Προς το περιεχόμενο

Αγελάδες με VR Headsets ίσως παράγουν καλύτερο γάλα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενη είδηση : "πως να αποκτήσετε εκατομμύρια μέσω email από τον θείο στην Ζαμούντα. Ένα μυστικό που οι πλούσιοι δεν θέλουν να ξέρετε "! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης καλή ιδέα θα ήταν να τις δίναμε και δικό τους δωμάτιο με μεταξωτές κουρτίνες και σκέπασματα ίσως ένα τζάκι στην γωνία και δύο άτομα να τι; το κάνουν μασάζακι... Όσο να ναι είναι μεγάλο το στρες να σου τραβάνε τους μαστούς κάθε μέρα.... Και να τις πηγαίναμε ένα τριήμερακι διακοπές... Ααααχ ξέχασα είναι ζώα που η δουλειά τους είναι να βγάζουν γάλα. Κρίμα και ήθελα να παίξω διπλό ένα gran tourismoμε μια από αυτές γιατί εγώ δεν έχω vr. Πραγματικά ότι να ναι 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Οι αγελάδες δε θέλουν VR headset, θέλουν καθαρό περιβάλον και χόρτο , φυτεύτε χόρτο.

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, logistoulis είπε

 

κι εγώ αυτό ήθελα να postαρω, αλλά δε μπορούσα να θυμηθώ πως λεγόταν. ΚΟΓΚΡΑΤΣΟΥΛΕΣΙΟΝΣ για τη μνήμη σου συμφορουμήτη!

Επεξ/σία από seftalias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, seftalias είπε

κι εγώ αυτό ήθελα να postαρω, αλλά δε μπορούσα να θυμηθώ πως λεγόταν. ΚΟΓΚΡΑΤΣΟΥΛΕΣΙΟΝΣ για τη μνήμη σου συμφορουμήτη!

αυτό το βιντεοκλιπ πρέπει να είχε στοιχειώσει πολλά  μικρά παιδιά και ίσως να οδήγησε πολλούς να γίνουν vegan 

 

επίσης χθες που το ξανάφερα στο μυαλό, ένιωσα την επιθυμία (και το έκανα βεβαίως) να φάω μακ :lol: 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, badbad είπε

Παιδιά το θέμα ενδείκνυται για χαβαλε αλλά κανείς δεν μπορεί να φανταστεί τι ορίζοντες ανοίγει αυτή η τεχνολογία. Ο εγκέφαλος των ανθρώπων και των ζώων αντιδρά στα οπτικά ερεθίσματα παράγοντας ορμόνες. Όταν βλέπει κάτι χαρούμενο παράγει σεροτονίνη (ορμόνη ευτυχίας) και όταν βλέπει κάτι στρεσογόνο παράγει κορτιζόλη. Που είναι το κακό λοιπόν αντί να πλακώνεις ανθρώπους και ζώα σε χημιες να τους παράσχεις τα οπτικά ερεθίσματα για πιο χαρούμενη διαβίωση. Ο "προγραμματισμός" των ζώων εφαρμόζεται εδώ και πολλά χρόνια στα πτηνοτροφία όπου ειδικές λάμπες προσομοιώνουν το φως και την ζέστη του ήλιου και έτσι οι κότες γεννούν περισσότερα αυγά καθώς μπερδεύεται το βιολογικό τους ρολόι. Αίσθηση μου είναι και την έχω αναπτύξει και σε παλιότερα νήματα πως το vr είναι το e -αντικαταθληπτικο του 21 αιώνα. Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που θα ξεφύγουν έστω και για λίγες στιγμές από την μίζερη καθημερινότητα τους, φορώντας μια μάσκα. Άνθρωποι με προβλήματα υγείας που είναι καθηλωμένοι σε κρεβάτια, άνθρωποι που δεν έχουν την δυνατότητα να ταξιδέψουν και θέλουν να γνωρίσουν τον κόσμο, ανθρώποι που έχουν τις οικογένειες τους χιλιάδες μίλια μακριά και με μια μάσκα θα τους νοιώθουν δίπλα τους, πλημμυρίζοντας χαρά.  Γιατί αυτή η τεχνολογία λοιπόν να μην έχει εφαρμογή και στα ζώα που δεν έχουν λογική και δεν μπορούν να αντιληφθούν εκ των πραγμάτων αν αυτό που βλέπουν είναι εικονικό ή πραγματικό. Προτιμώ λοιπόν την αγελάδα που θα ντοπαριστει με οπτικά ερεθίσματα παρά την αγελάδα που θα την πλακώσουν στα φάρμακα για να είναι πιο παραγωγική , μιας και τα παράγωγά της θα καταλήξουν όλα στο δικό μου πιάτο...

Διάβασε πιο πάνω

Δίχως να με χαλά το αστείο της υπόθεσης με όλες αυτές τις αστείες απαντήσεις, οφείλω να πω ότι το πρώτο σοβαρό ποστ που έχω διαβάσει σε αυτό εδώ το φόρουμ.

Επεξ/σία από tsarouc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασία έχει να μην τα έχουν κλεισμένα σε μηχανήματα και τα βασανίζουν.  Το vr λογικά κάποια στιγμή θα σβήσει από μπαταρία και ξαφνικά θα βρεθούν τα ζώα στην πραγματικότητα και πιστεύω θα φρικάρουν ακόμα περισσότερο, οποτε καλύτερα στο φυσικό τους περιβάλλον παρά σε ένα εργοστάσιο. Βέβαια, προσωπικά από τότε που περιόρισα στα 16 γραμμάρια/μέρα τα γαλακτοκομικά μου προϊόντα (1 κομμάτι τυρί το πρωί) υποχώρησαν αισθητά κάποια προβλήματα που είχα με τις αρθρώσεις και αναγκαζόμουν να κάνω ενέσεις 2 φορές την εβδομάδα. Σε συνδιασμό με την πλήρη διακοπή των αλλαντικων πραγματικά νοιώθω άλλος άνθρωπος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικά ενδιαφέρον απο την πλευρά του επιστήμονα. Οι έρευνες για την ευζωία των ζώων που θα επιφέρουν παράλληλα καλύτερης ποιότητας προϊόντα για τον άνθρωπο, ειναι συνεχείς. Προφανώς ειναι κατι που βρίσκεται σε εμβρυϊκο στάδιο και δε θα μου κάνει καθόλου εντύπωση εάν οι μελετες αυτές επεκταθούν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/11/2019 στις 9:51 ΜΜ, esertas είπε

Αυτοί είναι βλαμμένοι. Βάζω στοίχημα ότι κάποιοι από αυτούς είναι και βετζετέριαν.

Εχεις κανα θεμα με τους βετζετεριαν εσυ κρεατοφαγε που πας καλα, και σιγα μην ασχολουνται με παραγωγες γαλακτος οι βετζετεριαν, δεν βασανιζουν τα ζωα βλεπεις και δεν κανουν παραγωγες γαλακτος, αλλα πες μας με την σοφια σου εσυ, κατι θα ξερεις παραπανω..

Επεξ/σία από chandra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...