Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Aspire 5 A515-43-R19L (R3-3200U/4GB/128GB/FHD IPS/W10) ~340€ @Amazon.com [ΤΕΛΟΣ]


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/12/2019 στις 2:41 ΜΜ, rubicone είπε

Παρακαλώ την προσοχή σας:

Παράγγειλα το λαπτοπ με την επιπλέον μνήμη στην τιμή των 367,25 δολαρίων και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι έχει σταλεί.

Στο τιμολόγιο όμως εμφανίζεται ως συνολικό ποσό 401,67 δολάρια!

Τσεκάρω λοιπόν και την χρέωση της κάρτας, υπάρχει μια με 340,29 ευρώ (που αντιστοιχεί στα 367,25 δολάρια) και μια επιπλέον με 31,90!!

Εχει συμβεί και σε άλλον;

IMG_20191202_143531.jpg

Καλά τα νέα σε πρώτη φάση.

Μετά απο (πολύωρη) επικοινωνία στο chat του αμαζον, αναγνώρισαν τελικά ότι υπάρχει κάποιο λάθος στην χρέωση και υποσχέθηκαν επιστροφή της διαφοράς, αφού όμως παραλάβω πρώτα την παραγγελία.

Για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν ότι στο συγκεκριμένο laptop και οι δύο θέσεις μνήμης είναι ελεύθερες.

Που σημαίνει ότι μπορείς να βγάλεις αυτήν την 4gb που φοράει και να βάλεις π.χ. ένα σετακι 2x8 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2019 στις 2:41 ΜΜ, rubicone είπε

Παρακαλώ την προσοχή σας:

Παράγγειλα το λαπτοπ με την επιπλέον μνήμη στην τιμή των 367,25 δολαρίων και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι έχει σταλεί.

Στο τιμολόγιο όμως εμφανίζεται ως συνολικό ποσό 401,67 δολάρια!

Τσεκάρω λοιπόν και την χρέωση της κάρτας, υπάρχει μια με 340,29 ευρώ (που αντιστοιχεί στα 367,25 δολάρια) και μια επιπλέον με 31,90!!

Εχει συμβεί και σε άλλον;

IMG_20191202_143531.jpg

Μου συνεβει το ίδιο!θα μιλήσω και εγώ με το support τους

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από ότι κατάλαβα στο τσατ μετά από 25 λεπτά, μάλλον ήταν συστημικό λάθος δικό τους.Σε κάθε περίπτωση και σε μένα θα μου κάνουν refund μετα την παραλαβή.θελει πίεση όμως.

Επεξ/σία από zoocra77
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το παρέλαβα χθες το μεσημέρι με κούριερ μαζί με την εξτρά 8άρα RAM που είχα παραγγείλει! Έχετε υπόψη ότι θα χρειαστείτε αντάπτορα για την αμερικάνικη πρίζα του φορτιστή που είναι με τα τρία καρφάκια (έχει και γείωση). Κατά τα άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το μηχάνημα, θα του περάσω και έναν ακόμη σκληρό, προγραμματάκια κλπ και θα το δώσω στους γονείς μου. Βγήκε χωρίς πολλά πολλά από τα Windows 10 S και η αναβάθμιση της RAM ήταν παιχνίδι. Καλώς να έρθει και σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Shyn είπε

Έμενα μου γράφει στο amazon να επικοινωνήσω με aramex. Έχω στείλει στο support της Aramex εδώ και 2 ημέρες αλλά απάντηση δεν έχω λάβει ακόμα..

Η εταιρεία μεταφοράς τα εκτελωνίζει με κάποια "πονηριά" στην Κύπρο δίχως να χρειάζεται παραπάνω στοιχεία παραλήπτη. Ούτε εγώ πήρα απάντηση αλλά το δέμα ξεκόλλησε και είναι Αθήνα.

screenshot_20191214_131145.png.1a9dbb1421b4f7af7fcb4ad07b93384c.png

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

Η εταιρεία μεταφοράς τα εκτελωνίζει με κάποια "πονηριά" στην Κύπρο δίχως να χρειάζεται παραπάνω στοιχεία παραλήπτη. Ούτε εγώ πήρα απάντηση αλλά το δέμα ξεκόλλησε και είναι Αθήνα.

screenshot_20191214_131145.png.1a9dbb1421b4f7af7fcb4ad07b93384c.png

 

Οκ καταλαβα! Παντως διαφορετικο tracking history μου δειχνει στο αμαζον και διαφορετικο στην aramex! Ευχαριστω για την ενημερωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mparmp είπε

Το παρέλαβα χθες το μεσημέρι με κούριερ μαζί με την εξτρά 8άρα RAM που είχα παραγγείλει! Έχετε υπόψη ότι θα χρειαστείτε αντάπτορα για την αμερικάνικη πρίζα του φορτιστή που είναι με τα τρία καρφάκια (έχει και γείωση). Κατά τα άλλα είμαι πολύ ικανοποιημένος από το μηχάνημα, θα του περάσω και έναν ακόμη σκληρό, προγραμματάκια κλπ και θα το δώσω στους γονείς μου. Βγήκε χωρίς πολλά πολλά από τα Windows 10 S και η αναβάθμιση της RAM ήταν παιχνίδι. Καλώς να έρθει και σας!

Με ποια εταιρία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...