/gtx-1650-4gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, giorgionats said:

Πάντως στον Κωτσόβολο εμφανίζει, στα lenovo laptop, πόντους συνδυαστικά και με τις 2 προσφορές. Πχ https://basket.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/200426-lenovo-legion-y540-15i-i5-9300h/8gb/128gb%261tb/gtx-1650-4gb

Σε περίπτωση που αγοράζεις με δόσεις πως μπαίνουν οι πόντοι? Όλοι κατευθείαν στην αρχή ή μοιρασμένοι ανά δόση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Σε περίπτωση που αγοράζεις με δόσεις πως μπαίνουν οι πόντοι? Όλοι κατευθείαν στην αρχή ή μοιρασμένοι ανά δόση?

Σε προηγούμενες αγορές που έχω κάνει με δόσεις πάντα μπαίνουν όλοι μαζί. Επίσης ότι ισχύει και εδώ για τη συνδυαστική προσφορά:

https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/megaloi-sunergates/kotsovolos

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 1ceman είπε

Καλησπερα και απο μενα,γνωριζεται αν τρεχει κατι αντιστοιχο με επιστροφη και στο Πλαισιο?

δεν εχει κατι και δεν νομιζω να βαλουν κατι τελευταια στιγμη ..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...