Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για win10 home η pro?


nikosdimos32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να ρωτησω το εξης επειδη θα χρειαστει να κανω φορματ στον υπολογιστη μου ποια εκδοση των win10 ειναι καλυτερη για απλη χρηση ιντερνετ και κανα παιχνιδι τυπου totar war,skyrim κλπ λιγο βαρια δηλ?τα home η τα pro?η ειναι το ιδιο στον τομεα αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν εχεις καποια ιδιαιτερη αναγκη τα οσα προσφερουν τα pro, βαζεις home.
Απο την αλλη, τα pro (και τα ανωτερα τους, πχ enterprise, education κλπ) προσφερουν καλυτερο ελεγχο του windows update...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις να ορισεις ποσο bandwidth θα χρησιμοποιει το windows update, ποσες μερες να καθυστερησουν τα security updates και ποσες τα feature updates. Στα home το μονο που μπορεις να ορισεις εινια το ποσο θα καθυστερησουν τα updates γενικα και σε αφηνει μεχρι 7 μερες το πολυ.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου χρειαζονται αυτα τα χαρακτηριστικα, ναι. Αν δεν σε πειραζει πχ που το wu δεν σε αφηνει να κοψεις τις ενημερωσεις για παραπανω απο 7 μερες, βαζεις home.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εκανε κατι θεματακια στην αρχη χτες πχ δεν μου εκανε την εγκατασταση,επρεπε να του αλλαξω θυρα σε φλασακι,μετα δεν μου διαβαζε τον εναν δισκο επρεπε να το ψαξω λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

Να ρωτήσω αν τα Pro παίρνουν πιο πολύ χώρο στο δίσκο και είναι ποιο βαριά από τα Home.

Εχω W7 σε HDD αλλά υπολογίζω να προσθέσω έναν SSD για να βάλω τα 10 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέλεις για σπιτική λειτουργία θα βάλεις home. Η pro έκδοση προορίζεται για corporate περιβάλλον με υποστήριξη για domain, με gpoup policies editor και διάφορα άλλα που δε θα σου χρησιμεύσουν στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα βολευει το gpedit για το σπιτι για να μη τρεχεις να βραζεις καστανα αν θες να παραμετροποιησεις κατι.  Αν βεβαια το μονο που κανει καποιος ειναι να ειναι στο fb ας βαλει και home.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...